Čtenářka Berus77 včera trénovala se svým čtyřletým synem písničku pro Mikuláše a správně jí došlo, že stresovat ho kvůli tomu nemá smysl. Milá Berus77, děkuji moc za Váš příspěvek. Chvilku jsem měl pocit, že se pekla budete spíš muset bát vy, ale dobře to dopadlo.

Krásný den všem.

Neuvěřitelné, jak ten čas letí, dnes Mikuláš, za chvíli Ježíšek.

Svátek svatého Mikuláše jsem vždy milovala, převážně to pro mne znamenalo, že dnes dostanu pytlík sladkostí za básničku či písničku. Ve škole za to dostanete známky, doma sladkou odměnu.

Nepamatuji se, že bych někdy utrpěla psychickou újmu z čerta, z jeho řetězu nebo hrozivě vypadajícího pytle, ve kterém bych mohla i skončit. Byla jsem opravdu zlobivé dítě, ale má náprava se neřešila na Mikuláše.

Za to  moje sestra. Chudák, ta měla z čerta panickou hrůzu a vždy zalezla pod palandu a naší ji museli doslova tahat ven. A to byla učiněný anděl.

Dnes jsem domluvená se sousedkou, že s účastí našich rodinných příslušníků uděláme dětem radost svépomocí. Včera jsem trénovala se svým čtyřletým klukem písničku, kterou si vybral, že Mikulášovi zazpívá. Je to začátek koledy Půjdem spolu do betléma.

Klukovi to moc nešlo a já vám byla nejprve strašně naštvaná. A začala jsem ho pérovat a vyhrožovat, že nic nedostane, když se to nenaučí. Zcela jsem zapomněla, že tu vlastně o nic nejde. Po chvíli mě upozornila moje maminka, že tohle není ta správná cesta. A já se zastyděla.

Vždyť ten kluk si zpívá svoje vlastní písničky, které si po večeru vymýšlí. Proč by prostě Mikulášovi nezazpíval něco ze své tvorby a vůbec i když nic nezazpívá ani nepřednese ani nezatančí, nic se vlastně neděje. Pojmeme dnešek jako přípravu na Ježíška, jako příjemný večer plný zábavy.

A vám přeji to samé.

Berus77


Jak vnímáte svátek čertů, andělů a Mikulášů?

  • Co jste na dnes přichystali pro své děti?
  • Máte nějaký zážitek s čerty, veselý, nebo tragický?
  • Je dobré děti čerty strašit, nebo ne?
  • Koho byste nechala, aby čerti odnesli do pekla?
  • A vy jste čertík, anděl, nebo Mikuláš?

Na zamyšlení, na historky veselé, ale i smutné, na fotky i videa, jednoduše na vaše příspěvky čekám na redakčním e-mailu

redakce@zena-in.cz

A kdo mi příspěvek nepošle a může, toho ti čerti dnes opravdu odnesou!

A jedna z vás, co mi napíše, dostane za odměnu nadílku od firmy HARIBO – medvídky, veselé kostičky a další bonbony!

Reklama