Bulvár

Dnes mám volno a nikomu neotvírám

Přiznám se dobrovolně a bez mučení, že jsem jedna z těch, která bez základního make-upu nevynese ani odpadky, natož otevřít sousedovi nebo pošťačce.

Když ráno rozlepím kukadla, první cesta míří na nočník. Malá rozcuchaná, hladová, oči jako dvě škvírky u dvěří. Honím ji po bytě s termixem v jedné ruce a nočníkem v druhé. Takže si po ránu nedobrovolně zacvičím. Po náročné rocvičce a nasazení plíny mířím do kuchyně. Bez ranní kávy nedám ani ránu. Malá vyfasuje banán nebo jablíčko, já kávu se snídaní a hurá na kouzelnou školku.

Po půlhodince míříme obě do koupelny. Zatímco malá si leští své "mléčňáky", já zkoumám, co mi to přes noc zase vykvetlo na pleti.

A začíná procedura: vyčisit zuby, vyčistit pleť, sprcha, šminky (make-up, obočí, linky, řasenka, balzám). Malá mi samozřejmě pomáhá. Pro ni speciálně upravenou pinzetou si snaží bezúspěšně vytrhat obočí, štětečkem si šudlí tváře a leskem na rty pusinku. Pak letí k zrcadlu a zkoumá, jaká je z ní krasavice.

Mezitím co si foukám vlasy, malá lítá s kartáčem po bytě a češe všechno, co ji pod ruku příjde. Panenky, plyšáky, stěny,...nedávno jsem kartáč tahala z odpadkového koše. Pak si stoupnu k zrcadlu já a přemýšlím, odkud tu hezkou ženskou naproti mně znám. Tahle procedura mi trvá slabou hodinku, někdy méně.

Jsou ale dny, kdy mě nedostanete z pyžama ani omylem. Jako dnes. Mám volno a jediná procedura, která mě čeká, je čištění zubů :-) Takže pošťačka i soused mají smůlu. Svou bujnou hřívu, trčící na všechny světové strany, nechám trčet a nikomu neotvírám.

Můj se mě kdysi ptal, co bych si vzala jako první, kdyby začalo hořet. Moje odpověď ho nepřekvapila: kulmu a šminky. A on: A co malá a já? A já mu na to odpověděla: to vy už tady dávno nebudete, než bych to všechno pohledala, uhořím...Lleennaa

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Lleennoo, moc ti závidím ten dnešek. Já se vyválet nestíhám ani o víkendu, vždycky si říkám, že by to chtělo ještě třetí den. Ty dva dny mi akorát vyjdou na všechnu domácí práci nahromaděnou za týden. Simona

1. Soutěž FBI

l

Jak jste na tom, milé čtenářky, s ranními rituály vy? Kolik věnujete času své úpravě a zkrášlování? Na vaše příspěvky čekáme až do zhruba 15. hodiny na adrese:

redakce@zena-in.cz

   
10.03.2010 - Blog redakce - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] mio [*]

  lleennaa — #3 Sml67 správný přístupSml30

  superkarma: 0 10.03.2010, 14:06:57
 2. [3] lleennaa [*]

  vodfon — #2 to já jsem v létě opak, stačí mi upravit obočí a namalovat řasy...jak pořád s malou lítám, stéká mi make-up po obličeji Sml30

  Jinak závidět není co.Prostě nejsem typ ženské, u které je na prvním místě vyžehlené prádlo. Hlavně když je doma pohoda,ne?Sml67

  1. na komentář reaguje mio — #4
  superkarma: 0 10.03.2010, 10:36:00
 3. avatar
  [2] vodfon, kolie [*]

  Máš nádherný život!Sml59Moc ti ho závidím. Pro mě to je už dávná miinulost. Taky jsem kdysi nenamalovaná nešla ani se smetím!Sml80Ale s přibývající,  věkem, mi to zaína být úplně jedno.Sml80Ale v létě, mě to více bere.

  1. na komentář reaguje lleennaa — #3
  superkarma: 0 10.03.2010, 09:57:40
 4. [1] lleennaa [*]

  Před chvíli jsem dostala echo, ať se zastavím za budoucím zaměstnavatelem (měním místo) Takže procedura mě nemine...a že je těch dnů málo? Nevím, co nestihnu, nestihnu. Práce nikam neuteče, nemá nožičky Sml30

  superkarma: 0 10.03.2010, 09:56:16

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme