Steve Jobs byl bezesporu jedním z největších vizionářů 20. století, technologickým géniem a mimořádně schopným obchodníkem. Osobnost, která jednou provždy změnila náš svět i naše možnosti. V roce 1976 založil společnost Apple v garáži svých rodičů, zažil vzestupy i pády. O tom všem vypráví film Jobs, v hlavní roli s Ashtonem Kutcherem.

jobsSteven Jobs, zakladatel i výkonný ředitel společnosti Apple, zemřel v říjnu roku 2011 ve věku 56 let. Přesto se za svůj ne zrovna dlouhý život stal jednou z nejvýraznějších osobností počítačového průmyslu. Zná ho téměř celý svět. A když ne jeho, tak jeho pověstné „jablko“ určitě.

Steven Jobs založil společnost Apple v roce 1976 v garáži svých rodičů. Od momentu, kdy spolu se svými kolegy montoval v garáži první prototyp budoucího počítače, šel pomalu, ale cílevědomě, krok za krokem ke svému životnímu úspěchu. Na této jeho cestě docházelo také k řadě osobních konfliktů, včetně kontroverzního momentu, kdy byl Jobs správní radou odvolán z vedení Applu.
Jaké absurdní důvody k tomuto odvolání vedly, to už se dozvíte ve filmu, na jehož vzniku se mimo jiné podílel i spoluzakladatel Apple a blízký Jobsův kolega Steve Wozniak.

Úspěch i závist. Genialita i tupost některých odpůrců.
Láska i zklamání.
To vše ožívá na filmovém plátně v neuvěřitelném příběhu génia, který změnil svět.

Génia, kterého si s chutí zahrál herec Ashton Kutcher, který je mimochodem zejména v mladých letech Jobsovi dost podobný.
Ostatně posuďte samy.

jobsmlady

Steven Jobs v sedmdesátých letech

aston

hlavní představitel Aston Kutcher

„Nesmírně si práce Steva Jobse vážím a mám spoustu přátel, kteří ho znali nebo pro něj pracovali. Rozhodování, zda tuto roli přijmu nebo ne, ale bylo těžké. Ztvárnit autenticky někoho, kdo byl natolik významný nejen za svého života ale i po něm, koho všichni znali a mají ho stále v čerstvé paměti, mě trochu děsilo. Na druhou stranu to ale byla životní výzva,“ přiznává Ashton Kutcher.

Že byla volba režiséra správná, potvrzují první ohlasy mezinárodních médií, která výkon Ashtona Kutchera hodnotí jako nejlepší v jeho dosavadní kariéře.

Fotogalerie

plakatjobs

JOBS

V kinech od 15. srpna 2013 !

Scénář: Matt Whiteley
Režie: Joshua Michael Stern
Hrají: Ashton Kutcher, Dermot Murloney, Josh Gad, Matthew Modine, John Getz, Lukas Haas ad.
Doporučená přístupnost: bez omezení

poskytnuté foto: www.bontonfilm.cz  

Reklama