Na den 11. září 2001 asi nezapomene žádná z nás. Vzpomenete si ještě, jak jste se o útoku dozvěděly a jak na vás tato zpráva zapůsobila? Máte strach z teroristického útoku u nás? Nebo si ho nepřipouštíte?

Přesně si pamatuji na chvíli, kdy jsem ty otřesné záběry viděla v televizi. V první chvíli jsem si myslela, že jde o nějaký katastrofický film. Nevěřila jsem, že by to mohla být skutečnost. Bohužel, byla. Od té doby uběhlo už neuvěřitelných 12 let, ale je to stále živé.  

 

Útoky z 11. září 2001 byly sérií koordinovaných teroristických útoků, které se uskutečnily 11. září 2001 ve Spojených státech amerických. Podle oficiálního vyšetřování 19 mužů spojených s militantní islámskou organizací al-Kájda uneslo 4 letadla letící na komerčních linkách společnosti American Airlines a United Airlines. Dvě z nich narazila do věží Světového obchodního centra v New Yorku, zabila všechny na palubě a další lidi uvnitř budov. Obě zasažené budovy se do dvou hodin zhroutily, zničily blízké budovy a další poškodily. Třetí letadlo narazilo do Pentagonu, sídla Ministerstva obrany USA v hlavním městě USA, Washingtonu, D.C. Čtvrté letadlo se zřítilo v neobývané oblasti v Pensylvánii po souboji mezi teroristy a pasažéry o ovládnutí letadla. Letadlo letělo na Washington, D.C. a spekuluje se, že mělo za cíl zasáhnout Bílý dům a nebo americký Kapitol.

Při útocích celkem zemřelo 2 996 lidí včetně 19 únosců. Až na 55 vojáků ze 125 obětí, které zemřely v Pentagonu, byli oběťmi jen civilisté, pocházející celkem z 90 zemí.

Jak jste to tenkrát prožívaly vy, milé ženy-in? Bojíte se terorismu i u nás, nebo máte pocit, že jsme v bezpečí?

Zdroj Wikkipedia

Reklama