Když jsem uvažovala nad nějakým stylovým tématem a hledala nějaké, které tu dlouho, nebo dokonce vůbec nebylo, napadla mě pleť. Každý den hodnotíme její vzhled v zrcadle, každý den se ji snažíme zkrášlit a každý den jí možná paradoxně ubližujeme.

pleť

Kapitolou samou o sobě byla puberta. Tehdy na sebe poprvé upozornila. Bohužel, ne zrovna nejgalantněji. Paradoxně v době, kdy jsme se chtěly nejvíce líbit, se nám vyrazily ošklivé pupínky, jež následným „mordováním“ ještě více zviditelnily a my se dostaly do začarovaného kruhu. Sice píšu v množném čísle, abych vyjádřila soucit s holkami, které s beďary bojovaly, mě samotné se podobné trampoty netýkaly. Měla jsem to štěstí, že se mi objevil čas od času nějaký. Zato moje nejlepší kamarádka jich měla plné čelo, dělala si kvasnicové masky, kupovala všemožné přípravky a mastičky, aby svůj handicap zmírnila. Nic nepomohlo, musela si to prostě odžít.

Ale nemyslete si, že jsem byla vysmátá. Neměla jsem sice pupínky, ale puntíky. Pihy, s kterými jsem si vytrpěla své a musela si je odžít úplně stejně jako kamarádka své „beďary“.

Pleť je prý odrazem našeho zdraví a já tomu věřím. Ve svém věku si nemohu na svou pleť vůbec stěžovat. Mnohem mladší „holky“ mají vrásky na čele, kolem očí a hlavně na krku. Ale abych se zase nevytahovala. Jednak na sebe nekoukám zvětšovacím sklem, a možná bych se divila, kolik vrásek uniklo mým dioptriím, „druhak“ jsem dobrou pleť zdědila. Mám zřejmě dobrou genetickou výbavu. Všechny ženy v našem rodu vypadaly až do pozdního věku velmi mladě.

Jinak jsem spíš flink a své pleti škodím. Dlouho jsem kouřila a hřešila na to, že se to neprojevilo na jejím vzhledu. Neměla jsem pocit, že by šedla, sesychala a měla víc vrásek. Nepopírám, že mohla být hezčí, kdybych s tímto zlozvykem nikdy nezačala. Ale nikdy není pozdě, tak jsem s tím sekla alespoň teď k stáru a doufám, že si kromě plic oddechne i moje pleť.

Dalším „zločinem“, kterého se na své pleti dopouštím, je nedostatek tekutin. Kdepak bych do sebe nalila doporučených dva a půl až tři litry vody!

Nechodím na kosmetiku, nepoužívám masky a speciální krémy na den, noc, kolem očí. Mám jen jeden.  

Odličuji se obyčejným sprchovým gelem, protože jsem líná a netrpělivá.

Stačí?

Přesto se na mě moje pleť (zatím) nezlobí a dělá mi radost.

  • Jak jste spokojené, nebo nespokojené se svou pletí vy, milé ženy?
  • Staráte se o ni, nebo jí spíš škodíte?
  • Máte nějaké zlozvyky, které pleti neprospívají?
  • Které životní období se na vaší pleti projevilo negativně? Bylo to dopívání, těhotenství, nebo prodělaná nemoc?
  • Trpíte nějakými alergiemi, které se odráží na stavu vaší pleti?
  • Jak se o svou pleť staráte? Chodíte pravidelně na kosmetiku, děláte si masky, a nešetříte na speciálních krémech?
  • Líčíte se? Používáte tekuté báze nebo spíš pudry?
  • Uvažovala jste někdy o liftingu, botoxových injekcích, nebo výplňových preparátech, které slibují omlazení pleti? Jak jste spokojená se svou pletí právě teď?

Napište mi, na vaše příspěvky, zkušenosti, příběhy, ale i rady, jak se starat o pleť se už moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Za svůj příspěvek můžete získat dva přípravky značky Avon. Hydratační krém a roll-on proti akné

avon

Reklama