.

Dnes bude zahájena unikátní výstava nejslavnějších kostýmů operní pěvkyně Jarmily Novotné

Novinky

Dnes bude zahájena unikátní výstava nejslavnějších kostýmů operní pěvkyně Jarmily Novotné

Dnes bude v Obecním domě zahájena výstava nejslavnějších operních kostýmů proslulé operní pěvkyně 20. stolení Jarmily Novotné. Vůbec poprvé se tak dostávají kostýmy do České republiky, které byly zapůjčeny z archivu Metropolitní opery v New Yorku.

traviata

Expozice s názvem Jarmila Novotná: Operní diva představí šestici kostýmů, které si pěvkyně sama nechala šít u českých i zahraničních krejčích a zářila v nich vedle Metropolitní opery také na dalších světových operních scénách. K vidění budou umělecké unikáty, v nichž Jarmila Novotná ztvárnila Mařenku z Prodané nevěsty, Violettu z La traviaty, Mimi z Bohémy, Manon, ale také Cherubína z Figarovy svatby nebo Oktaviána z Růžového kavalíra, a bude doplněna výběrem předmětů z muzejní sbírky, která se váže k Jarmile Novotné a rodu Daubků.

manon

Výstava bude zahájena slavnostním večerem v Obecním domě a bude spojena s křtem historicky první monografie o Jarmile Novotné s názvem Baronka v opeře respektovaného spisovatele a historika Pavla Kosatíka.

Jarmila Novotná: Operní diva

Tak zní název jedinečné výstavy operních kostýmů jedné z nejzářivějších hvězd 20. století, jejíž šarm a pěvecké umění po šedesáti devíti letech prodchnou prostory Obecního domu v Praze. Tehdy totiž ve Smetanově síni zakončila slavná operní zpěvačka a filmová herečka své první koncertní turné po návratu do vlasti po druhé světové. Přehlídka nejúspěšnějších kostýmů, které divu doprovázely až na vrchol její kariéry, se veřejnosti otevře již dnes a k vidění bude až do 4. ledna. Jejím pořadatelem je nezisková organizace Zámek Liteň, z.s.

traviata

 

   
09.09.2015 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. [6] knihovna [*]

  V Obecním domě jsem byla den před tím, tedy v úterý a tyto šaty s tabulemi o J. Novotné byly na chodbě bokem v 2. patře před výstavou SECESE. Moc toho o J. Novotné nebylo.Byla to opravdu skromná instalace na chodbě. Na stěně visely portréty a ve vitrinách tyto šaty. Zato zmiňovaná výstava SECESE stojí za to. Končí tento rok a probíhá už 2. rokem. je to nádhera, vřele doporučuji.

  superkarma: 0 10.09.2015, 08:15:35
 2. [5] Dana Haklová [*]

  free — #4Ale abychom nebyly nespravedlivé. Patrně kostýmy čerstvě vybalili, aby je ukázali novinářům. Instalace bude (doufám) na úrovni hodné této umělkyně

  superkarma: 0 09.09.2015, 10:37:14
 3. [4] free [*]

  Dana Haklová — #3Přesně tak, to by přeci chtělo trochu zkrásnit prostředí a nasvítit.... třeba postavit květinový koš před ... já bych to i navoněla. Sml16 Myslím, že ten druhý by se našel i v krabici pod našim kulturákem.

  Za tohle bych se styděla vybírat vstupné.

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #5
  superkarma: 0 09.09.2015, 10:20:44
 4. [3] Dana Haklová [*]

  free — #1přesně to samé mě napadloSml68 a s výběrem figuríny si také moc práce nedali. Je to spíš pro ostudu, než pro reprezentaci

  1. na komentář reaguje free — #4
  superkarma: 0 09.09.2015, 09:50:53
 5. avatar
  [2] Kristina Vodičková [*]

  free — #1 Sml30 To jste mě rozesmála...snad ano Sml32

  superkarma: 0 09.09.2015, 09:41:37
 6. [1] free [*]

  Nic ve zlém, doufám, že ty kostýmy před zahájením vyžehlili.

  1. na komentář reaguje Kristina Vodičková — #2
  2. na komentář reaguje Dana Haklová — #3
  superkarma: 1 09.09.2015, 09:04:03

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme