Styl

Dnes bude Šrotozemšťan oživen

Pamatujete na zkoušku šrotomodelu Josefa Klíra? A jste zvědavé jak si poradil s dalšími modely?
Na náměstí Zlatý Anděl předvedly tuto speciální kolekci šatů vyrobených z vysloužilých elektrospotřebičů známé tváře. Kristina Bastien-Kloubková, Gabriela Partyšová, Libuška Vojtková a Michaela Ochotská. 

Josef Klír pojal svůj úkol sestavit kolekci šatů z vysloužilých elektrospotřebičů velmi zodpovědně a zvládnutí přípravy modelů pro něj bylo velkou výzvou. „Šaty bylo samozřejmě nutné několikrát vyzkoušet, aby modelkám padly opravdu jako druhá kůže,“ dodal. „Každá akce, která je něčím jiná, což tato určitě byla, musí být přínosem pro člověka a ovlivnit jeho chování do budoucna. Přiučil jsem se, co vše dnes používáme. Musím také dodat, že i já třídím odpad, zejména v ateliéru, kde je to potřeba,“ rozvedl Josef Klír.

Kristina Bastien-Kloubková předvedla plesový model v oranžovo-hnědých tónech, jehož stěžejními akcenty byly především drátky, kabely a čipy. Třešničkou na dortu se stal klobouk vyrobený z větráku a ozdobený balónky. Kristina hodnotila akci s nadšením.„Ve svém modelu jsem se cítila jako dáma, ale na druhou stranu i jako postava z Matrixu. Věřím, že akce inspirovala nejen mě, ale i ostatní veřejnost k třídění plastů a ostatních běžných odpadů a také k třídění vysloužilých elektrospotřebičů.“

Libuška Vojtková zazářila v modelu nazvaném Svatební vločka. Jednalo se o bělostříbrné šaty poseté drobnými počítačovými komponenty a tlačítky z klávesnic. Netradiční look byl navíc oživen svatebním kloboukem navrženým z větráku a lamp.

Gábina Partyšová se představila  v zelené večerní toaletě s názvem Hvězda z obrazovky. Celé šaty byly posety sladěnými zelenými čipy a drátky, zajímavým doplňkem korzetu se stal pás z tužek. Neméně originální byla i pokrývka hlavy – krásný cylindr. Nejdůležitější součástí kompozice modelu však zůstává obrazovka ze scanneru, kterou modelka držela před obličejem, proto také příznačný název Hvězda z obrazovky. Svým modelem byla Gabriela nadšena. „Je to nádherný model, na kterém se mi líbily nejvíce zelené čipy a cylindr, přemýšlela jsem i o použití v praxi, je to nádherné.  

V modelu Technický strom byla k nepřehlédnutí Michaela Ochotská. Hnědý kůrovitý model byl posázen čipy, drátky, či bronzovými součástkami. Pro dosažení maximální autenticity měla modelka v účesu zakomponované větve. Mezi další výtvory, které mohli diváci obdivovat, patřily modely příznačných jmen jako například Sekretářka, Šedá myš či Drátěná gejša. Celá kolekce byla opravdu skvěle připravena a všichni hosté módní show si odnesli vskutku netradiční nejen módní zážitek.

Přehlídka byla součástí happeningu Nakrmte Šrotozemšťana 2008, v rámci kterého se staví sedmimetrová socha z elektroodpadu, který na Anděl přinášejí občané. Dnes v podvečer po 18. hodině bude Šrotozemšťan oživen. „Každý, kdo přinese starý a nepotřebný spotřebič, dostane drobný dárek, může se zúčastnit tomboly o zajímavé ceny, nebo si například vyzkouší trialovou dovednostní dráhu pro elektrická autíčka.“  

   
11.09.2008 - Krása - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] shb [*]

  a ty slečny taky asi patří k recyklaci ne? hlavně partyšová by se měla zrecyklovat

  superkarma: 0 11.09.2008, 14:00:04
 2. avatar
  [4] malenina [*]

  Komu a k čemu jsou dobré tyhle modely? Nic proti panu Klírovi, ale tohle mi připadá, že někteří už fakt neví čím by na sebe upozornili

  superkarma: 0 11.09.2008, 13:26:28
 3. avatar
  [3] Kelly [*]

  ... a já hloupá myslela, že je to článek o nějakém třídiči odpadu či ekologii

  superkarma: 0 11.09.2008, 13:14:58
 4. avatar
  [2] kaculka25 [*]

  taky nevím

  superkarma: 0 11.09.2008, 13:00:30
 5. avatar
  [1] Meander [*]

  K čemu to je?

  superkarma: 0 11.09.2008, 12:39:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme