Myslete na životní prostředí

Společnost dm drogerie markt se rozhodla snížit spotřebu jednorázových nákupních tašek a vést své zákazníky k zodpovědnosti vůči životnímu prostředí. Proto přistoupila k novému konceptu nabídky nákupních tašek, jehož cílem je šetřit přírodní zdroje. Svou cestu k trvalým hodnotám završuje zavedením eko-příspěvku ve formě zpoplatnění jednorázových plastových tašek, dosud vydávaných k nákupu zdarma.

České Budějovice, 9. 9. 2011 - Doba plastová. Takto nelichotivě se mluví o současném trendu nadměrného využívání plastových materiálů. Jejich výroba stále roste. K nim samozřejmě patří i zvýšené používání jednorázových nákupních tašek. Většina tašek z plastového materiálu končí po jediném použití na skládkách. Pouze zanedbatelné procento je vhozeno do kontejneru na plast k další recyklaci. A to už je důvod k zamyšlení! Přitom stačí tak málo: odnést si nákup v tašce, kterou lze použít opakovaně.

Cesta k trvalým hodnotám

DmSpolečnost dm drogerie markt nastoupila cestu za trvalými hodnotami již před přibližně dvěma lety, kdy začala dosud zákazníky velmi oblíbenou tašku k nákupu zdarma dávat pouze těm, kdo si ji opravdu přejí, nikoliv tedy automaticky. I přesto, že jsou tyto tašky vyrobeny z recyklovaného materiálu a šetří tímto způsobem přírodní zdroje, je si společnost dm vědoma, že po vyhození se jednorázové tašky stávají odpadem. „dm se tedy rozhodla snížit spotřebu jednorázových nákupních tašek a vést své zákazníky k zodpovědnosti vůči životnímu prostředí. Vést ke svědomitosti a úmyslu používat k nákupu tašky, které lze použít opakovaně,“ komentuje zodpovědný přístup společnosti, kterým chce dm přimět své okolí k zamyšlení a jít tak příkladem, pan Gerhard Fischer, jednatel společnosti dm drogerie markt ČR.

10 bodů pro životní prostředí

K otázce, jak chce dm své zákazníky motivovat k tomu, aby se chovali zodpovědně a plastovou tašku zdarma si nevzali, se Gerhard Fischer vyjadřuje slovy: „Naše věrné zákaznice a zákazníky, kteří se v období od 10. 8. do 6. 9. 2011 v kterékoliv prodejně dm po celé České republice zřekli dm plastové tašky vydávané k nákupu zdarma, jsme odměnili 10 eko-body, které jsme připsali na jejich active beauty kartu.“ Na účtu dm active beauty světa výhod, což je oblíbený dm věrnostní program, tak zákazníkům přibývaly body, které nyní mohou vyměňovat za atraktivní výhody.
Aktivita „Myslete na životní prostředí“ s podtitulem „Děkujeme za Vaši zodpovědnost - každá taška, které se zřekneme, se nestane odpadem!“ má za cíl upozornit zákazníky na možnost chovat se zodpovědněji k životnímu prostředí a volit k nákupu opakovaně použitelné tašky.

Od jednorázových nákupních tašek k opakovaně použitelnému řešení

Od 7. 9. jsou v dm jednorázové plastové tašky zpoplatněny. Eko-příspěvek 1,90 Kč, který zákazník zaplatí za plastovou tašku, dm dále investuje do atraktivní nabídky nákupních tašek určených k opakovanému používání a do nejrůznějších aktivit, při kterých věrní zákazníci získají praktické tašky výměnou za active beauty body.

První z nich je platná ke stejnému datu: od 7. 9. 2011 dm představuje terminálovou aktivitu pro věrné zákazníky - zákazníci mají nyní možnost uplatnit své active beauty body za nové ekologicky šetrnější možnosti - za opakovaně použitelnou tašku. Vybrat si mohou mezi dvěma typy: dm dětskou bavlněnou taškou a dm pevnou taškou.

Řešení pro trvale udržitelný rozvoj

Od září dm přichází s kompletní a pestrou nabídkou nákupních tašek pro zákazníky. V nabídce nechybí kvalitní bavlněné, pevné a skládací tašky, tedy tašky určené k opakovanému použití. Zákazníci si však v dm i nadále mohou zvolit k nákupu tašku papírovou nebo plastovou, které jsou vyrobené z papíru s certifikací FSC a z recyklovaného materiálu. Do budoucna dm plánuje přejít na výrobu z recyklovaného plastu také u dm plastového sáčku, nabízeného dosud zákazníkům na drobnosti zdarma.

DMdm pevná taška s.he

voděodolná, robustní, mnohostranně použitelná

29,90 Kč

DMdm bavlněná taška

vyrobena z 100% bavlny, lze prát v pračce, v případě poškození nebo jiného opotřebení je možné ji v kterékoliv dm v České republice vyměnit za novou

29,90 Kč

dm dětská taška

vyrobena z 100% bavlny, malá a praktická, pro malé i velké

19,90 Kč

DMskládací taška

vyrobena z odolného polyesteru, do kapsy či do kabelky, snadno omyvatelná

39,90 Kč

DMdm papírová taška

z papíru s certifikací FSC, který je vyrobený ze dřeva z šetrně obhospodařovaných lesů, bezproblémově recyklovatelná

6,90 Kč

DMdm plastová taška

na výrobu použit recyklovaný plast, pevná a lehká

1,90 Kč

dm plastový sáček

vyroben z recyklovatelného materiálu, vhodný na drobnosti, jako je např. make-up

0 Kč

Proč se dm rozhodla jít cestou opakovaně použitelných tašek a ne jiných možností a materiálů, vysvětluje Gerhard Fischer, jednatel společnosti dm drogerie markt s.r.o.: „Záměrně nechceme jít cestou biologicky odbouratelných nákupních tašek. Ty jsou z velké části vyráběné z kukuřičného nebo bramborového škrobu, tedy potravin. V nezanedbatelné části světa je nedostatek potravin aktuálním tématem a jsme toho názoru, že je příliš velká škoda používat potraviny pro výrobu nákupních tašek.“
Pomáháme tak společně šetřit zdroje naší planety, které nejsou nevyčerpatelné. Každý může pro životní prostředí udělat něco dobrého. Neboť jsou to maličkosti, které jsou užitečné pro velkou věc.

Foto: Pan Gerhard Fischer, jednatel společnosti dm drogerie markt s.r.o.

www.dm-drogeriemarkt.cz

Reklama