Tak to někdy chodí. I dvě nerozlučné kamarádky se mohou dostat do konfliktu. Třeba kvůli dětem. Dokonce i malí kojenci můžou takový dlouholetý vztah pěkně rozhodit.

rozdělit

Dáša a Erika spolu kamarádily už od školních let. Byla to nerozlučná dvojka. Nerozdělila je ani střední a vysoká škola. Vždycky měly spoustu společných zájmů, a když si našly partnery, šla jedna druhé  za svědka na svatbu. Dokonce i krátce po sobě otěhotněly, jako by se na tom domluvily. Byly si blízko jako sestry a těšily se, že v jejich přátelství budou pokračovat i jejich děti. „To bude báječné, budeme spolu chodit plavat, na pískoviště, děti si budou hrát,“ libovaly si a kuly společné plány do budoucna.

Jenomže Dáša měla rizikové těhotenství a většinu času trávila v nemocnici. Erika ji navštěvovala skoro až do porodu. Byla první, která se stala matkou. Narodila se jí Anička a Erika se v ní doslova viděla. Rozmazlovala ji, jak jen mohla. A nejen ona. V rodině, kde byli skoro samí kluci, byla najednou holčička obletovanou princezničkou.

Necelý měsíc po jejím narození přišel na svět Tomášek kamarádky Dáši. Konečně už budou zase spolu, těšily se, až poprvé vyrazí s kočárky na procházku. Začátky byly opravdu idylické, mladé maminky měly společná témata, vyměňovaly si zkušenosti a rady.

Dětičky rostly jako z vody, ale časem se začal projevovat rozdílný způsob výchovy. Zatímco Tomášek vychovávaný jen svými rodiči byl veselý, samostatný a nikdy zbytečně nebrečel,  Anička obletovaná širokým příbuzenstvem byla umanutá, ufňukaná a agresivní, když nebylo po jejím.

Když přišly na návštěvu, starší Anička brala Tomáškovi hračky a občas ho i uhodila, když jí nechtěl něco půjčit. To se pochopitelně nelíbilo Dáše a napomenula Eriku, aby si dcerku trochu krotila, že je starší. Jenomže Erika byla na kritiku své milované Aničky háklivá a její chování hájila tím, že je ještě malá a nemá z toho rozum.

Nakonec se každá návštěva proměnila v slzavé údolí dětí a rozhádané kamarádky. Dáša trvala na tom, aby dcera Eriky neubližovala jejímu synovi, a Erika měla pocit, že z toho Dáša dělá zbytečnou vědu.

Nakonec se Dáša rozhodla společné dětské „dýchánky“ zrušit a Erika se urazila. Už spolu nějaký čas nemluví a kdo ví, jestli se jejich přátelství ještě obnoví.

Čtěte také:

 

Reklama