.

Dlouho očekávaný román HRDINOVÉ VE ČLUNU Daniela Jamese Browna dnes vychází

Bulvár

Dlouho očekávaný román HRDINOVÉ VE ČLUNU Daniela Jamese Browna dnes vychází

Neuvěřitelný příběh amerických veslařů, kteří získali olympijské zlato v Berlíně roku 1936. Od samého začátku to byl bláhový sen. Nikdo nečekal, že by posádka osmiveslice, složená ze synů dřevorubců, dělníků a farmářů ze zapadlých městeček, mohla porazit elitní týmy prominentů z východního pobřeží a Velké Británie, a přesto to dokázali. Navzdory velmi skromným poměrům se dokázali vypracovat a nakonec šokovali celý svět, když porazili i tým Německa, který vesloval pro Adolfa Hitlera na olympijských hrách v roce 1936 v Berlíně.

hrdinové ve člunu

Skutečný příběh o hledání naděje v časech největšího zoufalství a jedinečné sportovní drama ožívá v románu amerického spisovatele Daniela Jamese Browna. Stejně jako heroické výkonu sportovců olympiád, i tato kniha si podmanila celý svět - dočkala se 27 vydání, 118 týdnů se držela na žebříčku The New York Times Best Sellers a Americkou asociací knihkupců byla zvolena knihou roku.

knizky

Práva na zfilmování tohoto slavného příběhu získala The Weinstein Company, která stojí například za filmy Tanec s vlky, Mlčení jehňátek, Králova řeč, Hanebný parchanti nebo Dobrý Will Hunting; režisérem filmu bude Peter Berg.

TRAILER ke knize HRDINOVÉ VE ČLUNU můžete shlédnout ZDE:

Skutečný příběh, který se stal celosvětovým bestsellerem. 

Nebylo mnoho ran, kterých by Joe Rantz zůstal ušetřen – smrt matky, útěk otce, náhradní rodina, kde nebyl vítán. Všichni nejbližší ho nakonec opustili a nechali napospas osudu. Joe pochopil, že se musí spoléhat výhradně sám na sebe. V mimořádně pohnuté době, která se otřásala přírodními katastrofami, hospodářskou krizí, stávkami a skandály, mu ani nic jiného nezbývalo. Navzdory všem okolnostem se mu podařilo uživit se, a časem si dokonce vydělal i na studium. A pak si Joea, uzavřeného a chudého jako kostelní myš, všiml trenér veslování, který hledal slibné nováčky…

daniel james brown

Autor Daniel James Brown se narodil roku 1951 v Berkeley v Kalifornii. Vystudoval historii a anglický jazyk a literaturu na univerzitách v Berkeley a v Los Angeles. Jeho knihy jsou jedinečné tím, že všechny údaje, které v nich Brown používá, jsou podloženy odbornou literaturou a archivními materiály, a přesto zůstávají především krásně čtivými, nesmírně působivými ságami. Píše o fascinujících příběhů o významných osobnostech či událostech 19. a 20. století.

Další srpnové novinky z nakladatelství MOBA:

   
16.08.2016 - Knihy - autor: redakce

Komentáře:

  1. [1] Andreadornova [*]

    Sml67

    superkarma: 0 17.08.2016, 12:21:21

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme