Na elektrice je závislá rodina čtenářky Kytinkak. I když dlouho topili uhlím, obecní úřad je přesvědčil a zavedli přímotopy. Na plynové topení se však nechystají, vyšo by je dráž...

Přestavbu na plynové topení si nedovede představit čtenářka Kytinkak...


Přeji krásnou středu všem žen-inkám i tobě Jakube!

Bydlím na vesnici. Musím říci, že jsme dlouho topili na uhlí. Ale jednou nám přišlo do schránky, pokud přejdeme na elektrické topení, všechno nám Obecní úřad zaplatí z dotací na projekt čisté ovzduší. Nebudu zapírat, že jsme nebyli první ani poslední, kdo naletěl. Dotace samozřejmě žádná nebyla. Byla, lhala bych, ale jen pro vybrané lidi, co dělali na úřadě, anebo měli s úřadem něco společného. Ať příbuzný nebo já nevím.

Takže jsme dali do celého bytu elektrické přímotopy a topíme jimi. Asi deset roků poté se obcí natáhla plynová přípojka. Možná by to vyšlo levně, ale představa, že nás to bude stát dalších 60 tisíc, možná i  více, protože by nás čekala kompletní výměna topení včetně kotle, nás odradila.

Prostě moje rodina je na elektrice opravdu závislá. Bez ní si neuvařím, nezatopím, prostě nic. Když to vezmete, vše je na elektriku.  Já si tedy život bez ní představit neumím.

Kytinkak

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 24. 10. 2012: Můj život bez elektrického proudu

  • Je pro vás elektrický proud samozřejmostí? Dovedete si představit, jak byste se bez něj obešla?
  • Jak by podle vás vypadl svět bez elektrického proudu?
  • Jaký nejdelší výpadek elektřiny jste doposud řešila? Respektive, jak dlouho jste se doposud bez proudu obešla?

apc prepetova ochranaSvé úvahy a příběhy mi posílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději 24. 10. 2012 do 15.00 hodin. Jednu z přispěvatelek odměním 10.000 extra body do říjnového kola naší Věrnostní soutěže. Další pak získá pěkný dárek, totiž APC přepěťovou zásuvkou s osmi zástrčkami a telefonní a internetovou přípojkou, která slouží k ochraně spotřebičů před výkyvy napětí způsobenými třeba blesky. Pokud chcete mít šanci na zisk dárku či bodů, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

čeps

Reklama