Bulvár

Dlouhé zimní večery pokračují. Jak a kde si je užít?

Máme po Vánocích a do jara daleko. Jak nejlépe trávit dlouhé večery, které mohou za jistých okolností v řadě z nás vyvolat pochmurnou náladu? Přece dokonalým kulturním rozptýlením, které jako mávnutím čarovného proutku promění konec mnohdy nevlídného dne v úžasný zážitek.

Přinášíme dnes tři kulturní tipy, které by vám mohli zpříjemnit čas pod vládou paní ZIMY.

Mamma Mia!

Ještě do dubna můžete navštívit v Kongresovém centru Praha muzikálový hit, jenž je založený na písničkách legendární skupiny ABBA.

Mamma Mia! foto: Dark Style Agency

V českých verzích si vychutnáte světové hity jako Super Trouper, I Have A Dream, Our Last Summer, Dancing Queen a zaslzíte nad příběhem dívky, která se snaží najít svého otce. Notoricky známý muzikál díky filmovému zpracování vás přenese do letní pohody na řeckém ostrově po pár prvních tónech...

Úžasný lék na zimní splíny. Osobně jsem viděla dvakrát a uvažuji, že dám ještě do třetice, abych ochutnala další alternace.

V roli matky Donny se střídají Alena Antalová, Leona Machálková a Daniela Šinkorová. Mladičká Sophie mívá podobu a hlas Hany Holišové, Ivany Korálové a Petry Vraspírové.

 • Tip navíc: Po představení se nezapomeňte pokochat výhledem z Vyšehradu na Prahu. Nežijeme v krásné zemi?

Poslední aristokratka

Na konci loňského roku zařadilo Divadlo Na Jezerce hru Poslední aristokratka, jež vznikla podle stejnojmenného knižního bestselleru.

Hlavní roli v příběhu o rodině hraběte Františka Antonína Kostky z Kostky, jenž se po pádu komunistického režimu vrací z Ameriky do Čech, kde má rodové sídlo, ztvárňuje geniálně Anna Polívková.

POSLEDNI ARISTOKRATKA Miluše Šplechtová, Anna Polívková, foto Ivan Kahún

Divadlo Na Jezerce má osobité kouzlo. Interiéry vkusně zdobí fotografie nejen z místních divadelních her, ale také vzpomínky na Rudolfa Hrušínského a další osobnosti kulturního života.

Příjemný personál, řekla bych až rodinná atmosféra, to vše vám zajistí pohodový večer, na který budete dlouho vzpomínat.

Filmy pro pamětníky z DVD

Nechce se vám cestovat za kulturou? I pro vás máme tip. Já si během vánočních svátků udělala doma maratón černobílých veseloher, z kterých vyzařuje nekonečná pohoda. Ano, jsou často velmi naivní, ale proč bychom se nemohli nechat občas unést tímto směrem? Stačí si zakoupit levné DVD v trafice a máte svých pár minut štěstí...

 • Ať žije nebožtík (1935)
 • Kristian (1939)
 • Dva týdny štěstí (1940)
 • Hotel Modrá hvězda (1941)
 • Neviděli jste Bobíka? (1944)

Tak nezapomeňte: Jen pro ten dnešní den či večer... tmavé zimě navzdory.

Přečtěte si také:

   
11.01.2016 - Společnost - autor: Marcela Macáková

Komentáře:

 1. [7] Ferdicek [*]

  Chodíme do kina a do divadla aby nám zima utekla.

  superkarma: 0 14.01.2016, 14:06:14
 2. avatar
  [6] peetrax [*]

  Matka a dcera Antalová s Holišovou, které jsou "pár" let od sebe, by mě asi rozesmívaly. Sml54 Radši si uchovám vzpomínku na stejnojmenný film, který byl dobrá oddechovka, nebudu si to prznit muzikálem.

  superkarma: 0 11.01.2016, 20:36:18
 3. avatar
  [5] Eliana [*]

  O Poslední aristokratce vážně uvažujeme Sml22Sml16Sml67

  superkarma: 0 11.01.2016, 09:55:01
 4. [4] bobani [*]

  Alenu Antalovou v Mamma mia a Poslední aristokratku bych také ráda viděla , ale filmy pro pamětníky mě , až na vyjímky , také už moc nebaví

  superkarma: 0 11.01.2016, 09:05:39
 5. avatar
  [3] bezinka [*]

  Sml59filmy pro pamětníky už znám jako svý boty, ale dívat se na ně můžu stále jsou krásně odpočinkové a vždy pobaví.... v divadle jsem byla včera na tanečním dětském vystoupení - tancovala tam vnučka- a pobavila jsem se také Sml59

  superkarma: 0 11.01.2016, 08:34:06
 6. avatar
  [2] gerda [*]

  Pamětnické filmy mám docela ráda, smůla je v tom, že už je tak dobře znám...na Anděla na horách se ovšem dokážu dívat i přesto. Kdybych měla možnost, tu Poslední aristokratku bych chtěla vidět.

  superkarma: 0 11.01.2016, 06:31:56
 7. [1] Rikina [*]

  Tak z toho bych si nevybrala ani jedno. Sml80

  superkarma: 1 11.01.2016, 02:20:59

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme