Bulvár

Dlouhé večery jsou tady: Co s nimi?

Nepatřím zrovna mezi militantní odpůrce změn času. Nejsem ani  vyhraněná sova, či skřivan, takže posuny hodin tam či zpět mě nechávají celkem v klidu, ale co mi vadí, jsou nekonečné večery. Co s nimi, jak je využít? O tom bude dnešní téma.

Žehráním na krátké dny nic nevyřeším. A vůbec. Co si stěžuji, kdybych žila ve Finsku… Přesně tak, finskou zimu a tmu na nás, abychom si vážili toho, co máme. Zažila jsem tam stmívání už kolem druhé odpoledne, a to teprve byla „depka“. Řekli byste, že si za ta léta mohli zvyknout, ale člověk je křehká nádoba, i když se narodí na drsném domaseveru. Na lidskou psychiku má nedostatek denního světla vliv, i když se dělá všechno možné, aby se lidem ulehčilo. Všude se svítí o sto šest, a tamní život je „dokonale“ přizpůsoben místním podmínkám. Ale přiznejte si: chtělo by se vám žít neustále pod zářivkami jako nějaké laboratorní kytce? Mně ne, a tak se snažím na to nemyslet a nějak se zabavit.

Naši předkové se věnovali domácím pracím a všemu, na co v letní sezoně nezbyl čas. V zimě vyřezávali, spravovali, vyšívali, drhali, drali a také si vyprávěli. Dnešním uším to zní jako idylka, lidé měli k sobě nějak blíž a otázku zabavení nijak neřešili.

Jenomže doba se změnila a my jsme spoustu činností nahradili televizí. Ta nám spolehlivě vyplňuje mezery ve volném čase a bohužel i v komunikaci. Ale není to trochu škoda? Už jsem tady několikrát psala, že jsem televizi zrušila. Asi jsem za exota, ale naštěstí ještě nenastala ta chvíle, kdy by mi začala chybět.

A tak sice nadávám, že je v šest tma jak v ranci, ale když už nemůžu být venku, tak čtu (zrovna teď se nemůžu odtrhnout od „Barev smyslnosti“), maluju (momentálně staré historické terče), luštím a vztekám se u sudoku a jedním uchem poslouchám rádio.

A vůbec nejradši s manželem vymýšlím plány. Jak bude vypadat letošní péefka, jak přestavíme barák, zrestaurujeme starý nábytek nebo vytvoříme novou sochu. Po stole je spousta papírů se skicami a některé věci se už začínají pomalu rýsovat.

Čím se po večerech bavíte vy, milé ženy-in?

 • Díváte se na televizi? Co vás poslední dobou zaujalo, upoutalo, na co se těšíte?
 • Chodíte cvičit? Čemu se věnujete konkrétně?
 • Za kulturou? Pochlubte se svým kulturním zážitkem, doporučte nějaké představení, či koncert.
 • Šijete, pletete, vyšíváte, malujete, nebo se věnujete jiné bohulibé činnosti?
 • Hrajete hry, karty, luštíte křížovky?
 • Trávíte čas na facebooku či jiných sociálních sítích?
 • Jak byste si představovala ideální večer?

Napište nám na redakce@zena-in.cz , inspirujte nás, dejte nám tip na téma: „Co s načatým večerem“

Na co se můžete těšit za svůj příspěvek?

Čekají na vás tyto úžasné knihy:

Barvy smyslnosti od Viny Jackson a Po strništi bos Zdeňka Svěráka

knihy

   
04.11.2013 - Společnost - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] k.minarice [*]

  Pres den mam, diky synovi, o zabavu postarano... Dlouhe vecery si uzivam...

  superkarma: 0 07.11.2013, 20:34:24
 2. [3] Rapunzela [*]

  Nevím, co se pořád blbne s dlouhými zimními večery. Dlouhé večery jsou v létě, naštěstí, v zimě je krátký den, bohužel, ale že bych potom nevěděla co s časem, tak to vážně nehrozí. Když pominu televizi, na kterou v létě není čas, protože se člověk vrací domů kolem 10. večer, a počítač, který je k dispozici vždycky, tak existuje spousta knih, které si ráda přečtu znovu a další tisíce, které nikdy přečíst nestihnu, i kdybych žila sto  let. Taky chodím do divadla, do kina, na koncerty, setkávám se s přáteli, když se přinutím, cvičím, učím se cizí jazyky a hrát na kytaru. A nekonečné domácí práce - kdybych se měla nudit, vždycky je co dohánět.

  superkarma: 0 04.11.2013, 12:11:00
 3. [2] Lida 1 [*]

  Svěráka bych brala

  superkarma: 0 04.11.2013, 10:57:46
 4. [1] Anic [*]

  dobrou knihu

  superkarma: 0 04.11.2013, 08:14:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme