Takto radostně začíná svůj příspěvek k dnešnímu tématu čtenářka Ema. A o jakém že psím plemeni tímto způsobem básní? Vlastně nebásní jen o jednom…

Psi s dlouhýma ušima – to je srdeční záležitost čtenářky Emy…


Dlouhé uši, ty jim sluší

Od svých deseti let mám pejska. Samozřejmě ne jednoho, to by už hodně přesluhoval.
Vždycky jsem si vybírala plemeno s dlouhýma ušima. Ne prvoplánově, ale když nad volbou zpětně přemýšlím, musím opět napsat, že miluji uši svého psa:)
Mým prvním kamarádem byla fena středního pudla apricot. Tehdy málo běžná, přivezli jsme si ji až z Prahy. Když jsem odjela třeba na tábor, nežrala a stýskalo se jí... jako mně. Přišla jsem o ni chvilku před maturitou, veterinář nepoznal zánět dělohy, operace byla prý pět minut po dvanácté.
Dalším miláčkem se stal šílený anglický kokršpaněl, můj jediný „papírový“,  divoký, doma milionový, ale venku nezvladatelný. Sousedům zardousil asi 10 slepic, mamce přeryl celou zahradu a všem rozkousal mnoho a mnoho párů bot. Po pěti letech jsem ho darovala lidem, kteří byli celý den doma.
Pak jsem se vdala a narodily se mi dvě děti, ale už na dceřině kočárku nás doprovázel krátkosrstý jezevčík. Dlouhé procházky ze začátku nezvládal, tak se chvilku vozil a chvilku běhal. Cesty autem pro něj byly utrpením, vrhnul spolehlivě pokaždé. Kamenem úrazu se stalo naše stěhování do nového bytu s plovoucími podlahami. Dodnes si myslíme, že ty byly příčinou jeho ochrnutí. Doktor nás postavil před volbu: vozíček nebo uspat. A tak je v psím nebi a moc nám chybí.

jerry

Posledních pět let nás doprovází bígl, fotogenický, milující jízdu autem. Ale ve slabé chvilce přemýšlím o kamarádovi, s jezevčíkem by mu to na zahradě slušelo.

ema

Ema

Pozn. red. Text neprošel redakční korekturou.

(Foto) téma dne 10. září 2012: Vaše psí rasa

  • Líbí se vám konkrétní psí rasa? A proč zrovna tahle?
  • Jak jste si vybíraly psa? Čím vás ten váš zaujal?

Své příspěvky k tomuto tématu mi posílejte na e-mailovou adresu redakce (viz níže, a to nejpozději 10. 9. 2012 do 15.00 hodin. Máte-li vlastní fotku rasy či konkrétního psa, o kterém budete psát, pošlete ji také, ale prosím jen jednu, abych stihl vydat všechny, nebo alespoň většinu příspěvků. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu, jinak nebudete mít šanci na získání krásného dárku, který jistě váš čtyřnohý přítel ocení. A jaký je to dárek? Jednu z přispěvatelek krmivem a pamlsky od Pedigree v celkové hodnotě takřka 700 korun, které je partnerem dnešního tématu. Čtenářka obdrží...

  • Granule Pedigree Vital Protection, varianta Adult dogs s hovězím a drůbežím masem, 7,2 kg (3x2,4 kg, tj. 30 krmných dávek/zásoba na měsíc) (foto níže je pouze ilustrační s větším balením týž granulí)
  • Dentální pamlsky Pedigree DentaStix, varianta Medium, 28 ks (zásoba na měsíc)

Dalších pět přispěvatelek odměním 2.000 extra body do zářijové části naší Věrnostní soutěže!

denta pedigreepedigree

Reklama