Už máme dlouhé zimy všichni tak akorát dost. Řadu z nás trápí nachlazení, dlouhé studené počasí a málo sluníčka oslabuje náš imunitní systém. Vhodnou formou posílení imunity je doplnění potřebných vitaminů a stopových prvků. Už jste slyšely o blahodárném působení zinku?

Zinek při perorálním podání pozitivně ovlivňuje naši celkovou imunitu. Potvrdily se ovšem též výborné účinky zinku při lokální aplikaci. Příkladem může být užívání zinku ve formě v ústech rozpustných pastilek - Bioaktivní Influ-Zinek (zinek je zde obsažen ve velmi dobře vstřebatelné formě glukonátu zinečnatého), kdy bylo prokázáno nejen zvýšení místní nespecifické imunity buněk sliznice dutiny ústní a nosohltanu, ale též aktivní boj iontů zinku s původci nachlazení či chřipky. Z více než 90 % vás uchrání před rýmou a kašlem. Zablokuje nachlazení, užíváte-li Bioaktivního Influ-Zinku dle doporučení 3-6 pastilek denně.

 

Výhodou také je, že ovlivňuje nervová zakončení. V oblasti úst a nosu jde o nerv trojklanný a lícní. Účinek zinku je podobný účinku přiloženého prstu na horní ret či na kořen nosu pro zabránění kýchnutí. Stejný následek stimulace nervových zakončení (snížení projevů nachlazení) vzniká i při zvýšené koncentraci zinku. Tento účinek trvá přibližně 2 hodiny. Proto i doporučovaný interval mezi podáváním jednotlivých pastilek přípravku Bioaktivní Influ-Zinek je 2-3 hodiny.

 

Při klinických studiích se pastilkami se zinkem a vitaminem C např. zamezilo onemocnění zánětem nosohltanu, přestože testovaným byl aplikován virus přímo do nosu. V kontrolní skupině, která dostávala pouze placebo, však onemocněli zánětem nosohltanu všichni. V průběhu jiné studie bylo na polovinu zkráceno trvání rýmy a kašle u již vzniklých onemocnění.

Nenechte si život znepříjemňovat obtížným nachlazením, úporným kašlem a protivnou rýmou. Vyzkoušejte pastilky Bioaktivní Influ–Zinek od firmy Pharma Nord a uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe.

Více naleznete na www.prevencezdravi.cz

 

Reklama