.

Divy přírody na Lanzarote

Cestování

Divy přírody na Lanzarote

lanzarote

Lanzarote je třetím nejnavštěvovanějším ostrovem z Kanárských ostrovů. Je to sopečný ostrov, je zde tři sta sopek!

Celý ostrov je vyhlášen biosférickou rezervací UNESCO a nachází se na něm 300 sopek. A některé z nich jsou ještě činné! Krajina ostrova Lanzarote je tvořena vulkánem s Ohnivými horami - Montanas del Fuego. V západní části ostrova se rozprostírá národní park Timanfaya.

Zajímavými přírodními úkazy jsou:

Los Hervideros

Los Hervideros je divoce vyhlížející místo na skalnatém pobřeží. Mohutné vlny se zde tříští o skály a vytvářejí bizarní útesy a mořské jeskyně.

El Golfo

lanzarote

Nejznámější dominantou ostrova je El Golfo, laguna se zeleně smaragdovou barvou vody. Rozlévá se pod útesem , který připomíná obří vzedmutou vlnu. Ve skutečnosti je to vnitřní hrna zkamenělého vulkanického kužele, druhá polovina již zmizela pod mořskou hladinou. Dramaticky vhlížející kameny a voda, která hraje všemi možnými odstíny barev, dodávají celému místu jedinečnou atmosféru. Cesta k laguně vede přes útesy z vesnice El Golfo. Pokud sem tedy jedete autem, musíte jej nechat nad vesnicí a jít kuse pěšky. Scenérie však rozhodně stojí za to.

Papouščí pláže - Playas del Papagayo

Je to nejznámější pláž na ostrově, je krásná. Můžete se sem dostat autem po neupravených cestách nebo lodním taxíkem. Člun vás sem odveze a na domluvenou hodinu se pro vás vrátí. Vyplouvají z Puerto Calero. Bývají tu nudisté - je to jejich oblíbené místo. Pokud ale máte raději plavky, rozhodně si je nechte. Není to místo pouze vyhrazené pro nudisty.

Ohňové hory a národní park Timanfaya

lanzarote

Je to ďábelský kraj, hranice parku jsou symbolicky označeny čertíky s vidlemi. Celý park je tvořen sopkami, některé z nich jsou činné. Důkazem jsou místa, kde je povrch země horký až 120 stupňů. Když sem nalijete vodu, hned se vypaří. Horké magma o teplotě 600 stupňů je údajně velmi blízko povrchu - už deset metrů pod povrchem. Autům je vjezd do parku zakázán, můžete použít autobus s průvodcem. Ohňové hory jsou ponuré, pusté, dokládají svým vzhledem, jak zde běsnily sopky. Krátery a zkamenělé potoky lávy, to jsou Ohňové hory.


Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234, mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

   
07.01.2011 - Kanárské ostrovy - autor: Klára Křížová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] vmarta [*]

  je tam moc krasne to je fakt. Při výjezdu na ohňové hory...trošku stísnený pocit, vše černé a tmavé..ale jen chvilku, člověk si zvykne...a plaže superkové..oddych jak se patříSml67

  superkarma: 0 04.05.2011, 09:28:32
 2. [1] katkaP [*]

  tak tady je skutečně krásně, zkusili jsme jet na Lanzarote řes německé cestovní kanceláře a vřele to doporučuji

  superkarma: 0 11.01.2011, 12:43:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme