Novinky

Divokej Bill oslaví patnácté narozeniny

Po dlouhých dvaceti měsících se kapela Divokej Bill vrací do českých měst, aby společně se svými fanoušky oslavila patnácté narozeniny. Koncertní oslavy doprovodí vydání nového alba, které ponese název „15“. 

 To vyjde 12. dubna jako první spolupráce Divokýho Billa s vydavatelstvím Supraphon a bude obsahovat jedenáct nových písní.

Na nové album si museli fanoušci počkat dlouhé čtyři roky a koncert svých oblíbenců v České republice mohli slyšet naposledy před necelými dvěma lety. Tuto pauzu členové kapely využili k přípravě nové desky a vystupování v zahraničí. Nyní jsou ale zpět v plné síle a právě jarní novinkové album a turné „Divokej Bill 15 Tour“ bude hlavní událostí oslav patnáctého výročí založení kapely. 

Vedle tradičního autora písní Divokýho Billa Vaška Bláhy  tentokrát výrazněji přispěli na album „15“ novinkami také Roman Procházka a Štěpán Karbulka. Na aranžích se samozřejmě podílela celá kapela pod dohledem producenta Pavla Karlíka.  „Pavlova role na tomto albu je nezastupitelná. Jeho velký přínos je nejenom na hudební podobě alba, aranžích ale i textech, které s náma hodně řešil,“ vysvětluje Roman Procházka. „Jedinečným dárkem pro všechny majitele nového cédéčka pak bude obal. Co kus, to naprostý originál. Věříme, že to bude hodně zajímavé překvapení,“  zahalila kapela vydání desky tajemstvím.

Nové skladby a osvědčené hity pak bude možné letos slyšet živě pouze na patnácti koncertech v rámci výročního „Divokej  Bill 15 Tour“ po městech České republiky. Jiné koncerty tento rok skupina neplánuje. „Vybrali jsme místa, která se nám za dobu hraní líbila a cítíme se tam příjemně. Někde naopak ale zahrajeme úplně poprvé. V každém případě si to všude chceme užít a se všemi fanoušky společně oslavit naše jubileum. Bude to pořádná jízda, už je nám patnáct, takže konečně nejsme pod zákonem!” dodává s úsměvem kapela.

Jako host se na turné představí skupina Liwid.

Předprodej bude zahájen 5. března v síti Ticketstream limitovanou edicí vstupenek za sníženou cenu od 350,- Kč.

Více na:    www.divokejbill.cz

   
04.03.2013 - Redakční novinky - autor: red

Komentáře:

 1. avatar
  [5] ladouch [*]

  Jejich písničky se mě moc líbí.Sml58

  superkarma: 0 14.03.2013, 17:36:15
 2. avatar
  [4] datura [*]

  Kapelu znám, ale líbí se mi asi jen dvě písničky, takže bych na ně asi nešla Sml23

  superkarma: 0 05.03.2013, 10:03:18
 3. [3] Trefa [*]

  Trefa:je to ostuda ale tuto kapelu asi neznam.

  superkarma: 0 04.03.2013, 20:48:38
 4. avatar
  [2] átéčko [*]

  Miluji Billa mám odd nich všechno,co vydali, jen na koncerty nechodím... Byla bych tam sei nejstarší. Dnes jsem si pustila jen Rozárku, jindy je jich víc!!!!Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67

  Přeji Divokýmu Billovi vše nejlepší k získání občanského průkazuSml25

  superkarma: 0 04.03.2013, 20:27:47
 5. avatar
  [1] lenig [*]

  DB mám moc ráda, mám tu nějaké jejich nosiče a občas si je dám...

  superkarma: 0 04.03.2013, 16:00:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme