Dalším nepřehlédnutelným prvkem letošní podzimní módy jsou vzory kožešin divokých koček. Leopardi, oceloti, jaguáři nebo tygři se nám stali opět inspirací. Prostě v sobě mají cosi dráždivého a nespoutaného, co nás nepřestává fascinovat.


Ochránkyně zvířat bych chtěla uklidnit, že se jedná výhradně o imitace. A více než na kabátech se tyto úchvatné vzory uplatňují na menších oděvních součástech a doplňcích. Zato na všech. Nedokážu vyjmenovat jediný, byť sebemenší kousek garderoby, kde by se šelmičky nedaly využít.


A víte, kdy se staly kožešiny exotických zvířat a divokých šelem poprvé hitem? V době empíru, kdy byly jako součást Napoleonovy kořisti přivezeny z egyptského tažení. Sám Bonaparte, který si vymýšlel vlastní uniformy, se nechával rád portrétovat s ležérně přehozenou kožešinou po vzoru římských diktátorů. A kromě toho nádherně kontrastovaly s jednoduchým empírovým mobiliářem.

 

Také módní mág padesátých let Christian Dior dokázal ze vzoru leopardí kožešiny vytěžit maximum. Na ukázkách vidíte plášť s manžetami, které se jako vzácný šperk vyjímají na temně zeleném sametu, a zajímavě stylizovaný vzor na večerních toaletě a doplňcích.A současnost? Toužíte-li se proměnit v divokou šelmu a přežít v módní džungli, máte jedinečnou příležitost. Letošní podzim přeje odvážným.

Jak se vám líbí divoké kočky?
Něco si pořídíte, něco už nosíte, nebo si necháte zajít chuť?

 

Reklama