Bulvár

Divím se, že doposud všichni fungujeme jako dvojocí.

Děkujeme za další příspěvek na dnešní téma. Tentokrát se týká jediné, zato velmi zarnitelné části lidského těla -oka. Jak "očními karamboly" prochází rodina čtenářky s nickem monkee, se dočtete v následující novince

Pěkný den všem. Tak naše rodina by směle mohla konkurovat rodině Dany Svobodové s jejich zubními anabázemi. Pouze s tím rozdílem, že u nás se to týká očí a divím se, že doposud všichni fungujeme jako dvojocí.

Mojí mamce mladší sestra v jeslích hrábla do oka tak dobře, že já si ten její flastr na oku pamatuju od svých necelých tří let až doteď.

Já pro změnu na pionýrském táboře při výletě přehlédla ostnatý drát, oplocující louku, s mírným rozběhem přeskočila strouhu a při doskoku pod okem ucítila škrábnutí. Nijak jsem tomu nepřikládala váhu, dokud se na mě nepodívala kamarádka a nezařvala: Co se ti stalo? Po tváři mi docela solidně tekla krev. Kdybych doskočila o 1 cm níž, drát by byl v oku.

Synek na dovolené ve věku necelých dvou let. Za chatou bylo dětské hřiště s houpačkami. Seděla jsem a hlídala, dětí tam bylo víc, já jako dospělý dohled sama. Cizí holčičku jsem stáhla a poslala na písek okolo houpačky, aby pod ni nevběhla. Vzápětí se na mě obrátilo další dítě, něco jsem mu říkala a pod rukama se mi protáhlo vlastní dítě a přímou čárou, houpačka nehoupačka, zamířilo na pískoviště. Houpačka ho nabrala, jak jinak těsně nad okem a rozrazila mu obočí. Odhodila ho a v okamžiku, kdy se zvedal ze země se k němu blížila podruhé. To už jsem byla u něj a za ruku ho strhla na stranu, aby nedostal ozdobu i na druhé obočí. Krve z něj teklo jako z vola, nesla jsem ho zpátky  v náručí a na pohotovosti si doktorka myslela, že jsme zraněni oba, byla jsem celá červená od něj. Nejhorší zážitek potom v NJ v nemocnici, kam nás poslala na zašití. Doktoři měli polední pauzu a čekali jsme tam,  ještě s jedním havarovaným motorkářem, hodinu a půl!

Aby toho nebylo málo, mamka v důchodě, cestou na vlak špatně došlápla, upadla a hádejte, co? Sklíčkem vypadlým z brýlí při tom pádu si rozrazila čelo těsně nad okem. Místo na vlak nás sestřenice vezla do nemocnice na šití.

Šťastným koncům všech kotrmelců zdar.

monkee

Vy jste naštěstí prošli bez následků. U nás je to už "pospravované", ale zub se narozdíl od oka nahradit dá.

Napíšete nám také něco o svých karambolech, milé ženy-in? Máte na to ještě hodinu. Dnešní téma zdaleka nekončí.

Své příspěvky posílejte na adresu redakce@zena-in.cz

   
15.06.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. [4] Anime Otaku [*]

  S těma očima mi to připomíná mého přítele, ten málem o oko přišel, když jeho skamarád po něm hodil ostrou šipku a ta se mu zabodla asi centimetr od oka.

  superkarma: 0 15.06.2010, 20:16:13
 2. avatar
  [3] mio [*]

  Teda vy byste si s Danou mohly notovat - oko za oko, zub za zub..

  superkarma: 0 15.06.2010, 20:10:29
 3. avatar
  [2] monkee [*]

  Věrulinka — #1 Až na ty jizvy jo Sml30Sml30Sml30. Ale jiných úrazů už taky bylo... V jednom koleně mám dodneška zarostlý písek, co se mámě nepodařilo vydrhnout po jednom z nesčetných pádů holčiček cestou z domu do parku nebo naopak domů. A těch pádů na kole Sml24 - viz např.  příspěvek v "karamboly ilustrované" Sml54

  superkarma: 0 15.06.2010, 16:07:22
 4. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml15 zuby se nahradí, ale oči ne Sml79, hlavně že to dopadlo vždy dobře Sml67

  1. na komentář reaguje monkee — #2
  superkarma: 0 15.06.2010, 15:57:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme