.

Dívčí rock nebo Den dřeva, to je zahájení lázeňské sezony v Jesníku

Cestování

Dívčí rock nebo Den dřeva, to je zahájení lázeňské sezony v Jesníku

Město Jeseník ukryté mezi hřebeny Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor v nejsevernějším výběžku Olomouckého kraje jistě bude atraktivním cílem návštěvníků i v roce s magickou třináctkou. Na své si v jeho okolí přijdou milovníci přírody, turistiky i sportovní nadšenci, a všichni si jistě po svých horských dobrodružstvích dopřejí trošku oddechu a regenerace jak v Priessnitzových léčebných lázních, tak městě samotném. Hlavní turistickou sezónu lázeňského města mezi horami je však třeba náležitě slavnostně otevřít. Přijměte tedy pozvání na slavnostní zahájení lázeňské sezóny v Jeseníku a do míst, která určila směr moderní hydroterapii.

jes

Původně byly jarní měsíce, nejen v lázeňských místech, zasvěceny čištění studánek, které jsou základem Priessnitzovy vodoléčby. Tradice očisty se během času symbolicky přenesla k oslavám zahájení lázeňské sezóny. Slavnosti zahájení lázeňské sezóny 2013 v Jeseníku propuknou 17. května a uzavřou se v neděli 19. května 2013. A věřte, že se máte na co těšit. Zábavného programu se můžete účastnit jak přímo u jesenické radnice, tak v areálu lázní.

vystoupeni

Na Masarykově náměstí proběhne šňůra tanečních vystoupení, koncertů, ale i divadelní představení pod širým nebem. Na pódiu se objeví vizovičtí Flereti, stálice, které nemusíme ani představovat.

flereti

Anebo také The Apples!

the apples

Dívčí rocková kapela s obrovským záběrem, v jejímž repertoáru můžete najít písně z 60. let, rockové pecky a samozřejmě vlastní tvorbu. „Znát je můžete z pořadu ČESKOSLOVENSKO MÁ TALENT 2012 nebo jako „předskokanky“ loňských koncertů Chrise Normana,“ doplňuje představení kapely Jiří Juráš z Městských kulturních zařízení Jeseník. Nebude chybět ani ohňová show, kterou na jesenické náměstí přivezou mágové z polské Nisy.

Také v letošním roce program ozvláštní soubory z partnerských měst. Své umění nově předvede i taneční soubor z maďarského Kapuváru.

Tradičnímu slavnostnímu aktu bude přítomen zakladatel lázní a přírodní léčitel světového formátu Vincenz Priessnitz s chotí, pozvání možná přijme také zakladatel lázní v Dolní Lipové Jan Schroth. „Návštěvníci by si neměli nechat ujít projížďky koňským spřežením nebo v loňském roce nejen dětmi tolik oblíbený vláček pendlující mezi lázněmi a jesenickým náměstím,“ doplňuje k programu Tomáš Rak, obchodní ředitel Priessnitzových léčebných lázní.

V areálu lázní se můžete těšit samozřejmě na tradiční a velkolepou pochodovou show, koncerty, vernisáž fotografií „Mystéria jesenické krajiny“ nebo podvečer s Vincenzem Priesssnitzem a hostem Janou Šulcovou. Sobotní májové odpoledne na lázeňském hřišti bude patřit především dětem. Součástí programu bude „Den dřeva a pramenů“ pořádaný ve spolupráci s Hnutím Brontosaurus Jeseníky. Malí i velcí se tak budou moci zúčastnit ekovýchovně sportovní hry v okolí Studničního vrchu nad areálem lázní. Mimo jiné zde své umění a práci se dřevem přestaví akademická sochařka Tereza Holá nebo studenti Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Samozřejmě nebude chybět tradiční žehnání pramenům.

   
26.04.2013 - Doma - autor: (red)

Komentáře:

 1. [7] telelot [*]

  Fleteri jsou úžasní i s Marií Šulákovou...Sml22

  superkarma: 0 28.04.2013, 17:11:41
 2. avatar
  [6] hubajda [*]

  free — #5 bracha tam byl letos v zime na dovolene a moc si to chvalil

  superkarma: 0 28.04.2013, 09:59:57
 3. [5] free [*]

  Jeseníky miluju Sml24

  1. na komentář reaguje hubajda — #6
  superkarma: 0 27.04.2013, 20:55:53
 4. avatar
  [4] Jindriska8 [*]

  Ráda bych se tam podívala.Sml22

  superkarma: 0 26.04.2013, 20:55:14
 5. avatar
  [3] marianaant [*]

  sisinapipi — #1 Na spodní liště vedle smajlíka je správce obrázků a když na něj klikneš tak tě to navede dál. Snad se ti to povede.

  superkarma: 0 26.04.2013, 19:38:45
 6. avatar
  [2] marde [*]

  V Teplicích také chodíme na lázeňskouSml22Když vyjde počasí, jsou ulice přeplněnéSml22

  superkarma: 0 26.04.2013, 14:23:27
 7. [1] sisinapipi [*]

  Tam je opravdu krásně,kdybych věděla jak mám tady vložit foto!Byly jsme tam loni na výletě s rodinkou. Poradí mi někdo prosím??

  1. na komentář reaguje marianaant — #3
  superkarma: 0 26.04.2013, 14:04:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme