Deník Dity P. – kulinářský pořad, který vzbuzuje emoce. Úspěšné knihy, její kuchařky, jsou všeobecně oblíbené. Bohužel její pořad je častým tématem roztržek – kde kdo na něj nadává, že se na to nedá dívat a že ČT šlápla vedle. Češi objevují a milují pořady o Vaření. I když je Dita P. osobnost kulinářského světa, její osoba je kontroverzní. Což se ukazuje i na jejím projevu a formě jejího pořadu.

deníkZajímá mě, co si o tom myslíte? Jak se vám pořad líbí? Sledujete ho, vaříte podle něj, jak vám připadá sama Dita P.?

Na Facebooku, a dokonce i v Blesku jsem narazila na stejný kritický text, který vzbuzuje vášně. (Odkazy jsou zde: www.blesk.cz a ještě původní zdroj: www.vyvarovna.com.)

Podle sdílení na Facebookových stránkách je vidět, že to lidi zajímá, souhlasí, nebo naopak se vymezují proti této kritice. Jak to vidíte vy?

Čtěte také:

Poprosila jsem o vyjádření naši redakční odbornici na vaření, redaktorku Elly, která pro nás píše články o vaření už 13 let. Pokud čtete její články a recepty, víte, jak má Elly vaření ráda a že mu rozumí. Je také autorkou úspěšného blogu www.bohynekuchyne.cz.

Co si ellly myslí o pořadu Deník Dity P.?

Proti Ditě Pecháčkové nejsem v kulinářském světě nikdo. Nešéfovala jsem populárnímu časopisu o vaření, nevydala jsem zatím žádnou kuchařku a nemám originální řadu nádobí. A hlavně, nemám vlastní pořad v televizi! Mohlo by se tedy zdát, že závidím. Protože to je vytýkáno téměř všem kritikům v diskuzích o úrovni Deníku Dity P. „Kritizujete, protože závidíte, a sami jste nikdy nic nedokázali a závidíte. Ukažte nejdříve vy, co umíte, a potom si dovolte kritizovat.“

Dita P. má svůj zástup fanoušků a zástup odpůrců. Znám lidi, kteří si pustili jeden díl a dál nemohli, protože jim seriál připadá jako naprostá zoufalost. Bohužel dost z těchto lidí mělo Ditu dříve rádo. Fotila se na hezké jemné fotografie, vydala krásnou kuchařku, kterou mám i já doma. Nádobí, které nabízí na svém webu, je jedním slovem nádherné.

Ale Ditě prostě její vášeň pro vaření nevěřím. Nevěřím, že za slovy, pronesenými s nesnesitelným dialektem a bez jakékoliv intonace, jak je to a ono „úžasný“, „vymazlený“ a  „vychytaný“, se skrývá opravdová láska k jídlu. Je to škoda. Recepty jsou chutné a plné poctivých surovin. Jenže je tady opět další ale. Zaobaleno do všech babiček, maminek a kamarádek, jde o recepty všeobecně známé, případně okopírované ze zahraničí. Především od populární australské kuchařky Donny Hay. Jak napsal ředitel ČT: Británie má svou Nigellu a my máme Ditu. A to máme za odměnu, nebo za trest?

Nechci být jen kritická. Miluji obě Ditiny kuchyně. „Jsou takový vychytaný, bílý, naprosto vymazlený.“ Opravdu se mi moc líbí. Miluji i Ditino nádobí, její lednici, stolek na bylinky, jídelní stůl. Nenechám si ujít jediný díl Deníku Dity P. A těší mě, když moje dvě děti, malí kulinářští znalci, po skončení volají: „A teď si zapneme něco lepšího!!! Pusť, maminko, Herbář!!!“ Protože Lindě a Kateřině to věřím od začátku do konce! (odkaz na pořad Herbář ZDE.)

Napište nám o tom, jak to vidíte. Co si o tom myslíte, je kritika Dity P. oprávněná? Jaký jiný pořad o vaření jste si oblíbili??

Reklama