Vztahy

Divadlo v ložnici

K napsání tohoto článku mě nepřivedl nějaký výbuch filosoficko-investigativní nálady redaktorky ženského magazínu, jak by se možná mohlo na první pohled zdát. Možná se budete divit, ale k tomuto zamyšlení mě dovedla tisková reklama na jeden pánský časopis. Pod obrázkem drsňáka stálo: „Neholím si nohy, nepředstírám orgasmus, nedržím diety… nejsem ženská.“
Panečku – tomu říkám jasné a stručné vymezení pohlavní rozdílnosti! Ale když to vezmete doslova, tak nevím, nevím… :-) Znám například ve svém okolí několik žen, které si nohy neholí (ne, že by to byly nějaké opičky, ale zkrátka kde nic neroste, není co kosit), a dokonce desítky mých přítelkyň v životě nedržely žádnou dietu (protože to ty potvory hubené prostě nemají zapotřebí). Naopak mám kamaráda cyklistu, který si nohy holí (prý kvůli odporu vzduchu nebo co…) a občas si střihne nějakou dietku (třeba po Vánocích), ale ženská to docela určitě není.
Ale pojďme už od těch nudných depilací a počítání kalorií k mnohem pikantnější části onoho mužného sdělení. K předstíranému orgasmu. Když pomineme to, že mužský a ženský orgasmus se liší už z hlediska fyziologického (a tím i snadností resp. složitostí jeho dosažení, určité procento žen dokonce nedosáhne orgasmu nikdy v životě), zastavme se u aktu předstírání. Proč ženy vlastně předstírají orgasmus? Tak jsem se zeptala několika žen a tohle jsou některé z jejich odpovědí: „Asi aby udělaly radost tomu chlapovi, ne?“ „Když to dlouho trvá, tak aby byl pokoj.“ „Protože to třeba někdy nejde, když jsem unavená, a než bych poslouchala otázky, proč to dneska nejde a jindy jo, tak to zahraju a šmitec… Málokterej chlap je tak v pohodě, aby dokázal brát věci, jak jsou.“
Včera se u nás na magazínu Sausen zamýšlela nad tím, kvůli komu se vlastně líčíme. A já se teď neptám, pro koho si my ženy holíme nohy a držíme dietu, protože to bude řekla bych celkem na jedno brdo s make-upem. :-) Ale fakticky mě zajímá, kvůli komu vlastně předstíráme ten orgasmus?
   
24.01.2003 - Láska a vztahy - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [96] Simba [*]

  *KD*: hlavně to *předsírání* mne dostalo

  superkarma: 0 04.12.2003, 17:29:15
 2. avatar
  [95] _Lucky [*]

  Ženské, Vy mě zničíte. Ještě tomu začnu věřit!
  Ne, vážně. Moje to vypracovala k dokonalosti. Když je to dneska nějak nuda, tak přijde orgasmus č.1. Když mi to trvá dlouho, tak po č.1. přijde orgasmus č.2. A někdy přijde i orgasmus č.3. Tak si to přeberte samy(i). Je to prostě o komunikaci, ať je jakákoli.
  Ale ohledně předehry - tady si myslím, že svalovat to na nás chlapy je z 50% nefér. Moje si nikdy neřekne, co by chtěla. Dobře, já na to (snad) přijdu, ale stejně, už jsme to mohli spolu dávno dolaďovat. Nechci to zobecňovat, ale stydlivost(či co), schovaná za "nebudu ho to přece učit" ničemu nepřispívá. Ještě bych se chtěl zeptat. Takže když není orgasmus, je hnacím motorem "nadrženost"? (promiňte ten výraz) (Snažím se to prostě přeložit do chlapské terminologie a chápaní) Možná Vy ženské to máte více rozložené. U mě (třeba) by milování bez orgasmu takřka postrádalo smysl. I když přitulit se, drbat, lechtat a hladit a nechat se ... od má něco do sebe. Ale jestli si takhle představuje předehru, to z mé nedostanu ani heverem.

  superkarma: 0 29.01.2003, 11:50:47
 3. avatar
  [90] Léthé [*]

  A cože je to ten "orgasmus"? .....

  superkarma: 0 27.01.2003, 16:20:37
 4. avatar
  [81] jana111 [*]

  Nechápu, proč si všichni chlapi myslí, že všechno co se děje, se děje jenom kvůli NIM! Já si nohy holím, ale jen proto, abych se sama líp cítila, přeci dát si krátkou sukni a vypadat v ní jako opice nepřidá na sebevědomí. A co se diet týče, ne kažký má do vínku dáno být štíhlím, někdo si holt linii udržovat musí, ať už dietami, cvičení či jinak.
  A pokud jde o orgasmus. Vždyť chlap nepozná kdy to na ženskou přijde. Proto předstírání nemá cenu. Snad jen když je to opravdové, pak stoupne i chlapovi ego, že dokázal svou partnerku uspokojit. A spokojenost je na obou stranách.

  superkarma: 0 25.01.2003, 21:02:31
 5. avatar
  [50] piškotek [*]

  U nás je to dobré i když nechci vše se to po pár dotecích změní a chci. Pak to příjde samo. Orgasmus jsem předstírala snad ze začátku našeho manželství. A teď už jsem asi konečně vyzrála v ženu a začala to prožívat. Taky to prý na nás ženský může přijít až dýl a já jsem ten případ.
  Jinak pro chlapy co jsou unavený pomůže vám nutela pokud ji má vaš rád.

  superkarma: 0 24.01.2003, 13:39:43
 6. avatar
  [44] Zuzča [*]

  Tak mě se to zas nelíbí. A od té doby, co jsem ´řekla proč, tak to nevyžaduje.

  superkarma: 0 24.01.2003, 12:15:59
 7. avatar
  [43] Bobina [*]

  Sakra tady se to

  superkarma: 0 24.01.2003, 12:14:58
 8. avatar
  [39] Bobina [*]

  Smudlo,zkus nakoupit bílý jogurt,třeba se zadaří
  omluvám se,to byl hloupý žert.
  Já vím,to by šlo dost těžko.
  Jojo,máme se, my ženské (uznávám v tomhle to máme lehčí).

  superkarma: 0 24.01.2003, 11:58:20
 9. avatar
  [33] Bobina [*]

  Neomi vypadá to odborně... tudíž bys mohla vědět,že stahnout poševní svalstvo není zas tak velký problém a troška toho vzdychání a je to. Nebo se pletu?

  superkarma: 0 24.01.2003, 11:27:32
 10. avatar
  [23] Kocicka [*]

  no orgasmus někdy taky zahraju a líto mi to není,ale spíš přemýšlim proč to my ženský pro chlapy děláme, když jsi toho takto váží...

  superkarma: 0 24.01.2003, 10:13:21
 11. avatar
  [15] megrin [*]

  Muži s oblibou tvrdi, že jeho partnerka nikdy nepředstírala orgasmus. Ženy zase, že nikdy neměli tu potřebu TO dělat No, ale já se přiznám...já to občas udělám. Občas jsem Hérečka jak vystřihnutá ze stříbrnáho plátna a vůbec se za to nestydím
  Pokud jsem s někým byla pár měsíců, měla jsem orgasmus vždycky. Ale ted, po par letech manželství, sposuty povinností? Miluju se ráda a možná ještě raději než tenkrát. Jenomže se pokaždé nemusím udělat. nemám potřebu. Ano, miláčkovi jsem to vysvětlila, říkal, že to chápe. Jenomže když nakonec se můj orgasmus nekoná, je mu to líto, je smutný a někdy si dokonce připadá k ničemu. Ale on je ve skutečnosti úžasný, sqelý a báječný.. prostě nejlepší chlap na světě Takže se na mě nezlobte, ale někdy radějí přehraju svou malou scénku z harlekýnky A rozhodně mi nepřipadá, že bych mu ubližovala nebo ubližovala sobě... já ten orgasmu ve skutečnosti mám... ale jaksi jenom na duševní úrovni - o to krásnější

  superkarma: 0 24.01.2003, 09:20:34
 12. [11] Radka JS [*]

  Já tedy nic nepředstírám, nemusím. Můj přítel je unaven častěji než já.

  superkarma: 0 24.01.2003, 09:05:21
 13. avatar
  [4] Lotka [*]

  Já předstírala jen v začátku vztahu, protože jsem si na toho chlapa prostě musela nejdřív zvyknout a naučit se ho mít. Ale hned, jak se to poprvé podařilo, tak už byl konec předstírání. A proč jsem předstírala? Protože se, chudák, strašně snažil a já prostě měla blok, kdy jsem se styděla vůbec něco nějaký orgasmus projevit. Nevěděla jsem, jestli to prostě má být tak, jak je to u mě. A protože mi na tom muži opravdu moc záleželo. Nechtěla jsem se nijak ztrapnit. Ale to takhle bývá i u mužů, ne? Že jim v začátcích, když jim na ženě moc záleží, nejde ztopoření.... Mám muže, který vždycky myslel v tomhle první na mě, tak kdo by nepředstíral, když mu chtěl udělat radost... No když jsme o tom potom mluvili, až už bylo všechno v pořádku, říkal mi, že někdy si to myslel, ale že to skoro nepoznal, že jsem předstírala. Jasně, že to poznal, až viděl, co to se mnou má vlastně dělat.

  superkarma: 0 24.01.2003, 06:30:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme