Novinky

Divadlo Rokoko slaví 100 let

V roce 2015 oslaví Divadlo Rokoko 100. výročí svého založení. Městská divadla pražská připravují celou řadu akcí, kterými toto jedinečné jubileum budou připomínat. Chystají publikaci, jež bude mapovat umělecké aktivity Divadla Rokoko od počátků až po současnost, výstavu a různé kvízy. Oslavy vyvrcholí v prosinci speciálním představením k 100 letům Divadla Rokoko. Od února začne velká soutěž pro diváky, ve které budou moci vyhrát dvě VIP vstupenky na tento slavnostní večer.

Městská divadla pražská budou o všech akcích, které v rámci oslav chystají, informovat na svých webových stránkách a na Facebooku.

Za 100 let Divadlem Rokoko prošly desítky významných osobností českého kulturního života. Prvním ředitelem se stal Karel Hašler, později ho vystřídali Eduard Bass nebo Vlasta Burian. V roce 1935 se v Divadle Rokoko konala premiéra divadelní hry Voskovce a Wericha Balada z hadrů. V 60. letech zde našel útočiště kabaretně revuální soubor Darka Vostřela a na jevišti se tak objevila řada pěveckých hvězd, Eva Pilarová, Hana Hegerová, Golden Kids, Waldemar Matuška, Olympic a další.

\sadfasf

Na konci 70. let se Divadlo Rokoko stalo součástí Městských divadel pražských a na jevišti vystupovali například Svatopluk Beneš, Stella Zázvorková, Boris Rösner, Naďa Konvalinková nebo Václav Postránecký. V 90. letech zde krátce působil divadelní spolek Jakuba Špalka Kašpar či část souboru Činoherního studia z Ústí nad Labem.

Od roku 2005 tu působí herecký soubor Městských divadel pražských pod vedením ředitele Ondřeje Zajíce a uměleckého šéfa Petra Svojtky. Na repertoáru najdete na 14 inscenací, od velkých příběhů české i světové literatury, autorské projekty, přes inscenace věnující se mezilidským vztahům nebo současná česká dramata až po komedie. Kromě toho se zde pravidelně konají netradiční akce, např. Soirée, Dámské jízdy a Představení pro nezadané.

asfasf y\scfyacf \scysdvf ya\sfsaf

   
15.01.2015 - Redakční novinky - autor: Marta Pušová

Komentáře:

 1. [4] dadma [*]

  To je krásné výročí ,také jsem to netušila.Já mám v paměti Rokoko z šedesátých let,kdy tam byl W.Matuška,E.Pilarová, F.Havlík, J.Šašek a Darek Vostřel.

  Tenkrát frčela tzv.Divadla malých forem ,nejvíce známé, právě Rokoko a Semafor.

  Z článku jsem se dozvěděla,že je nyní součástí Městských divadel pražských.

  Přeji Rokoku do další stovky vše nejlepší,dobré herce i diváky.

  superkarma: 0 15.01.2015, 12:49:18
 2. avatar
  [3] kobližka [*]

  Taky jsem nevěděla,že historie tohoto divadla sahá až tak daleko.Co oceňuju,je opravdu kvalitní hereký soubor.

  Hanula — #1 Krásný přebrept Sml58

  superkarma: 0 15.01.2015, 11:54:18
 3. avatar
  [2] Hanula [*]

  Hanula — #1 Sml16omouvám se -netušila.....

  superkarma: 0 15.01.2015, 10:04:10
 4. avatar
  [1] Hanula [*]

  Sml16Téda - to jsem neušila - krásné výročíSml59Sml59Sml59

  1. na komentář reaguje Hanula — #2
  2. na komentář reaguje kobližka — #3
  superkarma: 0 15.01.2015, 10:03:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme