Před Vánoci se lidé scházejí mimo jiné také na večírcích. I v divadle Kalich se slavilo! Šlo o setkání herců muzikálu Ondřeje Soukupa a Gabriely Osvaldové Mauglí i jejich kolegů z dalších muzikálů Divadla Kalich.

Lucia Šoralová (v muzikálu vlčice Rákšasí) s Ondřejem Soukupem na něj vzali i svou dcerku Rebeku, která se kromě příchodu Ježíška těšila také na oslavu svých druhých narozenin. Každým dnem se druhého přírůstku do rodiny dočká Jan Révai (v Kalichu hraje v muzikálu Osmý světadíl).

kalich

Svým způsobem slaví v prosinci narozeniny i letošní držitel Ceny Thálie Jan Kříž (v Mauglím hraje tygra Šér Chána), a to první. Před rokem se totiž „podruhé narodil“, když nakonec bez větších následků přestál pád z jízdy na ocelovém laně při představení Robin Hood. Vysvětluje: „Na jeviště mi kolegové poslali přání k prvním narozeninám, na kterém byla malá karabinka. Nejdřív jsem vůbec nic nepochopil. Až po pár minutách jsem si uvědomil, že to byl přesně rok, kdy se se mnou přetrhlo lano a já si namohl záda. Když jsem si to uvědomil, přejel mi mráz po těle. Jsem rád, že všechno dopadlo tak dobře,  jak to dopadlo. Takže při přípitku po představeni jsem si tak v duchu přiťuknul i na tohle moje male výročí. „

Jan Kříž se před svátky nezastaví do poslední chvíle: „Letos mě zas čeká práce téměř do poslední chvíle, takže plánuji 23. prosince  naběhnout do města a teprve nakoupit dárky, stromeček a kapra. Bude to narychlo, ale i tak si vánoční pohodu zkazit nenechám. Na všechno kolem Vánoc se vždycky moc těším: na porcování a smaženi kapra, zdobení stromku, koledy na gramofonu, návštěvu rodiny a na řadu rituálů, které k tomuto času patří. Jen na ten sníh to prý letos nevypadá.“

kalich

Michaela Doubravová a Roman Tomeš (tedy muzikáloví Rashmí a Mauglí) spolu stráví svůj první společný Štědrý večer. Den před ním navštíví Romanovu rodinu v Lomnici nad Popelkou, na 1. svátek vánoční naopak půjdou na návštěvu k rodičům Míši.

„Na štědrodenní večeři já připravím rybu, budeme mít lososa, Míša si vzala za úkol salát a dezert. Svátky se u nás rozhodně neponesou ve znamení přecpávání, nechápu, proč se mu tolik lidí tak poddává,“ prozrazuje Roman Tomeš. „Klasické cukroví nepečeme. Když už si něco napečeme, bude to jen z přírodních surovin a bez cukru. Uděláme si zdravé Vánoce,“ doplňuje Michaela.

kalich

Hned po svátcích se vrátí ke svým rolím v muzikálu Mauglí. V něm budou účinkovat i přímo na silvestra. „Nám práce na silvestra nevadí, v poslední den roku budeme hrát už poněkolikáté a vždycky jsme si tohle výjimečné představení užili. Takže jsme rádi, že nám to i letos klaplo. Vlastně si ani neumím představit, kde lépe oslavit příchod nového roku než v divadle,“ říká Roman Tomeš.

Muzikál Mauglí nyní čekají přidaná představení mezi svátky a speciální silvestrovská repríza, při níž režiséři i producent přivírají oči a herci mohou na jeviště tu a tam propašovat svůj fórek. Bouřlivé oslavy je poté ovšem nečekají, neboť hned 3. ledna se už zase budou navlékat do kostýmů.

Reklama