Těch, které mají rády divadlo, je i mezi našimi čtenářkami hodně. Další na řadě je Hanula, nadšená divačka i divadelnice. A má pro vás taky pár tipů.

To mě těší, že i Vás divadlo baví, milá Hanulo, je to cítit z toho, co píšete. Děkuju Vám za příspěvek i za tipy. A přeju krásný den.


Moje srdeční záležitost - aby ne... Maminka pracovala jako uvaděčka a šatnářka v kině/divadle a brácha dodnes pracuje v divadle.

Od svých cca 10 let jsme se pohybovala v tomto světě a někdy jsem zaskakovala jako uvaděčka.

Vzpomínám si, jak jsem uváděla jednoho pána na místo - promítal se tenkrát nějaký nepřístupný film a on se mě ptal, jaké to je - zčervenala jsem a vykoktala jsem něco v tom smyslu, že jsem to ještě neviděla - no ráda bych viděla, ale maminka byla nepřístupná...

Kdeže loňské sněhy jsou... když navštívím své rodné město, chodím kolem toho baráku, kde jsem prožívala kino/divadelní dětství a dospívání.

A mám to v krvi dodnes - jsem divadelnice...

5x -6x divadlo do měsíce není nic zvláštního. Jsem divadlem opravdu posedlá.

A nejvíce? Nejvíce mě oslovilo Divadlo v Dlouhé - ten hudební divadelní ansámbl mi přirostl k srdci - těším se na každou novou premieru a některé hry např. Malou vánoční povídku jsem viděla snad už 15x - nedovedu si bez této vánoční hry představit Advent.

Tak můžu jen doporučit: Shakespeare ve 120 minutách, Tři Mušketýři, Oněgin byl rusák (volné pokračování Hrdého Budžese).... vynikající režiséři - paní Burešová a pan Borna.

V sobotu tam mířím znovu na divadelní hru Králova řeč s Martinem Stránským - hraje zde pár představení vytopená Palmovka - to se moc těším.

A další moje slabost Studio Dva - teď zrovna otevřelo svoji novou scénu na Václavském náměstí a i já využila lístky zdarma.

S tímhle divadlem už to táhnu cca 12 let - hostovali v Divadle v Dlouhé, ve Švanďáku, v Hybernii a teď jsou konečně ve svém.

Přeji hodně diváků - já budu určitě jedním z nich.

Hanula

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Co vy a divadlo?

  • Máte rády divadlo?
  • Chodíte do divadla?
  • Jak často?
  • Co máte nejradši - komedie, drama...?
  • Máte rády alternativní divadlo?
  • Na čem jste byla naposledy v divadle?
  • Co byste doporučila našim čtenářkám?
  • A co si myslíte o ochotnickém divadle?

Napište, budu se těšit na vaše příspěvky. Jedna z vás získá dárek, balíček vlasové kosmetiky RYOR. Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz. Heslo je DIVADLO. Předem děkuju!

ryor

Reklama