Rodina

Dítě v péči kadeřníka. Snobárna, nebo samozřejmost?

t

Vzpomeňte si, kolikrát jste viděla v kadeřnickém křesle dítě. Mockrát to určitě nebylo, že? Čím to je? Copak si nezaslouží odbornou péči o své vlasy stejně jako dospělí? Proč to stále považujeme spíš za rozmar, nebo zbytečné vyhazování peněz? Na to jsem se zeptala kadeřnice Terezy Nové, která se specializuje na dětský vlasový styling.

Kolem dětského stříhání koluje řada mýtů. Třeba: do jednoho roku by se dítě nemělo stříhat. Nebo naopak: Čím více se budou v dětství vlasy stříhat, tím budou hustší a kvalitnější. Možná jich sama znáte víc než dost. Co si o nich myslíte?
V tomto pověrčivá nejsem. K prvnímu pořekadlu bych se vyjádřila asi takhle: Do jednoho roku není většinou co stříhat a samo dítě neumí být moc v pozoru. K druhému pořekadlu je nutné říct, že kvalitu vlasu nezajistí střih, když nemluvíme o snadnějším rozčesávání. Kvalitu vlasů nám určuje genetika a sám vlas se v průběhu života mění. Barva, struktura atd. Třeba já jsem v dětství bývala často stříhána. vlasy mi přesto zůstaly dětsky jemné a hřívu do pasu taky nemám.

Jak se děti v kadeřnictví chovají? Mají spíš obavy, nebo se těší?
Převážně mají obavy

Musíte být nejen dobrá a trpělivá kadeřnice, ale i občas dobrý psycholog. Děti jsou upřímnými kritiky. Už jste se setkala s negativními reakcemi?
Zatím ne. Většinou to děti chtějí mít co nejrychleji za sebou a běžet na slíbenou zmrzlinu.

Předpokládám, že k vám děti vodí jejich maminky. Jedná se spíš o jednorázové akce, nebo chodí pravidelně?
Když budeme mluvit o dětech od věku 3+, tak ano, jsou už našimi stálými klienty.

Jaký je podíl chlapců a dívek. Kdo je parádivější? Odhaduji, že kluci.
Ano, odhadujete správně. Jsou to hlavně kluci, jejich údržba je častější než u mladých slečen. Dívkám se snažíme vytvářet střihy, které vydrží zhruba 3 měsíce.

Jaký máte názor na barvení a různé melírování vlasů v útlém věku. Není tento zákrok pro dětské vlasy příliš drastický?
Pokud by se použila šetrná metoda, tak narušení vlasu je minimální. Vlas si můžete narušit i použitím nevhodného hřebenu, nebo při špatném mytí.

V kolika letech by si kluci, nebo malé slečny už mohli dát vlasy obarvit?
Prakticky od té chvíle, co jim vlasy narostly. Já s tím ale nesouhlasím, pokud se ale bavíme o slečnách, kterým je 16 a více, tak nejsem proti jemným melírům nebo přelivu. Jinak za mě by vlasy měly zůstat co nejdéle v přirozené barvě.

U nás zatím není tak úplně běžné, aby děti chodily do kadeřnického salonu. Máte nějaké srovnání se světem? Nejsme tak trochu pozadu?
Zlepšujeme se rok od roku, Samozřejmě že v jiných zemích na to kladou větší důraz než zrovna u nás nebo na Slovensku.

Co myslíte, že je hlavním důvodem, proč rodiče dětí návštěvu kadeřníka podceňují, odkládají...? Jsou to finance? Předsudky?
Podle mě je to lenost. Nevím, jestli předsudky, nebo peníze. Ale nejvíce mi připadá zanedbaná i péče o dětský vlas doma. Když se kolikrát malých děvčat zeptám, čím si myjí vlásky doma, nejčastější odpovědí mi je, že pouze šamponem. Ale řekněte mi, kdy vy jste začala používat kondicionér? Každý vlas bez ohledu na to, jak je starý, by se měl umýt dvakrát šamponem, první mytí smývá nečistoty z pokožky a vlasu a druhé mytí teprve myje vlasovou pokožku a vlas. Pak se nanese kondicionér, který vlas uzavře - otevírá ho voda a šampon. To je důsledek špatného rozčesávání, celkové upravitelnosti vlasu, ale především kvality účesu.

Kolik stojí dětského klienta ostříhání a styling?
U nás v Bomtonu máme dětský střih za 400 Kč v té ceně je zahrnuto vše, konzultace, mytí, střih a styling

Určitě se setkáváte s názory, že je to snobárna, že dětem nejvíc sluší přirozenost apod. Co byste na tyto názory řekla?
A co je na tom špatného chtít, aby vaše dítě mělo krásný střih? Dětem se nestříhají avantgardní účesy, vždy se klade důraz na přirozenost a praktičnost. Dítě je z jisté části vaší vizitkou a dát za střih 400 Kč mi nepřijde zrovna dvakrát nejdražší.

/users/1/galerie/files/img/deti/middle_ucessweety11.jpg
/users/1/galerie/files/img/deti/middle_ucesy22.jpg
/users/1/galerie/files/img/deti/middle_2.jpg
/users/1/galerie/files/img/deti/middle_uces1.jpg
 

Dětské účesy, které vidíte na fotkách, vytvořila Tereza Nová ze studia Bomton Brumlovka

O kolekci NATIVITY

„Mám ráda výzvy a do dětské kolekce se pouští málokdo. Líbí se mi, jak jsou účesy dětí prezentovány v jiných zemích. Jsou jednoduché, snadno upravitelné, praktické a nadčasové. To jsem se snažila přenést do své kolekce. Nativity je zrození mladých průbojných trendy dětí z moderních rodin se zájmem o současnou módu.“

Kolekci tvoří 4 looky, které jsou praktické, hravé a hlavně trendy. 

Každý jeden se hodí pro jiný typ, délku nebo kvalitu dětského vlasu. U dívčích střihů (The Messy, The Sweetie, The Devillish) Tereza kladla důraz na základní střih ve třech různých délkách. Smyslem střihu je pohodlí a nenáročnost následných úprav účesu. Mladé dámy tak mohou být stále upravené a už v dětství pěstovat svůj styl. U chlapeckého střihu (The Youngster) si Tereza dovolila větší inspiraci moderním pánským střihem, který je pohodlný na nošení a vlasy při něm nepadají do očí. Mladému gentlemanovi tak nic nebrání v jeho divokých radovánkách s jasnou dávkou elegance a charisma.

Jak se vám líbí?

   
29.04.2015 - Děti - autor: Dana Haklová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [55] xdita [*]

  no myslím si, že za ostříhání malého i většího dítka jsou 4 stovky dost peněz Sml22. To u nás ostříhání, barvení, mytí, foukačka, či žehlička, lakování a regnerace vyjde na 250 - dospělák Sml16

  superkarma: 0 01.05.2015, 12:22:50
 2. avatar
  [54] Eva_CZ [*]

  Pajinka — #51 maji funny sassy ceny! Zkraceni ofiny 150,- Kc. Hahahaha.

  superkarma: 0 30.04.2015, 13:17:34
 3. [53] cilani [*]

  gerda — #46jéje, jednou jsem se nechala ostříhat od učenek, holka se snažila, udělala to sice kratší, než jsem chtěla, protože to potřebovala ještě srovnat, ale pak přišla mistrová, že ještě něco opraví a tak to zmršila, že už mě tam nikdo neviděl. Ta učenka pro to měla fakt cit a mistrová snad uměla stříhat jen podle několika mustrů, no hrůza..

  superkarma: 0 30.04.2015, 08:04:37
 4. [52] cilani [*]

  Karo Líná — #44 vysoká cena neznamená nutně kvalitu. Vyzkoušela jsem různé kadeřnice a nakonec zakotvila u obyč.starší paní, která udělá střih, co vydrží i když vlasy o cenťák dva povyrostou a stále to má tvar a vlezu se do 300-400, podle toho, co všechno si navymýšlím.

  superkarma: 0 30.04.2015, 08:01:53
 5. avatar
  [51] Pajinka [*]

  s oběma kluky jsem chodila k nám na "učňák" - stříhají slečny, které se na kadeřnice učí - jsou milé, mladé, krásné ... kluci nadšení Sml67

  ovšem co mě dostalo při nedávné návštěvě Prahy - http://www.galerie-butovice.cz/obchody-a-sluzby/deti/funny-sassy/ - Sml30 Sml32

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #54
  superkarma: 0 30.04.2015, 07:16:37
 6. [50] Lyoness [*]

  Karo Líná — #44 nemyslim, ze se automaticky vyssi cena = vyssi kvalita....

  Ja mam ostrihani s mytim, foukanim, peci a lakem za 240 bez dyska... a to neziju na vesnici, pani ma vlastni salon v centru mesta...

  A chodim 1x za 4 tydny

  A vypada to super a chvali mi to i kolegyne v Praze..

  Je to vzdy o sikovnosti kadernice a o tom, narazit na tu spravnou, ktera vyhovuje...

  Jinak souhlasim s tim, ze o detske vlasky a strih by se melo zacit pecovat co nejdrive...

  Za 400 se mi to zda premrstene...

  Nekomu ne... vec nazoru

  superkarma: 1 30.04.2015, 00:17:14
 7. avatar
  [49] Eva_CZ [*]

  38riki — #48 ale mne prislo, ze nas strihaji a cesou vsechny stejne, bez ohledu na to, jestli mi bylo 20 nebo 40. Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30

  Tady vyzaduji, at si prineses obrazek. Prinesla jsem tedy obrazek mikada, odesla jsem s necim uplkne jinym. Melir jsem chtela hodne svetly, odesla jsem se zrzavym. Nez bych tam travila dalsi hodiny ,,opravami", vzdala jsem to. Sml80

  superkarma: 0 30.04.2015, 00:14:17
 8. avatar
  [48] 38riki [*]

  Eva_Fl — #47ony jsou sice vyučené, ovšem většinou pod dohledem mistrových s praxí z minulého století. Pokud se posléze po vyučení samy nebudou dále školit v nových trendech a praktikách, jejich um postačí tak akorát na hlavy důchodkyň.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #49
  superkarma: 0 29.04.2015, 21:08:38
 9. avatar
  [47] Eva_CZ [*]

  gerda — #46 Ony pak ziskavaji praxi a maji pravidelna skoleni a testy, ale to je na hovno. A i kdyz v Cesku jsou vyucene, taky mi na hlave udelaly vetsinou hruzu.

  1. na komentář reaguje 38riki — #48
  superkarma: 0 29.04.2015, 20:31:38
 10. avatar
  [46] gerda [*]

  Eva_Fl — #45já nikdy nepochopila, jak se může někdo pustit do kadeřnické práce bez řádného vyučení. Přece, holky se to učí 3 roky, a to ještě nad nimi stojí mistrová. Za pár měsíců se nikdo dobrou kadeřnicí nestane a každá z nás ví, jak je důležité, když se může spolehnout, že jí na hlavě nevyrobí nějakou hrůzu, co pak nejde spravit. K takové odbornici s rychlokurzem bych nešla ani s pistolí u hlavy. Chodím snad 15 let pořád k jedné a vím, že se můžu spolehnout.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #47
  2. na komentář reaguje cilani — #53
  superkarma: 0 29.04.2015, 18:11:19
 11. avatar
  [45] Eva_CZ [*]

  Karo Líná — #44 ja jsem byla za celou dobu, co jsem tady, spokojena jen jednou - a prave u kadernice za kilo. Jenze ta byla tak sikovna a uzasna, ze si ji okamzite pretahl nejaky salon a ja ji uz nemuzu najit.... Sml15 Tady jsou na kadernici ( a kosmeticku apod. ) KURZY! Trvaji max. 3 mesice - no ono to taky podle toho vypada. Sml28

  1. na komentář reaguje gerda — #46
  superkarma: 0 29.04.2015, 17:16:26
 12. [44] Karo Líná [*]

  Eva_Fl — #40 No právě, tady v ČR se sice dá jít ke kadeřnici za pětikilo komplet nová hlava, ale kvalita je poněkud rozporuplná Sml80 Chodím do salónu za 1600 barva + střih, je to sice ranec, ale jednou za 2 až 3 měsíce to nějak přežiju. Zkusila jsem plno jiných alternativ, od kadeřnic z kočárkáren přes salóny na předměstí až po kadeřnici bez prostor, co dochází domů, sice to bylo o mnoho levnější, ale s výsledkem jsem nikdy nebyla spokojená natolik, abych to opakovala Sml68 Kolikrát jsem si to potom doma napravovala nebo si to šla nechat jinam předělat, nebo se barva za 14 dní zcela vymyla. Až v tomhle dražším salónu jsem našla to, co mi vyhovuje, a vracím se tam už několik let.

  A až na to jednou nebudu mít, budu si dělat kadeřnici sama sobě. Nabarvit se umím, jenom jsem na to líná a volně se nedají koupit tak dobré barvy jako se prodávají profesionálům.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #45
  2. na komentář reaguje Lyoness — #50
  3. na komentář reaguje cilani — #52
  superkarma: 0 29.04.2015, 15:31:09
 13. avatar
  [43] 38riki [*]

  KAždého věc, jak a kam zavede ostříhat své dítě. Někdo na to má a někdo prostě neSml80. Ovšem je pravda, že není kadeřnice(ník) jako kadeřnice (ník).

  Já si raději připlatím.

  superkarma: 0 29.04.2015, 15:03:58
 14. avatar
  [42] Eva_CZ [*]

  Jinak k vyse uvedenym ucesum : nelibi se mi ani jeden.

  superkarma: 0 29.04.2015, 14:08:15
 15. avatar
  [41] Eva_CZ [*]

  anet 2 — #39 myslim, ze do ceny se MUSI promitnout veskere naklady, takze pronajem prostor atd., coz bude ve velkem meste rozhodne vic, nez nekde na vesnici.

  superkarma: 0 29.04.2015, 14:07:19
 16. avatar
  [40] Eva_CZ [*]

  Tady jsou sluzby drazsi, chodim za cca $200 - melir + konecky. Ale muzu jit i za $90. Sml22 Jenze platy ( prijmy ) jsou tady mnohonasobne vyssi, tak neprepocitavejte, prosim. Psala jsem tuhle do jednoho ceskeho kadernictvi, odpovedeli mi, ze ceny se u nich pohybuji mezi 2-3 tisici za navstevu. Ale ja jsem je videla na youtube a jsou tam fakt borci! Sml67

  1. na komentář reaguje Karo Líná — #44
  superkarma: 0 29.04.2015, 14:06:19
 17. [39] anet 2 [*]

  Střihy a kolekce hezká, ale za 400,- to i mě jakožto kadeřnici přijde moc, ale zase se platí za kadeřníka jak moc je šikovný a známý. U nás v malém městě je střih dětí max. do 100,- tato cena je také kvůli tomu, když máte malé dítě ostříhat a hýbe se vám každou chvíli tak se může stát, že střih nebude tak úplně dokonalý i kdyby jste se stavěli na hlavu a proto je to za nižší ceny. Navíc každý ví, že za děti se odjakživa platilo méně peněz než za dospělé.

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #41
  superkarma: 0 29.04.2015, 13:16:14
 18. avatar
  [38] kaba [*]

  za 500 chodím na melír. Takže je to pro mě v tomto případě snobárna.Sml15 Syna jsem nechávala stříhat za 150 a k tomu mu ještě strojkem vyholovala pavučiny a různé tvary Sml16

  superkarma: 1 29.04.2015, 13:01:48
 19. avatar
  [37] gerda [*]

  Pentlička — #36spletla jsem se, furt píšu o 4 stovkách - já za ostříhání dávám 3, i s tím spropitným.Sml30

  superkarma: 0 29.04.2015, 12:10:56
 20. avatar
  [36] Pentlička [*]

  gerda — #35 Moje kadeřnice si za ostříhání včetně mytí hlavy a foukání bere 250 ,-. Za 450,- je to i s barvou. A to není žádná nějaká fuchtlička, která to dělá někde v kočárkárně, ale má normální kadeřnictví ve středu města (velkého).

  1. na komentář reaguje gerda — #37
  superkarma: 0 29.04.2015, 12:08:06
 21. avatar
  [35] gerda [*]

  Cena 400 korun za dětskou hlavinku mi přijde neúměrná. Dělat na ní účesy á la stará mladá se mi zdá i zbytečné. Ale věřím, že dítě takto zušlechtěné bude v kolektivu středem pozornosti i předmětem závisti těch, jejichž rodiče rozumně usoudí, že je to fakt hodně peněz a jinde za to může navštívit oficínu několikrátSml52 A další možnost, jak se vytahovat na chudší, neznačkově oděnéSml24. Někde, na dětském blogu, jsem poprvé v životě četla názory školáků na oblečení. Neznačkové.Sml2 Tak na to, že si dosud sami nevydělali ani na fusekle od Vietnamců, to byly názory skutečně velmi odvážné a nároky mimořádnéSml52 V neznačkovém ani vynést koš k popelniciSml52Sml52Sml52 Neznají cenu peněz, tudíž 4 stovky za ostříhání budou brát jako normu. A od toho se odvíjí další. Promiňte, že jsem se rozkecala, ale tohle skutečně není normální cena, ani u nás ve velkoměstě. Za 4 stovky jsem dobře ostříhaná já, se vším všudy - i s tringeltem.Sml30

  1. na komentář reaguje Pentlička — #36
  superkarma: 3 29.04.2015, 12:00:00
 22. [34] Nikar [*]

  Mám skoro 3letého prcka a stříhá mi ho kadeřnice, vždy do 70 Kč. Nevím, proč bych u malých dětí měla dávat 400 Kč.

  superkarma: 3 29.04.2015, 10:56:55
 23. avatar
  [33] Aprilka1 [*]

  s dcerou chodíme ke kadeřnici, kde jí zastřihne konečky a 1x ročně jí to nechám sestříhnout víc, do salonu s ní nechodíme. doma ji ovšem nestříháme. 1x jsem zkusila ofinu a bylo to dost strašný Sml57

  superkarma: 0 29.04.2015, 10:41:47
 24. [32] Dana Haklová [*]

  Pentlička — #31To se stává, nejsou to blbosti, ale prazážitky...Lidská mysl má tu úžasnou schopnost vytěsnit špatné věci a nechat si jen ty příjemnéSml79

  superkarma: 0 29.04.2015, 10:32:58
 25. avatar
  [31] Pentlička [*]

  Dana Haklová — #30 Já tím nechci říct, že za komoušů bylo všecko lepší a levnější. V přepočtu na dnešní platy je naopak většina věcí znatelně levnějších. Jen jsem si na to vzpomněla, tak jsem to napsala. Nevím, proč mi některé blbosti utkvěly v hlavě, zatímco ty důležité věci se hned vypaří.

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #32
  superkarma: 0 29.04.2015, 10:24:37

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [30] Dana Haklová [*]

  Pentlička — #22Hm, a rohlík stál 30haléřůSml80

  1. na komentář reaguje Pentlička — #31
  superkarma: 0 29.04.2015, 10:14:55
 2. [29] Dana Haklová [*]

  Léthé — #26Přesně tak. Podle mne matky utratí mnohem víc peněz za úplné hlouposti. Vzít dítě jednou za tři měsíce ke kadeřnici, aby vlasy měly dobrý střih a byly upravené, mi přijde naprosto normální.

  A ceny? Ty se samozřejmě liší. Dokonce i v Praze jsou propastné rozdíly. Můžete se nechat ostříhat v prestižním salonu za tisíce, nebo na periferii za pár stovek. Ani vysoká cena vám ale nezaručí, že se střih povede.

  superkarma: 0 29.04.2015, 10:12:12
 3. [28] cilani [*]

  za 400 mám střih na 2-3 měsíce já.. Bože díky za kadeřnice tady.

  gerda — #9 Já si říkám, co to tu melete a ono rámeček.. No, číst ho nebudu, stačí, že jsem to teda teď letmo prohlédla..

  Co vím, děcka chodí běžně k holiči, ale prostě se za to neutrácí zbytečně přehnané sumy a nedělá se z toho takový tyátr.. Souhlasím s Rikinou, tohle snobárna je..

  superkarma: 0 29.04.2015, 10:05:01
 4. avatar
  [27] Léthé [*]

  Dana Haklová — #24 Sml67...tak s tímto souhlasím !!!

  superkarma: 0 29.04.2015, 09:55:30
 5. avatar
  [26] Léthé [*]

  Nechat dětem udělat slušivý sestřih, hlavně tedy klučíkům, považuji za normální. A jestli jde někdo ke kadeřníkovi, nebo do salonu ?Sml80 Záleží na finančních možnostech a taky o tom, co si pod pojmem ostříhání představují.

  Moje vnučka si moc přála melír již ve svých 12 letech. Samozřejmě je lepší si na melír dojít "k odborníkům", než něco podobného spáchat doma. Kadeřnice jí sestřihala vlasy, udělala jí dva barevné proužky a vnučka byla štěstím bez sebe. A votom to jeSml8.

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #29
  superkarma: 0 29.04.2015, 09:54:41
 6. [25] Dana Haklová [*]

  gerda — #9To není reklamní okénko, ale popis kolekceSml16

  superkarma: 0 29.04.2015, 09:35:12
 7. [24] Dana Haklová [*]

  ZdenaZ — #17Tereza říká, že střih se u děvčat obnovuje jednou za tři měsíce, takže když si to vydělíte, není to vůbec drahé. Rozhodně je to lepší investice než do "mekáče", kde matky utratí mnohem vícSml31

  1. na komentář reaguje Léthé — #27
  superkarma: 0 29.04.2015, 09:32:45
 8. [23] Klára Křížová [*]

  Albert chodí na dětský střih v okolí naší redakce za 250,- . Sama bych se ho stříhat neodvážila, přece jen už není malej a doba, kdy jsem ho stříhala stojkem je dávno pryč. Myslím, že kadeřník pro holčičky, když chtějí mít vlasy hezky sestříhané vhodný je. cena je otázkou výberu salonu. Jako snobárna mi to tedy nepřijde.

  superkarma: 0 29.04.2015, 09:23:06
 9. avatar
  [22] Pentlička [*]

  Jako dítě jsem k holiči chodila běžně. Je ale fakt, že mě vždy jen ostříhali za sucha, ždáné mytí a foukání a jiné špumprnákle. Pak jsem si v první třídě nechala narůst dlouhé vlasy a měla jsem je do osmé třídy, kdy jsem šla zase na krátko - u holiče. A od té doby k holiči chodím cca co 2 měsíce. V době mého mládí nefrčely moc barvy nebo melíry, zato frčela trvalá, což si některé dívky nechaly dělat ještě na základce. Kluci chodili k holiči taky od raného dětství, protože tehdy nebyly k mání stříhací strojky, které dnes má skoro každý doma, kdo má kluka. Pamatuji si ještě, že ostříhání na kluka stálo 6,- Kčs. A můj tatínek mi vykládal, že jako dítě ve 30. letech vždy na začátku prázdnin chodil k holiči "za korunu do hola".

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #30
  superkarma: 0 29.04.2015, 09:09:40
 10. avatar
  [21] marianaant [*]

  Myslím si , že to je snobárna , to je jako to, že malé holčičky chodí do školy nalíčené.

  superkarma: 0 29.04.2015, 08:52:50
 11. [20] manislava [*]

  Sml80

  superkarma: 0 29.04.2015, 08:50:54
 12. avatar
  [19] aviaki [*]

  vlasy vydrželySml54

  superkarma: 0 29.04.2015, 08:25:09
 13. avatar
  [18] aviaki [*]

  Vzpomínám si, jak jsme se sestrou chodily za 5 Kčs k holiči ve vsi, který nás vždycky ostříhal hodně nakrátko. Měla jsem hřebíkovaté vlasy, tudíž od druhého dně mě vždycky "stála ofina", na fotkách vypadám jak debil. Pak jsem se stříhala sama - nebylo to o moc lepší. Tak od 17 let jsem si nechala narůst dlouhé vlasy do pasu, které mi vydrželi dodnes (už jsem měla párkrát nápad, že se nechám ostříhat, ale vždycky to nechávám až na dobu, kdy zhubnu - tudíž budu mít dlouhé vlasy až do smrti Sml58)

  superkarma: 1 29.04.2015, 08:24:27
 14. [17] ZdenaZ [*]

  která běžná rodina má 400,- na kadeřníka pro dítě?Sml68

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #24
  superkarma: 2 29.04.2015, 08:22:21
 15. avatar
  [16] Kahomar [*]

  Všechny tři mé děti ke kadeřnici/holičce chodily a nejmladší - dospívající syn stále chodí. Nikdy mě jejich sestřihy nestály víc jak 80 Kč a to si tam mladý vcelku vždy něco extra vymyslí. Máme štěstí, že bydlíme na malém městě a tak jsou tu ceny rozumné a úměrné výdělkům. 400 Kč (tedy malinko přes, ale není to ani 500 Kč) platím já za sebe cca 3x do roka za stříhání, barvu a melír.

  superkarma: 0 29.04.2015, 08:19:18
 16. avatar
  [15] lightblue [*]

  myslím, že to dětem dost přidává věk Sml80

  superkarma: 0 29.04.2015, 08:16:36
 17. avatar
  [14] lightblue [*]

  myslím, že to dětem dost přidává věk Sml80

  superkarma: 0 29.04.2015, 08:15:56
 18. [13] Miluše3 [*]

  Dát za střih 400 Kč ?

  Sousedovic holčičky stříhám jednou do měsíce - za kafé.

  superkarma: 3 29.04.2015, 08:04:11
 19. [12] Maria28 [*]

  assaly — #10 Assaly, já Tě trumfnu. Vlasy si umyju doma a v kadeřnictví (na malém městě) mě ostříhají "na sucho" za Kč 75,- (dávám 90). Dostala jsem tento tip v době, kdy jsem byla bez práce. Hrozně jsem se styděla, ale rychle mě to přešlo, když jsem viděla že místní honorace to dělá stejně.

  superkarma: 1 29.04.2015, 07:28:41
 20. avatar
  [11] hyenka [*]

  Stříhala mně máma, nosila jsem vlasy do pasu. Následky to zanechalo, ke kadeřnici jsem šla asi 10x v životě- vždy s rozpačitým výsledkem. Teď už mně stříhá zase jen mamka Sml22.

  superkarma: 2 29.04.2015, 07:11:36
 21. [10] assaly [*]

  šmarjá, asi jsem lakomec, já chodím ke kadeřnici na stříhání za 270 Kč i když je fakt, že na malém městě. Ale pochvalu za účes dostanu i od pražských kolegů. Proč se musí všechno přehánět? Jasně, s dítětem ke kadeřnici, to ano, pokud možno šikovné, ale ty "trendy děti z moderních rodin" pak jen buzerují ostatní děti z obyčejných rodin, protože nemají look jako ony. Sml68

  1. na komentář reaguje Maria28 — #12
  superkarma: 2 29.04.2015, 07:06:20
 22. avatar
  [9] gerda [*]

  Jo tááák, já samozřejmě nečetla reklamní oranžové okénko, tak na takové kraviny jsem nikdy nebyla. Hlavně, aby nebyly všiSml32

  1. na komentář reaguje Dana Haklová — #25
  2. na komentář reaguje cilani — #28
  superkarma: 1 29.04.2015, 06:54:52
 23. avatar
  [8] gerda [*]

  Jaká snobárna? Chodit s dítětem k "holiči" je naprosto běžné a samozřejmé. Na kadeřnictví bývá často napsáno Kadeřnictví, Holičství, Stříhání dětí.

  superkarma: 2 29.04.2015, 06:53:22
 24. [7] Vendi [*]

  Jako dítě jsem se sestrou chodily k holiči.

  Nyní dcerku stříhám sama.

  Snad jí to nevadí , že nebude look.

  superkarma: 2 29.04.2015, 06:30:41
 25. avatar
  [6] Suzanne [*]

  Když jsem byla dítě, a to je 25 let, většina mých spolužáků chodila na ostříhání ke kadeřníkovi Sml80 Přišlo mi to normální. Ale nebylo s tím takovýho sraní Sml30

  superkarma: 4 29.04.2015, 06:21:59
 26. [5] Radi1 [*]

  Jako dítě jsem u kadeřníka nikdy nebyla. Stříhal mne taťka.

  Rodiče mne ošidili - nebyla jsem TRENDY ani LOOK.

  Ach jó.

  superkarma: 4 29.04.2015, 06:00:14
 27. [4] Rikina [*]

  Vzít dítě ke kadeřníkovi, aby ho tam ostříhali, to je samozřejmost. Vzít ho do studia, aby mu udělali trendy look z módní kolekce s anglickým názvem, aby mělo dítko charisma a pěstovalo styl, to je snobárna.

  superkarma: 8 29.04.2015, 04:25:05
 28. avatar
  [3] Altamora [*]

  Eva_Fl — #2Ani styling mi neudělali, jen mě prachsprostě obyčejně učesali. Cítím se ošizená.Sml32

  superkarma: 2 29.04.2015, 00:26:16
 29. avatar
  [2] Eva_CZ [*]

  YES! TRENDY! Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67

  Kdyz jsem byla mala, obcas me nekam zavedli, tenkrat me ovsem jen prachsproste ostrihali! Muj tehdejsi LOOK byl zalostnej.

  1. na komentář reaguje Altamora — #3
  superkarma: 3 29.04.2015, 00:23:16
 30. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  4 LOOKY! Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67

  Svetovost nabira grady : The Messy, The Sweetie, The Devillish Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67Sml67[/b]

  Great styling! More English, pleaseeeeeeeee![/b]

  superkarma: 3 29.04.2015, 00:19:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme