Bulvár

Dítě, nebo vraždící monstrum?

Nikomu z nás neuniklo, co se v poslední době děje. Narůstající agresivita dětí šokuje celou společnost, málokdo z nás je schopen pochopit, proč... Proč se děti mění v monstra bez zábran? Jako by nestačilo, že kradou, znásilňují, vraždí dospělí... Teď řady kriminálníků rozšiřují už i děti.

Snad nikdo nezůstává chladným, když slyší, čte ty hrůzné zprávy... I Žena-in se rozhodla reagovat a přichází s Tématem týdne: Agresivita dětí...

 

Říká se, že děti jsou naše budoucnost... Když čtu ty děsivé případy, kdy je vrahem nezletilé dítě, běhá mi mráz po zádech. Pokud to takhle půjde dál a my nebudeme schopni zastavit, zarazit to, aby děti přestaly být ve třinácti dětmi a staly se vrahy, jaká nás tedy ta budoucnost čeká?

Jen si vzpomeňme na nedávný případ, kdy parta nezletilých dětí ubodala stařenku. Surově zabila starou ženu a ještě se na tento čin připravovala! Čili zjednodušeně řečeno: děti si naplánovaly vraždu  (ještě za podpory dospělého člověka!) pro pár korun... Rozum mi nad tím zůstává stát a krev se mi vaří v žilách.

A případ Barborky? Zde už nešlo „jen“ o vraždu, ale i o znásilnění, které má na svědomí čtrnáctiletý (podle TV Nova dokonce třináctiletý) chlapec... 632 - číslo vzorku DNA, které chlapce usvědčilo, se bezpochyby zapíše do paměti národa...

Pokud by rozhodnutí, zda snížit věkovou hranici trestní odpovědnosti, bylo na mně, z plných plic budu křičet ANO! Mám pocit, že pokud konečně neotevřeme oči, neuvědomíme si, že pokud dítě vraždí, přestává být dítětem, ale obyčejným vrahem, budeme i nadále číst a slyšet zprávy o tom, že další nezletilý vraždil...

 

Jistě, máme výchovné ústavy, ale... Máme výchovné ústavy, ze kterých problémové děti bez zábran utečou... Takže můžeme čekat, že nezletilý vrah jednoho krásného dne zmizí a na kontě mu přibude další vražda či znásilnění?

Výchovné ústavy ano, ale rozhodně to není řešení pro tak násilné činy, jakými jsou vražda a znásilnění... Polepšovna, lidově řečeno „pasťák“ - ale speciálně upravený - vězení přizpůsobené pro děti, bez možnosti útěku, s podmínkami, jaké si tyto monstra zaslouží – to je řešení. Upřímně si položme otázku, co vyroste za člověka, když už ve třinácti je schopen takové obludnosti? Je zde nějaká možnost nápravy?

 

V materiálech vlády se uvádí: „Jejich jednání je stále častěji promyšlené, přípravě věnují více času a úsilí, včetně předem zajištěného alibi.“ Já jen doufám, že tato slova si naše vláda bude číst tak dlouho, dokud nepochopí, že čas, něco s tím dělat, nastal. Doufám, že ke snížení hranice trestní odpovědnosti dojde co nejdříve a že děti, které se dopustily či dopustí závažných trestních činů, neskončí v obyčejných výchovných ústavech, ze kterých si mohou vesele utéct kdykoliv se jim zachce...

 

Žena-in pro vás připravila speciální diskuzi na toto závažné téma, kterou naleznete ZDE.

   
20.09.2004 - Společnost - autor: Sabina

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [69] VAHA008 [*]

  Dokud budeme všichni lhostejní a budeme dělat,že nic nevidíme.Že nic neslyšíme.Že se nás to netýká.Tak se vůbec nic nezmění!A toho právě dobře dovedou využít party a partičky tkz.dětiček(bez rozdílu barvy pleti).Jsou si moc dobře vědomy,že se jim nic nemůže stát.Vždyť stačí jen si otevřít pusu,nebo se jakýmkoliv způsobem pomstít tomu,kdo se ozval a je to.Však si dotyčný příště dá pozor.A okolí?Otočí hlavu,nezastane se.A to oni vědí.A už tady začíná problém.
  Co se rodiny týče,je pravda,že by někteří rodiče potřebovali pořádný výprask.Jen za to,že je brání hlava,nehlava.Mají s nimi problémy doma,ale to nikdo z nich nepřizná.Je smutné,ale i zarážející,když "matka" dívenky(9let) na kterou si stěžuje starší paní,že jí nazvala krávou,své holčině "poradí",ať jí příště tedy řekne,že je p**a,když se jí kráva nelíbí.Tak to je síla,ale děvence stoupne sebevědomí!
  Kdo žije na sídlišti,dá mi za pravdu,že je to tak.Jen stačí poslouchat a slyšet.Je to spousta nudících se dětí,kteří znají jen svá práva,ale nemají žádné povinnosti.
  Věřím,že je hodně slušných lidí,kterým tato situace vadí,jen se bojí ozvat nahlas.
  A tak "dětičky" posouvají hranice tam,kam sami chtějí a zkoušejí,co jim projde a co my dospěláci(-poseráci,v jejich mluvě)vydržíme.Obdivují vrahy,kteří sotva odrostli hračkám.Mají je za borce.Baví se tím,jak se ve vládě hádaj o jejich nevinnosti.A to je STRAŠNÝ!
  I já jsem pro nížení věkové hranice trestní odpovědnosti.
  Ale i já se klepu,aby se moje děti nedaly na tuto cestu a aby se nám to všechno vyhlo.Moc se snažím,aby z nich vyrostli slušní lidé.Ale už moje babička říkala,že:Dítě poslouchá,dokud se drží za ruku...

  superkarma: 0 20.09.2004, 22:06:27
 2. avatar
  [67] Blueberry [*]

  gerda: Vite ze v USA a Kanade je 90% lidi vericich? V dnesni dobe? Kdyz jsem sem pred dvaceti lety prisla, neverila jsem svym ocim (a usim). Kdyz nekde prohlasim ze v Boha neverim a nikdy verit nebudu, pokud se mi nedostane nejakeho dukazu, jsem cerna ovce. A ta kriminalita rozhodne neni o 90% nizsi nez v zemich kde prevlada ateizmus.

  superkarma: 0 20.09.2004, 20:10:41
 3. avatar
  [66] liman [*]

  gerda: nevím, jestli víra v boha může pomoci. Znám řadu lidí, kteří jsou silně věřící a přiznám se, že neznám větší pokrytce. Snad to nebude pravidlo, ale oni mají svou berličku, vše je cesta boží, ouradek boží, úděl boží a když..tak se holt vyzpovídám, ulevím svědomí a jedeme dále. Myslím že ve víře v boha ten lék asi nebude.

  Máme se ženou dva kluky, jeden má 23, je ženatý (- protože chtěli, ale nemuseli), stará se o manželku, buduje vlastní domácnost. Mladšímu je 20 let, nastupuje na vysokou a snad taky nebude problém - pokud nějak neuhne. Vychovávali jsme je tak, jak vychovávali nás dva s manželkou. Máme štěstí, že máme oba podobnou výchovu - tj. v důvěře, bez zbytečné přísnosti ale také jsme dostávali na zadek, když už to jinak nešlo. Ale myslím, že tady je vždy zakopaný pes. V rodině, jejích kolejích a tradicích výchovy. Nejsem moc konzervativní, ale kdysi mne hodně nadzvedla švagrová - je to učitelka a věřím tomu že velmi dobrá, jinak však trochu ujetá - svoboda jejich dětí v jakémkoli směru, jejich drzost a nezvládnutelnost mi pije krev, ale tak nějak nemohu zasahovat, když jejich matka ani otec necítí potřebu zasáhnout. Takto to v našem příbuzenstvu bylo dlouho, kdy rozmazlené dětičky byly tyrany. Přitom paradoxně naši kluci měli stejné pocity jako my se ženou. Do této rodinné idyly přišel okamžik, kdy mi "ruply nervy" malého - 10-ti letého rabiáta jsem si za tričko zvedl ze země a dal jsem mu ultimátum - ještě jednou a klidně si půjdu ten výprask na jeho zadek odsedět.Ale s tím, že na to už nikdy nezapomene.

  Dodnes ke mně chodí pro radu, jako menší se tulil při grilování na zahradě a čekal na to, až bude moci hasit oheň, obracet maso, hrát fotbal apod. Je to úplně někdo jiný - ale jen když jsem u toho já a moje žena, dnes i naši kluci. Jinak s ním nikdo nehne.
  Tak kde je problém - dětem povolujeme první poslední, nemají příklad, a taky nemají hranice toho hřiště, na kterém musí žít. Rodiče jim dají vše, krváky v televizi jsou přece nutnou potravou pro dětskou dušičku a potom se samo dítko diví, že přece jen jednou píchlo nožem, jen jednou použilo pálku a ten člověk se nehýbá - v TV je to přece jinak a na počítači taky.

  Nesuďme jen rodiče - ne vždy za to mohou, ale vetšinou je to jejich chybou, někdy omluvitelnou - musí pracovat apod. Ale odpovědnost jim nikdo neodpárá.

  superkarma: 0 20.09.2004, 19:22:28

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [64] Kelly [*]

  gerda: to je fakt. Představa, že jsem 80-letá bezmocná stařena upoutaná na lůžku a krmí a myje mě takové *..., je strašná.
  To, jak se děti a vlastně i dospělí chovají ke starým, je obrázek celé společnosti.
  Jak už tu zaznělo, je to problém už počínaje antikoncepcí, přes školu, výdělky rodičů - kteří nemají na to, dětem zaplatit kroužky atd. atd.
  Nechci být hnusná, ale nezdá se vám, že v dobách za (nebudu jmenovat) velmi přísných režimů si tohle nikdo nedovolil? Že se společnost více starala, co děti dělají ve svém volném čase? A opačně, proč se rodiče svým dětem nevěnují tak, jak by potřebovaly ke svému zdravému vývinu?
  Zdá se mi, že čím více společnost omlouvá děti za jejich prohřešky a vyvyšuje je na "piedestál" a vytváří zde systém "dítě = Bůh", protože je osobnost a proto si máme nechat skákat po hlavě (narozením dítěte právo rodiče automaticky zaniká), že je to horší a horší? Existují státy (vím, ale nebudu jmenovat), kde plácnutí na zadek rodiči hrozí popotahování a pokuta nehledě na to, jestli to není jen rozmar a vynucování dítěte, které potřebuje usměrnit. A pak se diví, když vyrostou, že beze strachu žijí mimo daný zákon ...
  Máme krásné přísloví: "Ohýbaj ma mamko, dokud já som janko ...", to neznamená, že máme děti řezat od rána do večera a neustále je trestat. Ale chyba je už v tom, že rodiče jsou od rána do večera v práci, aby vydělali to minimum, aby žili alespoň na slušné životní úrovni a na výchovu dětí jim nezbývá čas, děcka se mezitím poflakují s partou kolem sídliště a z nudy tropí hlouposti, které se stupňují a díky beztrestnosti ztrácejí zábrany a pak se společnost nestačí divit. Trestat tyhle kvítka je správné, ale není to už pozdě? Příčina je přece někde jinde ...

  superkarma: 0 20.09.2004, 14:55:51
 2. avatar
  [52] Kelly [*]

  Krize: já bych ji dala Linku důvěry. Tam ale asi musela být chyba ve výchově dříve. Dítě se vychovává od narození, ne, když je v pubertě a je vyscané, jak díra ve sněhu.

  Na dovolené v Chorvatsku jsme se ptali místního starousedlíka, proč se něco nedělá s těmi rozežranými zdejšími pubertálními spratky, co jezdí ve svých "obouchaných" autech jako šílenci mezi apartmány, proč jim otcové nespraví "fasádu", vždyť si zde hrají děti a můžou někoho zabít. Odpovědí nám bylo, že to nejde, jelikož když rodič vztáhne ruku na dítě, to dítě může zavolat policajty, udat rodiče za týrání, ten dotyčný rodič jde (myslím na 3 dny) za katr a dostane pokutu. Zde platí slovo dítěte, ne svědků a rodičů . A na řeči otců si zdejší puberťáci "moc nepotrpí" - prostě to mají na háku a dělají si, co chtějí. Tak jsme nakonec museli na ně skočit my, aby se zkrotili a seřvat je do kostky. Naštěstí to zabralo a pak se nám vyhýbali obloukem.
  Co se týče trestů, jsem pro tresty exemplární.
  Jsi sígr a vědomě kradeš, ubližuješ atd. atd.? Tak ne jen zavřít za mříže, ale pomáhat v nemocnicích a ústavech, kde leží nemohoucí a těžce invalidní lidé.
  Jezdíš jak , nepomáhají pokuty a někoho zabiješ? Tak mazej vypomáhat do márnice nebo pitevny, tam tě humor přejde.
  Je to většinou hlavně o tom, že dnešní mládež má spoustu času a neví, co s ním. Hlavu plnou blbin a naivních představ o světě, kdy si myslí, že je vše hned, zadarmo a beztrestně.
  A ať vláda sníží věkovou hranici co nejdřív a ty grázly zavřou, než lidem dojde trpělivost a zákon vezmou do vlastních rukou - protože potom jim už nic nezbude. Pokud zákon umožní dětem beztrestně vraždit, je jen krůček k tomu, aby toho zneužívali dospělí a najímali si je. To by tu tak ještě chybělo - výdělečné vraždící dětské gangy.
  Už dnes se děti zneužívají ke krádežím a všichni víme, o koho jde. Tyhle děti vyrůstají bez lásky, a úcty k bližním. Takový citově prázdný člověk je potom ostatním nebezpečný. A když jim to projde jednou, tak proč to nezkusit znovu.
  Kdo z nás bude další na řadě?

  superkarma: 0 20.09.2004, 14:00:04
 3. [51] Mechurova [*]

  Chtěla bych taky přispět do diskuze. Mám čtyři děti (tři kluky a holku) a prostřední syn je taky problémové dítě. Společně s kamarády vykradli trafiku. Nebyl soud, ale jen správní řízení, které proběhlo proto, že všichni zúčastnění zaplatili škodu. Máte pravdu v tom, že to dítě (16 let) nebylo potrestáno vůbec,spíš my, jeho rodiče, kteří bydlí na malém městě a musí žít s tou hanbou. Syn si tu hanbu asi vůbec nepřipouští. Ale my máme i jiné děti a ty nic takového nedělají, tak proč on? Nevěnovali jsme se mu a ostatním dětem ano? Myslím, že to je v tom dítěti. Prostě některé děti se dají svést k ledasčemu a nepřemýšlejí nad následky. Vidí jen ten okamžitý prospěch. Asi by to chtělo nějaký rozbor od psychologa, který já ovšem pro svého syna nemám. Tenkrát mě to strašně ranilo a bolí mě to dodnes a když slyším, že za to mohou rodiče, je mi do breku.

  superkarma: 0 20.09.2004, 13:56:11
 4. avatar
  [41] Suzanne [*]

  Hanule: souhlas. Je dobré děti zabezpečit, ale jediné, co opravdu potřebují je láska. A tu musím dávat najevo svým zájmem a časem.

  superkarma: 0 20.09.2004, 13:20:34
 5. [40] Hanule [*]

  ***Popelka***: nezlob se , ale v tom je asi chyba - tatínek maká a maká tj. nemá moc času na dceru, ale zároveń určitě dceruška měla vše na co si vzpomněla. To je zase problém slušných rodin - nemají na děti čas.

  superkarma: 0 20.09.2004, 13:18:14
 6. avatar
  [39] Suzanne [*]

  Krize: do prčic, volná výchova přece netkví v tom, že nechám dítě zašlapovat broučky!!!! Já se divím, že se nad tímhle ještě pořád diskutuje. Výchova k osobnosti není totéž co rozmazlování, neúcta k druhým a nevýchova.

  superkarma: 0 20.09.2004, 13:09:14
 7. avatar
  [38] Suzanne [*]

  Krize: Krize, ty myslíš, že rodiny, ze kterých se hlavně rekrutují dětští zloději a násilníčci, přemýšlejí nad psychologií dítěte a volné výchově??? No potěš koště, to snad nemyslíš vážně

  superkarma: 0 20.09.2004, 13:05:48
 8. avatar
  [37] hruška [*]

  alifie_: Souhlasím stebou.Rodiče by měli být zodpovědní za výchovu svých potomků.Pokud to nezvládají měli by potrestat i rodiče.

  superkarma: 0 20.09.2004, 12:59:59
 9. [36] xenie [*]

  alifie: to je pravda, nicmene, pokud Te napr.okradne 13-lete decko, a vis ze kvuli veku se mu nic nestane, tak to ponekud nastve...

  superkarma: 0 20.09.2004, 12:57:59
 10. [33] xenie [*]

  alifie: to je sice velmi dobre mozne, ze deti to nechapou jako ublizovani, ale to nezmanema ze by nemeli byt trestne odpovedni... kolik dospelych vrahu a pod. rekne že obeti nechteli ublizit, pouze ji zastrasit...to prece neni omluva !

  superkarma: 0 20.09.2004, 12:07:15
 11. [28] xenie [*]

  dítě hluboko pod patnáct, i v 10 letech už bezesporu ví, že vraždit a krást se nemá

  superkarma: 0 20.09.2004, 10:51:27
 12. avatar
  [27] Suzanne [*]

  Syrael: já ti nevím, ale některé tzv. slušné rodiny mi nahánějí husí kůži
  Taky je pravda, že dítě vykopneš do světa a už se můžeš jenom modlit, aby to, cos mu dala, dobře využilo a mělo rozum. Je to už jen na něm a my ho musíme nechat jít vlastní cestou. To je na rodičovství možná nejtěžší.
  Nevím, možná se pletu, ale i přes to, že dítko z "normální" rodiny může sejít z cesty (parta, krádež, podvod), pořád se mi zdá, že do organizovaných zlodějských band a vražedných choutek spadají trochu jiné děti

  superkarma: 0 20.09.2004, 10:48:14
 13. avatar
  [24] Syrael [*]

  Suzanne: Máš pravdu, uvedla jsem jen jeden z příkladů. Ale co tzv. slušné rodiny? Kde se dětem věnovali, ale ony stejně podlehli nějaké partě? Asi nejde zjednodušeně pojmenovat/vyjmenovat, jak se z dítěte stane zločinec :-( Když se dívám zpátky na výchovu svých dětí (dcer), taky si zpětně uvědomím, co jsem leckdy dělala špatně... Když ona se výchova dětí se nikde neučí, člověk na všechno přichází sám "za pochodu", jistěže pod vlivem vlastních zkušeností z domova nebo prostě co kde pochytí...ale vlastní dítě je vždycky něco jiného :-) A v okamžiku, kdy samostatné dítě začne odcházet z domova za svými vlastními zážitky, se nezbývá než modlit :-) a spoléhat na to, že jsme pro něj udělali maximum, že dostalo co nejvíc informací, a že je dokáže zužitkovat tak, aby si neublížilo ani aby neubližovalo jiným ...

  superkarma: 0 20.09.2004, 10:41:50
 14. avatar
  [22] Syrael [*]

  Suzanne: Máš pravdu, uvedla jsem jen jeden z příkladů. Ale co tzv. slušné rodiny? Kde se dětem věnovali, ale ony stejně podlehli nějaké partě? Asi nejde zjednodušeně pojmenovat/vyjmenovat, jak se z dítěte stane zločinec :-( Když se dívám zpátky na výchovu svých dětí (dcer), taky si zpětně uvědomím, co jsem leckdy dělala špatně... Když ona se výchova dětí se nikde neučí, člověk na všechno přichází sám "za pochodu", jistěže pod vlivem vlastních zkušeností z domova nebo prostě co kde pochytí...ale vlastní dítě je vždycky něco jiného :-) A v okamžiku, kdy samostatné dítě začne odcházet z domova za svými vlastními zážitky, se nezbývá než modlit :-) a spoléhat na to, že jsme pro něj udělali maximum, že dostalo co nejvíc informací, a že je dokáže zužitkovat tak, aby si neublížilo ani aby neubližovalo jiným ...

  superkarma: 0 20.09.2004, 10:30:29
 15. avatar
  [21] Suzanne [*]

  gerda: souhlas pro mě to je jednou jedna. Ale tady jde i o prevenci, abychom jednou nebyli zabednění doma a po ulici neběhali výrostci s pistolkama

  superkarma: 0 20.09.2004, 10:21:37
 16. avatar
  [19] Suzanne [*]

  Syrael: Já nemyslím, že je to jen otázka videoher a filmů. Těm dětem odmalička někdo nenaslouchal. Něco je tam špatně. V rodině, ve vztazích. Pokud je to dítě z principu patologická osobnost, pak je to něco jiného, tam nepomůže ani svěcená voda.

  superkarma: 0 20.09.2004, 10:09:34
 17. avatar
  [17] Syrael [*]

  Nemyslím, že by se rodiče měli za činy svých dětí ZAVÍRAT. Ale rodiče ze zákona za své dítě ZODPOVÍDAJÍ. Proto by měli alespoň nahradit všechny škody, které jejich děti způsobí. Mluvím samozřejmě o škodách, které jdou vyčíslit, např. z krádeží a vandalismu. Ale jistě by se dalo i stanovit, jaký peněžitý trest dávat za ublížení na zdraví nebo usmrcení :-( Myslím, že by se pak snad? rodiče problémových dětí začali víc zajímat, co jejich děcka páchají, když by to pokaždé museli zacvakat.
  To, že děcka vraždí,je nad moje chápání :-( Nechci zjednodušovat,že je to následek filmů, videoher a jiných fikcí, kdy hrdinové mají mnoho životů a jsou hrdiny proto, že zabíjejí :-(( I když.... Ale snad je 13 leté dítě schopno rozeznat, co je hra a co je skutečnost???????????!!!!!!!!!!

  superkarma: 0 20.09.2004, 09:56:00
 18. avatar
  [16] deti [*]

  Já jsem taky pro vězení pro mladistvé!

  superkarma: 0 20.09.2004, 09:54:07
 19. avatar
  [15] deti [*]

  Já jsem taky pro vězení pro mladistvé!

  superkarma: 0 20.09.2004, 09:53:54
 20. avatar
  [14] mam-ča [*]

  Lilijka: Zajímalo by mě, jak bys hájila tyhle své názory, kdyby ta hodná stařenka, co jí ubodali ti hajzlíci nůžkama, a ještě je tam dovezl jejich snědý tatík, byla Tvoje babička...

  superkarma: 0 20.09.2004, 09:48:33
 21. avatar
  [13] Žábina [*]

  ale když někdo bude vědět, že i když někoho oloupí, zabije, kvůli věku se mu nic nestane...bude toho zneužívat...jsem pro vězení pro mladistvé ...

  superkarma: 0 20.09.2004, 09:42:49
 22. avatar
  [12] Lilijka [*]

  "vězení přizpůsobené pro děti, bez možnosti útěku, s podmínkami, jaké si tyto monstra zaslouží – to je řešení" Je mozne, ze tohle napsala zena?

  superkarma: 0 20.09.2004, 09:40:09
 23. avatar
  [11] Lilijka [*]

  Cas neco delat nastal pro kazdeho z nas a ne pro vladu!! Boze, to je tak alibisticky clanek !!

  superkarma: 0 20.09.2004, 09:34:15
 24. avatar
  [10] Lilijka [*]

  Stepanka: naprosto s tebou souhlasim!! Bohuzel dnes nemam vubec cas, ale ten clanek je strasne spatny , autorka vubec nerozumi problemu, ktery je daleko slozitejsi. Samozrejme budou nasledovat prispevky plne strachu a volani po snizeni vekove hranice trestni odpovednosti... Blaboly blaboly, problem je jinde mile damy.

  superkarma: 0 20.09.2004, 09:32:27
 25. avatar
  [9] mam-ča [*]

  mynynka: Za činy svých dětí do 10ti let by měli být trestáni rodiče. V tomhle věku by ještě měli vědět, kde a s kým je jejich dítě, a čím se zabývá. Odpadly by tím ty trestné činy, na které svoje děti z důvodu beztrestnosti posílají jistí rodiče.
  Pro děti od 10ti do 15ti (ev. pod 18) let, by měly být "polepšovny" s velmi tvrdým režimem, aby se toho ti syčáci báli. Ne, že je napřed za vraždu vyšetří psycholog (psychiatr), pak ho pohladí po hlavičce, a mladý vrah se jde rekreovat do "pasťáku", a otamtud jde pak třeba do Dětského domova.
  Jak k tomu přijdou např. děti, kterým zahynuli rodiče při autonehodě, (stát se to může komukoliv z nás) aby s podobnými syčáky vyrůstaly pod jednou střechou ?

  superkarma: 0 20.09.2004, 09:31:21
 26. avatar
  [8] Suzanne [*]

  Když dítě udělá ptákovinu, tak rodiče nikdo nezavře, to snad dá zdravý rozum (i když, kde ten je u našich zákonodárců...) Jde o to, aby byli trestáni rodiče, kteří už vychovávají svoje dítě v duchu zločinu (zlodějské gangy, rodiny, kde se urážka řeší ublížením na zdraví apod.) Dětem je třeba hodně lásky a naslouchat, naslouchat, naslouchat. Od malička.
  louže: cikáňata jsou velmi problémová, mají zkušenosti vesměs s krádežemi a vyhrožováním (stejně jako rodiče vášnivě máchají hubou), to vyplývá ze způsobu života. Ale máš po ruce nějakou statistiku, která mluví o podílu romčat na vraždách?? Tady už to, holka, tolik nesouhlasí.

  superkarma: 0 20.09.2004, 09:23:56
 27. [6] Hanule [*]

  1_Kopretina: To chápu, ale nenutíš krást a páchat jiné ohavnosti. A to je právě ten rozdíl. Jsou rodiny, kde děti nejsou trestány za to, že kradou, ale za to , že byly chyceny.

  superkarma: 0 20.09.2004, 08:48:35
 28. avatar
  [4] 1_Kopretina [*]

  Hanule: Postihnout rodiče by bylo jistě taky správné, na druhé straně mám obavy, že za všechno taky nemůžou. Sama mám doma puberťáka a už se jenom modlím, aby jsme to přetrpěli ve zdraví. Protože ať je to jak je 24 hodin s nimi člověk být nemůže, kór pokud musí vydělávat a parta je parta.

  superkarma: 0 20.09.2004, 08:36:58
 29. [3] Hanule [*]

  Já se též přimlouvám za snížení trestní odpovědnosti cca na 13 let, ale zároveň bych též postihla i rodiče. Myslím, že hlavní vina leží na nich a to nemluvě o tom, že někteří své děti učí krást ap.

  superkarma: 0 20.09.2004, 08:29:56
 30. [2] louže [*]

  Asi to mnoho lidí nebude číst rádo, ale většina těch "dětí" byla problémová i před tím hrozným činem, většinou se jedná o cikány. A já se ptám, není problém už ve výchově metek těchto dětí, které je bez problémů odloží do děcáků, které bez problémů poberou příspěvky a jdou k hracím automatům a do hospod? Možná se tyto děti raději ani neměly narodit, když si s nimi společnost neví rady, jsou problémy s osvojováním (možná malé cikánky ani nikdo nechce!!), jsou drahé (a vlastně zamítané) potraty, jsou také drahé antikoncepce.... a ten problém by se měl možná řešit někde na této úrovni, aby se nerodilo příliš mnoho nechtěných dětí, které si svou zášť v sobě nosí a pak to dopadá tak, že společnost žasne, ale to už je pozdě!!!

  superkarma: 0 20.09.2004, 07:57:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme