Je jim něco přes třicet, mají vlastní byt, auto a jsou finančně zabezpečeni. Dalo by se říct, že jsou ideálními adepty na založení rodiny a svazku manželského. Ale někde je háček. Tito muži se sňatku vyhýbají jako čet kříži. Proč?

svatba

Možná máte jiné zkušenosti, ale v mém okolí se vyskytují nejméně tři takové „exempláře“. Pominu muže, kteří už za sebou nějaké manželství mají a nechtějí se „spálit“ podruhé, nebo dokonce potřetí. To bych ještě pochopila. Zaměřím se na muže svobodné. Co je na manželství tak děsí? Je to pohodlnost? Strach ze ztráty volnosti? Nebo vlastní nejistota?

Lukáš 32 let (prosím nezaměňovat s „naším“ programátorem Lukášem Čejkou)

Několik let chodil s Janičkou. Janička byla krásná, ambiciózní, ale o pár let starší a tikaly jí biologické hodiny. Začala na Lukáše tlačit a Lukáš vzal zpátečku. Na dítě se ještě necítí a dává tím pádem Janičce volnost. Jak ušlechtilé. Pak si pár let užíval volnosti a byl tajnosnubný jako kapradina. A najednou zpráva z čistého nebe. Slavnostně vyhlásil do světa, že jeho nová přítelkyně porodila syna. Ale nemyslete si, žádná svatba nebude!

Petr 34

Má rozdané karty trochu jinak. Udržuje paralelně několik vztahů. Marta je pro něj něco jako starší sestra, kamarádka a možná trochu matka. Dělá mu zázemí a pofouká bolístku, když je nejhůř. S rozvedenou Ivankou a jejími dvěma dětmi si Péťa hraje na rodinu. No a pak má několik mladých kočiček, které si sehnal na Facebooku a průběžně se s nimi schází. „Nejzajímavější“ na tom je, že se těmi kočičkami netají před Ivankou ani před Martou. Přemýšlím, co na něm ty ženské vidí, že ho nekopnou do zadku. Péťovi to nějakým zázračným způsobem prochází a nehodlá na tom nic měnit.  

Honza 36  

Seznámil se s rozvedenou Martinou, která má tříletého syna. Vypadalo to na ideální vztah. Honza si oblíbil jejího syna, a ten zase našel v Honzovi kamaráda a náhradního tátu. Všechno fungovalo, Honza byl zamilovaný a Martina byla ráda, že konečně našla muže, s kterým by mohla vytvořit novou rodinu. A tady narazila. Honza se takového závazku najednou zalekl a „zahnul kramle“. Já a ženit se? V žádném případě! Po nějakém čase si uvědomil, že mu Martina a její syn chybí, a začal přilézat ke křížku. Jenomže Martina má svou hrdost a nechce ho zpátky. Nač ztrácet čas s chlapem, který nemá perspektivu do budoucna?

 

Reklama