Rodina

Dítě jsem nikdy nechtěla, teď se musím postarat o dvě!

Ať už dítě plánujete, nebo otěhotníte nečekaně, zpravidla máte devět měsíců, abyste si na příchod ratolesti do svého života zvykla. Existují však i případy, kdy vám dítě spadne do klína naprosto nečekaně a: „Teto, starej se!“

woman

Příběh slečny Anny působí jako vystřižený z americké romantické komedie - mladá dívka si plně užívá života, má ráda večírky a svou práci, a naráz se musí postarat o děti svého tragicky zemřelého bratra. To jí otočí život naruby, změní se jí priority, dospěje a najde si George Clooneyho či Ewana McGregora, se kterým vytvoří idylickou rodinku. Jenže život bohužel nebývá černobílý...

Anna, Anna a Denisa

Mám problém - lépe řečeno dva problémy: Annu a Denisu. Jsou to dcery mého bratra, dvojčete, který společně se svou manželkou zemřel v autě, když jim nedal náklaďák přednost při cestě z divadla. Prostě úplně zbytečná smrt. Z bráchovy smrti jsem byla strašně hotová, mělo jsem ho opravdu ráda, i když jsme si v některých věcech tak úplně nerozuměli. Například v názoru na rodinu. Zatímco mně představa kupy dětiček vždy vyvolávala osypky, on si už v jednadvaceti našel vážnou známost a do roka se mu narodila první dcera (aby mě rozněžnil, pojmenoval ji také Anna - nutno podotknout, že se jednalo o marný pokus). Ne že bych své neteřinky neměla ráda (k Anně záhy přibyla Denisa), relativně často jsem i hlídala, protože naši jsou hodně nemocní a bráchova partnerka už osiřela. Ale vždycky jsem ty dvě ďáblice ráda a ochotně vracela nazpět.

Jenže teď je mám napořád, už je není komu vrátit. Mamka s tátou se o ně postarat nemůžou a do děcáku je dát nechci, to dá rozum. Jak to ale mám zvládnout, to už mi nikdo neporadí.

Na začátku k nám hodně docházela taková stará paní ze sociálky, aby nám pomohla sžít se (upřímně to teda opravdu moc nepomáhalo), ale teď se tu objeví jen výjimečně - mám podezření, že mě spíš chce zkontrolovat.

Je to už rok a já se s tou změnou pořád nejsem s to srovnat. Obě holky chodí pravidelně za psychologem, aby se vzpamatovaly z té ztráty, a já mám pocit, že bych ho nejvíc potřebovala já sama. Vůbec nevím, jak se k nim mám chovat - jak vychovávat dítě, které přišlo o rodiče? Když nebudu důsledná, zvlčí. Když budu moc přísná, začnou mě nenávidět (nebo s tím spíše nikdy nepřestanou...). Život se mi otočil několikrát dokola a já, která o tu změnu vůbec nestála, se jen vezu. Musím se naučit vařit, chystat svačiny, opakovat si učivo základní školy, abych mohla holkám pomáhat s úkoly, ale nejhorší je, když se začnou vztekat nebo brečet. Pak jsem úplně bezradná a nejraději bych se zamkla v koupelně a brečela také. Za ten rok, co jsme spolu, jsem utratila veškeré své úspory, a kdyby mi nepomáhali rodiče, vůbec to finančně nezvládnu, a to bych si podle sociálky měla pořídit větší byt, aby měly holky každá vlastní pokoj. Neustále mi chodí výhružné dopisy od všech možných doktorů, kterou zase preventivní prohlídku jsme prošvihly, a bojím se, že výmluva na smrt bratra mi už dlouho zabírat nebude.

Mám pocit, že se pomalu potápím do bezedné bažiny a nevím, jak z ní ven. Holky mám ráda, opravdu, ale já nikdy být máma nechtěla!!!

Anna

Čtěte také...

   
04.08.2011 - Příběhy - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [11] Suzanne [*]

  syrrit — #10 proč myslíš? takových příběhů bude určitě pár.

  Například krásná romantická komedie Koření života...

  superkarma: 0 08.08.2011, 12:11:20
 2. avatar
  [10] syrrit [*]

  Odněkud je to opsané a blbě.

  1. na komentář reaguje Suzanne — #11
  superkarma: 0 04.08.2011, 13:55:44
 3. [9] klarka66 [*]

  Doporučují přečíst knihu od Anny Gavaldy člověk není nikdy úplně šťastný: podobný příběh tam prožívá hlavní hrdinka. Nádherný příběh plný lásky, dodá síly a povzbudí.

  Jinak klobouk dolů...

  superkarma: 0 04.08.2011, 13:50:45
 4. avatar
  [8] Evaspiel [*]

  To mi připomíná film: Pod jednou střechou... už jste ho viděli??? Úplně to samé....

  superkarma: 0 04.08.2011, 11:42:26
 5. avatar
  [7] Věrulinka [*]

  catcat — #3 aninas — #1 Sml22Sml67 také souhlasím, pěkně jste to napsaly obě Sml22

  superkarma: 0 04.08.2011, 11:31:42
 6. avatar
  [6] enka1 [*]

  catcat — #3 Rikina — #2 aninas — #1 Co víc říct.

  superkarma: 0 04.08.2011, 11:00:54
 7. avatar
  [5] mandzarik [*]

  mlčky vás tu karmuju, říkáte to dobře.

  superkarma: 1 04.08.2011, 07:54:59
 8. avatar
  [4] catcat [*]

  Rikina — #2 jsi byla rychlejší...

  superkarma: 0 04.08.2011, 07:51:50
 9. avatar
  [3] catcat [*]

  Absolutně tě chápuSml79 Chtělo by to opravdu psychoterapeuta. Změnit ze dne na den a ještě nechtěně svůj styl života je velmi stresující. Také by bylo dobré navštívit znovu sociálku, třeba najít jinou pracovnici, protože i finanční otázka je velmi stresující. Mají holky sirotčí důchod? Máte na ně rodičovské příspěvky (nebo jak se to dneska jmenuje)? Vlastní pokoj pro každou holčinu je pitomost, spousta dětí vyrůstá v dětském pokoji pohromadě a nijak tím netrpí. Jo a radila bych navštívit jejich dětského lékaře a rozumně s ním promluvit, v jaké jsi situacia aby ti pomohl. Většinou jsout to rozumní lidé. Víš, ono třeba ty výhrůžné dopisy nejsou ani tak výhrůžné, jak se ti zdá, jen předepsaný dopis pro všechny maminky, akteré nepřišly včas na prohlídku. Aničko, je to hrozně těžké, vlastně kvůli holkám ztratíte svůj život, ale snad najdete společně nový... Moc ti to přejiSml48 

  1. na komentář reaguje enka1 — #6
  2. na komentář reaguje Věrulinka — #7
  superkarma: 7 04.08.2011, 07:50:59
 10. [2] Rikina [*]

  No, je to nefér, ale takovej je život. Sml80 Nevím, jestli bych do něčeho takového šla... nicméně ta paní ze sociálky asi nebyla dostatečná pomoc. Sml15 Určitě by šlo najít jinou a účinnější. Jestli zrovna psycholog je to pravé, těžko říct, ale spíš by to chtělo pomoc praktickou. S financemi, právní a tak. Přece ty děti snad dostávají nějaký sirotčí důchod po rodičích, pak jsou přídavky na děti, nejrůznější dávky na všechno možné . Městský úřad má možnost přidělit příspěvek i jednorázově, kruci, když můžou dostávat v některých městech cikáňata dva tácy jako příspěvek na školní pomůcky, tak snad na takovýhle případ by se taky nějaká koruna našla. No a požadavek na větší byt bych zamítla jako nesmyslný, kolik rodin s dětmi bydlí v ajnclíku, protože na větší byt prostě nemá? Plno. Vlastní pokoj je dost luxus, to zdaleka nemá každé dítě. Sml80 Výhružné dopisy od doktorů? To slyším prvně. maximálně poslali koresponďák, a to už muselo bejt. Předtištěná kartička, že očkování proti XYZ a že by bylo dobré se dostavit, jinak celkem není důvod se plašit, preventivní prohlídky jsou stejně formální a na dvě věci. Pokud teda ty děti jsou normální a zdravé děti. Žádní jiní příbuzní nejsou? Vzdálené sestřenice z třetího kolena? Každá pomoc by se hodila, kdyby si měli vzít holky jenom dvakrát za rok na vejlet... Sml80 

  1. na komentář reaguje catcat — #4
  2. na komentář reaguje enka1 — #6
  superkarma: 11 04.08.2011, 07:49:18
 11. avatar
  [1] aninas [*]

  Ahoj Anicko. Docela te chapu, ze se musis ucit byt "mamou", i kdyz jsi ji tolik nechtela byt. Ale povaz, ze ty holky se MUSI NAUCIT ZIT BEZ NI - BEZ OBOU RODICU!

  Co myslis? Kdo z vas je na tom hur nebo lip?

  Nikdy tem holkam nemuzes mamu nahradit, ale vychovat bys je mohla a poskytnou naruc, kdyz to budou potrebovat. Budes teta, ale pritom jejich JEDINY clovek. S holkama si stanovte nejaka pravidla - a klidne jim rekni a vysvetli, ze pro tebe je to taky tezke a ze byste mely spise spolu vychazet, nez si hazet klacky pod nohy. Dojdi si taky k nejakemu psychologovi, potrebujes to a hlavne, myslim, ze ti to pomuze.

  A dej si nekde na viditelne misto fotku brachy a kazdy den se na ni divej a rikej si -BRACHO, ja ti ty holky vychovam! Byl bys na ne pysnej!

  Sml13

  Nejak jsem se do toho ponorila.

  A to te, devce, ceka jeste prezit jejich pubertu.

  A taky si pamatuj, ze ta devcata potrebuji LASKU, LASKU a jeste jednou LASKU. I kdyby sis mela vnitrnosti prevratit naruby, musis ji najit a dat jim ji.

  To slovo musis, bych nahradila - mela bysSml79

  1. na komentář reaguje enka1 — #6
  2. na komentář reaguje Věrulinka — #7
  superkarma: 11 04.08.2011, 02:28:02

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme