Pořídila si dítě příliš brzy. Zda to bylo plánované, či „nešťastný pokus“, je otázkou. Ovšem nakonec zůstala s malou dcerkou doma a na výchovu kvůli své práci neměla čas. Byla ještě relativně mladá a chtěla si užívat života, a tak překážející dítě dala babičce. Zatímco matka roznášela pivo v baru a bydlela bůhvíkde, stará paní se snažila starat o malou čipernou holčičku.

 

Malá rebelka
Byla trochu rebel a její opatrovnici kvůli ní přibylo mnohem více vrásek. Holka se tak nějak nenaučila pocitu zodpovědnosti. Nu, neměla ani tak vcelku od koho. Lépe řečeno, maminka jí šla „výborným“ příkladem, jak se to se zodpovědností má. Holčina neměla nikoho, ke komu by mohla vzhlížet. S tátou se nevídala, a ani nevím, zda vůbec tušila, jak vypadá. Tak si hledala svůj vzor jinde, babička jím být viditelně nemohla!

 

Utíkala se strýcem
Zhlédla se ve svém rebelantském strýci, od kterého ji dělil jen šestiletý rozdíl. S ním začala tropit lumpárny, utíkat z domu. Konečně měla pocit, že si našla někoho, kdo ji má opravdu rád. Babička měla příliš křehkou ruku na to, aby mohla nezdárnou vnučku pokárat, a čtvrthodinový řev přes sluchátko od matky pouštěla jedním uchem dovnitř a druhým ven. Poučit se nedala, a tak si dál kráčela cestou, která jí pověst rozhodně nelepšila.

 

Nejprve vzorná žákyně

Na základní škole však podávala poměrně slušné výkony, v kolektivu byla oblíbená a díky nočnímu courání se strýcem po sídlišti jí opravdu nic nechybělo. Na třídních schůzkách na ni ani nebyly žádné větší stížnosti, takže babička mohla být vcelku spokojená, a tak své vnučce více a více dovolovala. Ale stejně tak jako kočár s puštěnými otěžemi je těžko ovladatelný, začala být komplikovaně ovladatelná i ona.

 

Uctívačka satana

Na druhém stupni začala její další éra přitahování pozornosti. Barvila si vlasy na všechny možné způsoby, uchvátil ji život skinheadů (mimochodem patřil mezi ně i její strýc) a začala školu hojně zanedbávat. Písemky jsem za ni tedy musela dopisovat já. Opravdu horší to však ještě bylo, když vyměnila bombera za černé šaty s obráceným pentagramem, tetování na rameni ve tvaru lebky a piercing všude možně. Začala uctívat satana a snad pro větší aktivitu ve škole začala brát pervitin.

 

Když dojde na drogy

Průšvih se nemůže vyvíjet bez brzkého a hrozícího konce. I pro ni takový den přišel. Fetující studenti se na základních školách moc netrpí a tak brzy její případ i kvůli dalším přestupkům začala vyšetřovat kriminální policie. Dívčina pak zmizela na měsíc a půl ze školy. Nikdo o ní nic moc nevěděl. Kde se schovávala před světem a kde se možná i odnaučovala své závislosti, nikdo neví.

 

Jak se kroutí zadkem

Základní školu dodělala s odřenýma ušima a na střední se snad ani nedostala. Chvíli měla nějaký románek s někým z věznice a pak sama skončila v nočním klubu u tyče. Postavu měla pěknou, hýbat se uměla a vzdělání jí chybělo. Ty nejlepší předpoklady k tomu, aby byla ve své práci úspěšná. Nejhorší na tom je, že nebyla hloupá a mohla to v životě dotáhnout mnohem dál. Kontakt s ní jsem následně ztratila úplně. Kde je jí dnes konec, nemám tušení, a to jsme byly kdysi nejlepší kamarádky.

 

Obtěžující děti

Je to vždycky problém, pokud se dítě stane rodičům přítěží. Chtějí si dál žít svůj život, na který byli zvyklí, a tak tahají svoje malá robátka všude s sebou nebo je různě odkládají na hlídání. Velký zájem o ně nevyvíjejí, a tak děti rostou, jak se jim namane. V budoucím životě jsou schopni pak v modifikované míře používat to, co jim v dětství vždy zaručeně zabralo – řev, vzlykot a agresivita. Jak jinak má na sebe malé dítě upozornit? Člověk by si měl asi uvědomit, když si pořizuje dítě, zda je ochoten se mu opravdu věnovat. Pokud se na to totiž vykašle, nezpůsobí tím jen sobě starosti, ale možná i zničí život svému potomkovi.

 

Znáte někoho, kdo své dítě zanedbával, a mělo to na něj velmi špatný vliv? Měli jste ve svém okolí někdy někoho, kdo se chytl špatné party, vyznání, návykových látek...? Co si o takových lidech myslíte? Odsuzujete je, nebo litujete toho, že se jim dostalo málo lásky? Myslíte si, že kdyby tací, jako je dívka ze článku, měli zázemí a pořádnou rodinu, všechno by dopadlo jinak?

Reklama