Čtenářka átéčko nakousává několik problémů ohledně prázdnin. Mne nejvíce zaujalo, že by si měly děti vybrat samy. Já vím, co by si vybral můj syn s kamarády, kdyby nezasahovala vyšší moc. Sedět u počítače! Díky átéčko za Váš příspěvek.

Ne každý z rodičů má dva měsíce prázdnin, jako jeho děti. Můj názor je takový, že by se měli zapojit i prarodiče. A taky poslat děti na tábor, aby se trochu naučily samostatnosti.
Každé z dětí by si mělo vybrat samo, jak trávit čas. Někoho baví činnosti v příměstském táboře, jiné z dětí miluje koně...
U nás to tak nebylo. Babičky s dědečky pomáhat nechtěli. Vymlouvali se na nedostatek času a myslím že se tak o mnohé připravili.
A rodiče by si měli odpočinout. Podle mě by se měli domluvit, zda společná dovolená je pro ně to pravé, anebo si každý udělá dovolenou podle svého. 
Tím ale nemyslím, že si žena vezme týden dovolené a zavařuje jahody, okurky, meruňky...Ale zase na druhou stranu, pokud je to jejím koníčkem...
Určitě by ale měli rodiče dětí trávit nějaký čas bez nich. Aby si uvědomili, že nejsou jen rodiči, ale i partnery. A svůj vztah utužit. I když se na společných dovolených stává opak.

átéčko
Text nebyl redakčně upraven


Co děláte s dětmi o prázdninách?

  • Posíláte je na celé prázdniny pryč?
  • Chcete si je užít doma v klidu?
  • Jak jste to měly v dětství vy?
  • Mají si děti od vás a vy od nich odpočinout?
  • Jaký je pro ně nejlepší prázdninový program?
  • Máte v tomto shodu s manželem, přítelem, s babičkou či dědečkem?

Vše mi posílejte na redakční mail

redakce@zena-in.cz

A jednu z vás za příspěvek, který mne nejvíce zaujme (neslučujte s tím, že s ním musím nutně souhlasit) odměním. A protože ženě nejen v létě sluší kytice, tak ji jedné z vás ještě dnes pošlu.

Reklama