Vztahy

Dítě aneb síla okamžiku

Tak došlo už i na mě...

To byly časy … Když jsem šla po ulici a viděla nějakého pěkného mužského, vždy jsem aspoň očkem o něj zavadila a třeba i milý úsměv opětovala. Taky mě zajímalo, jak se ostatní ženy oblékají a koukala jsem na novou módu. „Jé, ta má pěkný kostýmek.“, „Téda, to je odvážná sukně.“, „Ach, ty lodičky…“, „Bóže, co to má za účes?!“, říkám si v duchu … Asi to děláme všechny.

A najednou, jakoby to všechno zmizelo, neexistovalo, alespoň pro mne. Když jdu takhle po ulici, všímám si úplně něčeho jiného. Dětí!

Především tedy miminek. Když vidím, jak jede maminka s kočárkem, hned do kočárku nenápadně koukám a uculuji se na cizí dítě. Jsou tak krásný, ty malinkatý ručičky, říkám si … a hned bych ho chtěla domu taky.  :-)

Když vidím v parku cupitat malou dvouletou holčičku, říkám si: „Takovou budu mít taky.". A už přemýšlím, jak jí budu česat vlásky. Ano, koukám na všechny „cizí“ malinkaté děti. Jsem jimi posedlá.

Někdy si říkám, jestli to nezašlo až moc daleko, začínám totiž vymýšlet pro své „budoucí“ děti jména.

Docela obdivuji svého přítele, který má se mnou stále trpělivost. Jako například nedávno, kdy jsme navštívili ZOO. Bylo krásné počasí stvořené na tuto procházku, kdy jsme zase mohli vidět zvířátka, jak si dovádějí venku a málo které bylo zalezlé. Každopádně tento nápad, navštívit ZOO, jsme neměli jenom my.

Ani si nedovedete představit, kolik tam bylo maminek s kočárkem nebo spousta rodinek s dětmi. Najednou mi přišlo, že všude kolem nás nejsou žádná zvířata, ale jenom samé děti. Ano, alespoň jsem to tak vnímala já, kdy jsem pokukovala po dětech a zvířatům jsem moc pozornosti nevěnovala a ještě jsem každou chvíli příteli ukazovala: „Podívej támhle maj´ tak pěkný miminko!“, „Jé, když ono je tak roztomilý …“ a zasněně koukám na rodinky.

Mám opravdu trpělivého přítele. Ano, o rodince spolu už mluvíme, taky o budoucnu a oba se na vlastní děti těšíme, ale samozřejmě nejde všechno hned teď.  :-)

Jsou to jen pocity, ale rozum teď jakoby rozhodl vše za vás. Nemáme kde bydlet: 1+kk je na normální život s malým tvorečkem nepostačující. A co strava, oblečení, jak to děcko rychle roste?!

Náhle si člověk uvědomí, že mít dítě, není jen „Paci, paci, pacičky… táta koupil botičky“, ale že je to především zodpovědnost. Teď jste tři. A máte starost o nového člena rodiny. Aby mělo dostatek jídla a každou chvíli koupit nové oblečky, ze kterých za chvilku vyroste a především dávat spoustu lásky.

Už nejsou žádné diskotéky, zábavy, kina či divadla. Už je tu ON, nebo ONA :-).

Ale vy už nejste sami.  

A proto už se teď těším na ty starosti a radosti, kdy člověk už není sám, ale má rodinu.

__________________________________________________________________

Chtěla bych malé děcko
                           a zažít s ním… všecko :-)

 Děcko

Chtěla bych děcko 
                      malé z buclatýma tvářičkama.

Chtěla bych zažít ty starosti a radosti
všedních lidí ...

probdělá noc
první zoubek
první krůček
když mi řekne „Máma“

Zpívat mu Černé oči na dobrou noc
a políbit ho na čelíčko.

Vyprávět mu o Růžence,
                       kvůli které celý zámek po sta let spí .

Chtěla bych vědět
jak se hraje s panenkama ...

Chtěla bych závodit s autíčkama
A mít sbírku známek.

Chtěla bych hladit po vláskách
            a laskat jeho tátu.

A už nikdy nebýt sama.

   
09.04.2003 - Láska a vztahy - autor: Jeune fille

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [134] Gabi [*]

  Nemohu číst všechny na článek reakce, ale předpokládám, že článek je záměrně provokační Nikdy jsem nic takového nezažila a po žádných cizích spratečcích se nekoukala
  P.S.: A 1+kk může být pro život zcela postačující, záleží na prioritách.

  superkarma: 0 09.04.2008, 12:43:57
 2. avatar
  [133] Andula [*]

  Tohle se mi nikdy nestalo, já jsem se po cizích dětech nikdy nedívala, až po vlastních

  superkarma: 0 23.11.2003, 15:39:42
 3. avatar
  [122] pajda [*]

  Bertha: myslím si, že jedna věc je nemít děti prostě proto, že nepřetržitá péče o ně je velice náročná a že se na ni necítíš nebo máš pocit, že to není pro tebe - měla jsem takhle tetu, která dělala "paní k dětem" - hlídala i za minulého režimu zcela legálně malé děti a byla nesmírně spokojená a nikdy nechtěla vlastní - těm "jejím" bylo vždycky maximálně pět let, a druhá věc je snažit se tenhle názor vnutit svému partnerovi i přes jeho odpor...jinak bych to řekla tak: přesvědčení na základě zkušenosti je jiné, než přesvědčení na základě peněz - z vlastní zkušenosti vím, jak je lehké ztratit dobře placenou práci a postavení - a co zbude z takových úvah potom?

  superkarma: 0 13.04.2003, 17:49:09
 4. avatar
  [112] pajda [*]

  lucie: už to tady také padlo a týká se to i Pavla - vždyť se přítelkyně může po půl roce vrátit do práce a z části příjmu se dá hradit paní na péči o dítě - je to skoro i lepší...já šla do práce po dvou letech a dlouho jsem si platila studentku (nejprve jeslovou sestru, pak absolventku rodinné školy), která se mi postarala o dítě i zastoupila v tom, co jsem s nepravidelnou pracovní dobou nestíhala. Bylo to docela fajn a nevyšlo to tak draho, jak to na první pohled vypadá...

  superkarma: 0 11.04.2003, 10:19:58
 5. avatar
  [109] clarCa [*]

  Pavle, prosím tě, kolik je ti let?

  superkarma: 0 10.04.2003, 23:13:37
 6. avatar
  [101] Hanela [*]

  jajkka:

  superkarma: 0 10.04.2003, 15:15:50
 7. avatar
  [100] Hanela [*]

  Merylko, koukám, že myslíš jako já....než jsem to přečetla a dopsala, tak jsi to napsala taky

  superkarma: 0 10.04.2003, 15:14:35
 8. avatar
  [99] Hanela [*]

  Pavel: Ale jdi...ke Karibiku přeci můžeš i s dětmi a za pár let Tě na prkně předhoní

  superkarma: 0 10.04.2003, 15:12:35
 9. avatar
  [90] kytička [*]

  Je fakt,ze je zazrak..
  Muj jiz byvaly manzel rikal ze si dite poridi az bude zabezpeceny.. jesita...
  me zacal cas honit po 30,znam pocity bezmoci, kdyz hledate toho samecka.
  Navic pro zenu bez staleho partnera to je daleko tezssi.Me nastesti hodne pomohlo jedno centrum reprodukovane mediciny a jeden" uzasny" clovek.diky jim mam ted a teprve ted vidim o co jsem byla ochuzena.
  Neveste hlavu, nadeje umira posledni a vzdy je vic nez jedno reseni.
  Myslim, ze biologicke hodinky driv nebo pozdejc zacnou kazde znas tukat na srdicko.
  Vsem preju at se dockate...a VYDRZTE..priroda je mocna

  superkarma: 0 10.04.2003, 10:07:55
 10. avatar
  [87] Petrana [*]

  Já mám smíšený pocity.
  Když mi bylo 21 a ségra s kamarádkou čekali , tak jsem byla pro to nadšená a kdyby tenkrát můj chtěl a měli jsme kde bydlet a on ještě nestudoval, tak už bych asi 7 leté robátko měla.
  Ale ty pocity chtění už se nějak nevrací i když právě ta stejná kamarádka čeká druhé , se mnou to ale nijak nelomcuje.
  A miminka v kočárku se mnou nic nedělají. Kamarádka vždycky: "Hele na to krásné miminko." - "Kde?. " - "Stojíš před kočárkem " - "No pěkný, tak už pojď".
  Ale dítě bych někdy chtěla, ale že bych po něm vyloženě šílela....
  Na manžela už mateřské pudy ale přišly

  superkarma: 0 10.04.2003, 08:57:11
 11. avatar
  [86] pajda [*]

  clarCa: řekla bych, že se nám to posunulo jinam, než jsem chtěla. Chtěla jsem říct, že každé rozhodnutí s sebou nese důsledky: když jedu v tramvaji, plné kapesních zlodějů a najednou se musím naprosto neodbytně poškrábat, mám tyto varianty: poškrábu se levou rukou - pak se musím pustit tyče a riskuji, že si naklepu čenich, nebo se poškrábu pravou rukou, pustím kabelku a riskuji, že mě okradou. Nebo počkám do stanice...i takhle jednoduchá situace má rizika. Pavel udělal rozhodnutí mnohem závažnější, ale rizika z něj vyplývající nést nechce, a to se mi právě nelíbí.
  A ten můj "bezpohlavní" dotaz? Zajímalo by mě totiž, jestli pánové budou tak sveřepě trvat na svém - že Pavel má rozhodnout a jeho přítelkyně se musí přizpůsobit (popřípadě že se rozhodnutí už přijaté nesmí změnit, jestliže chlapovi vyhovuje) i v případě, že by to bylo naopak - chlap chce děti (má je rád, vybudoval jim zázemí, učil se s nimi zacházet a vůbec do toho dal hodně námahy), jeho žena nikoliv, protože ona přece chce mít klid...právě tuhle situaci totiž řeší náš nejlepší kamarád.

  superkarma: 0 10.04.2003, 08:51:02
 12. avatar
  [85] Lucimo [*]

  Lidi, kdo vite, ze deti nechcete, nemejte je… A vy kdo je chcete, tak jdete do toho…

  superkarma: 0 10.04.2003, 08:20:48
 13. avatar
  [82] clarCa [*]

  pajda: to je jednoduchý... pokud se lidi nedokážou shodnout na tak základní věci, jako zda mít děti enbo ne, tak by si ani neměli spolu začínat. A pokud tento problém nastane později, tak se rozejít. Nemá cenu někoho nutit do dětí, ani někomu připomínat, že sliboval, že děti chtít nebude. Ten slib prostě není fér, protože nikdo nevím ani co bude zítra - natož co bude za deset let.

  superkarma: 0 10.04.2003, 00:59:02
 14. avatar
  [78] kosmokosmo [*]

  Deti jsou DAR, ale clovek to kolikrat nevi......dokud ho nedostane

  superkarma: 0 09.04.2003, 21:45:26
 15. avatar
  [77] pajda [*]

  Ještě úprava té otázky, aby byla opravdu "čistá":

  Kdyby váš/vaše nejlepší X chtěl(a) ze všech sil dítě a jeho/její Y by si postavil(a) hlavu, že se o žádného uřvance špinavého starat nebude, komu z nich byste fandili?

  Tak, teď jsou obě pohlaví rovnocenná...a zkuste si sami odpovědět.

  superkarma: 0 09.04.2003, 21:39:33
 16. avatar
  [76] pajda [*]

  Čápa: to právě ne...jestli se pročteš až k Pavlovu původnímu příspěvku, dočteš se tam, že on se nechce ničeho vzdát - ani svojí přítelkyně (protože mu vyhovuje), ani svého pohodlí (které mu vyhovuje rovněž), a to v životě nejde. Prostě máloco v životě je fér a většinou si musí člověk vybrat, co je pro něj lepší možnost. Musí si ale vybrat sám - a to je to, co Pavel se svojí přítelkyní nedokázali. Když už se Pavel rozhodl, že děti ne, tak by měl dotáhnout rozhodnutí do konce a pokud se nemůže s přítelkyní domluvit, tak se rozejít, ne se "čílit", že on má peníze a svobodu a ona mu to chce brát. Jí se prostě stalo to samé, co se stává skoro všem ženským a o čem je tenhle článek - spustily se "biologické hodiny", které se jen velmi těžko přesvědčují.

  Možná bych se zeptala jinak: kdyby váš nejlepší X chtěl ze všech sil dítě a jeho Y by si postavil(a) hlavu, že se o žádného uřvance špinavého starat nebude, komu z nich byste fandili? Ženské, nebo chlapovi?

  Karion:

  superkarma: 0 09.04.2003, 21:34:04
 17. avatar
  [73] pajda [*]

  Pavel: to co píšeš, je pravda, ale řekla bych, že sociální zralost s sebou nese taky ochotu přizpůsobovat se okolí - což je v daném případě tvoje přítelkyně. Myslela jsem to tak, že protože nechceš obětovat svůj styl života, jsi připravený obětovat ji - jen aby ses nemusel omezovat. Víš, myslím si, že si o životě můžete rozhodovat oba a tady žádné "ona nedodržela dohodu" neplatí. Nebo máte sepsanou smlouvu, že budete bezdětní? Myslím, že původní úvaha byla "děti ano, ale až na to budeme mít" - a teď na to máte...rozumíš - jestli si seš jistý, že tě v tomhle podvedla, tak se s ní rozejdi, ale neplač, že "ona tě podvedla" - řekni "já jsem si špatně vybral, příště to bude lepší", i když to jde těžko. Držím ti palce, abys dorostl k poznání, že za svůj život si ručíš sám - klidně i bez dětí (taky jsem měla syna na tehdejší poměry hodně pozdě - prostě jsem neměla potřebu mít dítě v osmnácti, jako moje spolužačky...).

  superkarma: 0 09.04.2003, 19:07:07
 18. avatar
  [72] mirrea [*]

  Milá Lucko, držím ti palce a přeju ti, aby se ti tvé přání splnilo. Děti za to stojí. Já mám tři, už mě všechny přerostly, někdy mi hrozně pijou krev, ale co bych si bez nich počala?

  superkarma: 0 09.04.2003, 19:04:17
 19. avatar
  [66] medved [*]

  Pavel: chapu tvou racionalni uvahu ...na druhou stranu chapu, ze tvoje pritelkyne chce dite ...mam ale dojem, ze ustoupit budes muset ty...v urcitych vecech je proste silnejsi nez mozek a to je prave asi otazka deti...takze stojis pred volbou...dite nebo pritelkyne...vem to jak to je
  a o tom sobectvi...ja myslim, ze nema cenu nazyvat sobectvim to, ze kazdy chce neco jinyho...to je prece normalni situace...je tu ale drobny rozdil...ty dite nechces po racionalni uvaze (muzes si vybrat), ale tvoje pritelkyne po diteti touzi, uplne iracionalne, proste proto, ze ji priroda zavolala...jak je o tom tenhle clanek...nevybrala si to, nedela ti to naschval, nemuze si pomoct proste to tak je ...takze ten kdo musi volit si ty ...kazdopadne preju hodne stesti

  superkarma: 0 09.04.2003, 15:57:50
 20. avatar
  [65] sharonka [*]

  Alba:To by mě teda zajímalo, co má přijít I když je fakt, že teď,když už děti nejsou ,zjišťuju,že existuju i JÁ , pokud to bylo myšleno takhle .

  superkarma: 0 09.04.2003, 15:57:49
 21. avatar
  [64] Petrana [*]

  Ptám se stejně jako medved č. 22 chjo

  superkarma: 0 09.04.2003, 15:44:48
 22. avatar
  [62] spetulka [*]

  Pavel:jenže tvoje přítelkyně je podle toho co jsi tu napsal ochotná tě nenutit a začít vztah někde jinde s někým jiným,což nechceš ty a pouze by ti pohodlně vyhovovalo,aby byla s tebou,ale potlačila svoje touhy...To je podle mě sobecké.Jestli jsem to špatně pochopila a tvá přítelkyně chce být s tebou a tebe k dítěti donutit,je to sobecké i od ní.Jenže uvědom si,že jestli ona to mimčo opravdu chce a ty nezměníš názor,stejně se s tebou dle mého názoru brzo rozejde,protože to bude silnější než ona

  superkarma: 0 09.04.2003, 14:56:57

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [61] sjuu [*]

  Pavel: jsem rada,ze ma se mnou nekdo stejny nazor. Tvoje situace je dost slozita, taky me to ceka. Zrejme se nekdo z vas dvou bude muset obetovat. U me to bude jasny, budu to ja i kdyz jak uz jsem psala, nevim jestli mi to prinese stesti a radost ...
  Irena: nevim proc by mel byt nekdo povrchni jenom proto ze nesohlasi se zabehnutym modelem zivota

  superkarma: 0 09.04.2003, 14:54:14
 2. avatar
  [60] Exupery [*]

  Pavel: Tak tohle rozumní lidé normálně dělají. Jinak bysme tu už nebyli. A nebo, pokud je to dědičný, zbyli by tu samí nerozumní

  superkarma: 0 09.04.2003, 14:53:57
 3. avatar
  [54] Exupery [*]

  Myslím, že Pavlův postoj tu nemá moc zastání proto, že se odehrává tady. Když některá z nás ostatních vleze treba do diskuze "Taky nechcete mít nikdy děti" (kdyby existovala), tak tam bude vybočovat jako Pavel tady

  superkarma: 0 09.04.2003, 14:39:09
 4. avatar
  [52] spetulka [*]

  Pavel:já si teda rozhodně nehodlám pořídit děti proto,aby mě ve stáří financovaly jako spíš proto,abych pak jednou nezůstala sama a bez nikoho blízkého.Tvůj názor ale chápu a beru.Nemůžeš ale něco takovýho vyžadovat i po přítelkyni,která mimi chce.Pokud ji teď přesvědčíš,že nebudete mít děťátko,bude ti to jednou zazlívat a stejně si myslím,že se s tebou rozejde.Myslím si,že tvůj přístup-chci přítelkyni,ale nechci naslouchat potřebám jejím nebo někoho jinýho kromě sebe je mooooc sobecký Každopádně být tvojí přítelkyní,tak dám přednost životu s partnerem,který si přeje a bude ho mít rád

  superkarma: 0 09.04.2003, 14:29:10
 5. avatar
  [50] Veruška [*]

  hanna, andi:

  superkarma: 0 09.04.2003, 14:20:43
 6. avatar
  [49] Rena4 [*]

  hanna + Adi -gratuluji

  superkarma: 0 09.04.2003, 14:11:29
 7. avatar
  [47] pajda [*]

  Pavel: nevím, jak poznáš, kolik má která z nás peněz - možná by ses velice divil. A z tvých daní se nestřádá tobě na důchod - což sis mohl zjistit prostým nahlédnutím do učebnice základů ekonomiky. Na tvůj důchod musí vydělat tvoje děti, a protože žádné nemáš, jsem dost zvědavá, jak si to budeš zařizovat! Jinak si ale myslím, že pokud nejsi sociálně zralý na to, abys chápal, že každý vztah s sebou nese i závazky a popřípadě nepohodlí, tak bys opravdu děti mít neměl...jen mě napadá: nepleteš si přítelkyni s chůvou?

  superkarma: 0 09.04.2003, 14:02:51
 8. avatar
  [41] Drahuška [*]

  Pavel: A myslíš, že tě tento tvůj životní styl bude bavit až do důchodu? A vlastně až do konce života? Možná, že tvůj život začne být za pár let prázdný a nicotný a třeba pak tvá touha po určité změně již nebude moci být naplněna... uvažuj o tom.

  superkarma: 0 09.04.2003, 12:34:45
 9. avatar
  [40] Zuzča [*]

  Adi:

  superkarma: 0 09.04.2003, 12:30:31
 10. avatar
  [39] buny [*]

  Adi:

  superkarma: 0 09.04.2003, 12:22:08
 11. avatar
  [38] buny [*]

  Pavel: A přemýšlel si o tom, jaké to bude bez dětí až zestárneš? Děti nedělaji pořád jen binec, nebo špínu, jak ty píšeš....

  superkarma: 0 09.04.2003, 12:21:04
 12. avatar
  [37] spetulka [*]

  Adi,to ti mooooc gratuluju a přeju,aby vše bylo v pořádku,těhotenství si pěkně užij a vychutnej a pod stromeček radši holčičku do páru nebo druhýho lumpa?

  superkarma: 0 09.04.2003, 12:20:42
 13. avatar
  [36] Adi [*]

  Dneska je můj šťastný den...zjistila jsem, že jsem těhotná!!!! Mám rok a půl starého chlapečka a na vánoce k němu přibude . Strašně se těším!

  superkarma: 0 09.04.2003, 12:17:18
 14. avatar
  [32] Rena4 [*]

  medved: Méďo, však my už tě rozebereme...........za čas!!!

  superkarma: 0 09.04.2003, 11:36:40
 15. avatar
  [31] sjuu [*]

  čmelda: mam pritele, jsme spolu skoro 4 roky, z toho 3 roky spolu bydlime. Mame 2+1, pritel je o 5 let starsi (28). Deti zatim nechce.Vim ze nekdy deti asi mit budu,akorat si nejsem jista zda budu stastna a jestli to pro me nebude spise utrpeni.
  Byt denno denne nevyspana, rvouci decko na krku,vynervovana zda me partner uzivi,pocitat,co si muzu dovolit a co ne, stoji to za tech par detskych usmevu a sluvko mami?? vim co mi odpovite

  superkarma: 0 09.04.2003, 11:36:19
 16. avatar
  [29] Exupery [*]

  Mě to chytilo až teď poslední dobou. Bude mi 31. Pred dvěma roky bych byla zásadně proti. Ale taky mám teď jiného partnera. Ale kdybychom meli čekat na všechna pozitiva a životní jistoty, neměly bysme děti nikdy.

  superkarma: 0 09.04.2003, 11:30:48
 17. avatar
  [27] spetulka [*]

  medved:když tě touha po dítěti nechytne,tak si ho nepořizuj

  superkarma: 0 09.04.2003, 11:21:03
 18. avatar
  [25] Saturninka [*]

  Héhé - ač mám děti dvě, jedno docela malé - stejně se POŘÁD koukám po cizích miminkách!!!! A nejen má, ale i můj mužíček - a kolikrát zvažuje, že ještě aspoň jedno jooooo....
  Nejdřív jsem myslela, že je to tím, že nám lékaři řekli, že už další děti mít nebudu... ale když se pak malá narodila, koukali jsme do kočárků dál. Prostě mrňosuci jsou vážně překrásní!

  superkarma: 0 09.04.2003, 11:17:12
 19. avatar
  [24] Exupery [*]

  Ja bych už taky nějaký to miminko chtěla, ale můj přítel je o 6 let mladší, tj. 24, tak se ani neodvažuju mu to navrhnout, zvlasť, když jde ještě na vojnu. Ale co se týče zodpovědnosti a rozumu, tak tyto vlastnosti má podstatně vyvinutější než já. A tajně přestat brát HA mi přijde taky jako velká sviňárna. I když můj brácha byl takhle "podveden" a teď ma už dvě děti a je v pohodě. Ja pro jistotu před všema dělam, že děti nechci ještě ani náhodou. Třeba podvědomě proto, aby mi pak všichni věřili, že jsem to neudělala schválně, kdybych se nakonec rozhodla pro tu sviňárnu Ale tomu sama nevěřím

  superkarma: 0 09.04.2003, 11:09:00
 20. avatar
  [22] medved [*]

  co kdyz to nekoho nechytne nikdy ?

  superkarma: 0 09.04.2003, 10:49:56
 21. avatar
  [21] spetulka [*]

  sjuu:jsem tak stará jako ty a s jsme se dohodli,že mimčo začnem zkoušet tak za dva roky a můžu ti říct,že jsem dřív taky nechtěla,ale teď má moje dobrá kamarádka malou a já úplně změnila názor.Je to vážně úžasný,takový tvoreček,který je na tobě naprosto závislý a je to kus tebe a toho,koho moc miluješ...Už se na moc těším

  superkarma: 0 09.04.2003, 10:48:27
 22. avatar
  [17] sjuu [*]

  Teda nevim cim to je,ale ja tyhle pocity vubec nemam. Detsky kocarek ve me budi nepredstavitelnou hruzu. Je fakt ze na dite mam minimalne 5 let cas, ale cim vic se to blizi, tim vic jsem presvedcena ze deti nechci. Fakt nechapu holky ktery zbozne koukaji do kocarku a vzdychaji nad roztomilosti miminka...

  superkarma: 0 09.04.2003, 10:26:50
 23. avatar
  [12] Zuzča [*]

  tak já právě tímto způsobem (poukazování na dětičky a rodinky) nevědomky mého udolala . Před 2 týdny přišel s tím, že bychom se po dobrání tohoto balení HA mohli začít pokoušet. Bydlet máme kde (2+1, ale podnájem, ale časem si pořídíme vlastní), ohledně financí: nějak bylo, nějak bude. Stejně ty peníze utratíme, ať jsme dva nebo tři. Už se táááááááááááááááááááááááákhle těšíme oba dva. Dokonce už máme i jména, kde bude postýlka, jak to bude se spaním, když prckovi porostou zuby a se bude must vyspat do práce...

  superkarma: 0 09.04.2003, 09:23:41
 24. avatar
  [11] femme [*]

  pro autorku: nevím, kolik ti je, ale jestli ti není už kus přes 30, tak věř, že není kam pospíchat my jsme měli dvě děti v garsonce až do 2 let toho mladšího, bylo to na . Když odrostly, tak jsme si, už do 4+1 a v mých 31, pořídili našeho benjamínka a to už bylo jiný

  superkarma: 0 09.04.2003, 09:07:48
 25. avatar
  [10] Gedžitka [*]

  Tak já jsem na tom úplně stejně, až na to bydlení, a už na něm "brzo" začnem pracovat. Ty uvozovky u brzo jsou proto, že to vidím tak až na konec podzimu, ale ono to tak strašně letí, že je to vlastně za chvilku. A už se móc těším. Začala sem kupovat časopisy o miminkách a sem te´d daleko klidnější, šťastnější a vyrovnanější než kdykoliv předtím a to to miminko ještě ani nečekám. Jinak myslím, že můj manžel je taky vcelku trpělivý, jen máme oba strach, abychom to finančně zvládli. Snad jo. Doufám, že ti to brzo vyjde a už se nebudeš muset koukat jen po cizích. Přeji hodně štěstí.

  superkarma: 0 09.04.2003, 09:05:57
 26. avatar
  [9] buny [*]

  Landriel: Souhlasím, kamarádka taky bydlí v 1+k.k. a mají dvouletou holčičku a nyní čekají druhé mimi. Je pravda, že shánějí výměnu, ale tak nějak v poklidu.

  superkarma: 0 09.04.2003, 08:55:29
 27. avatar
  [8] Lucimo [*]

  Ach jo! Mimi. Ja chci taky!!!!!!!!! Nasim jsem se narodila, když bydleli v jedne mistnosti 3x3m u bratra me maminky, pak jsme se prestehovali do bytu 1+1, kde se narodila i sestra a kde jsme zili az do jejiho 1 roku. Pak jsme se prestehovali do 2+1, kde jsme zustali az do mych 18 let. Pak se nasi prestehovali do rodinneho domu k babicce a byt zustal me. A my do nej chceme privest sve dite. Ale kdy??? Ja uz bych chtela ted, ale pritel je ten „rozumny“. V praci to ma nejiste – smlouva na dobu urcitou, ja bych prisla o praci, tudiz o cast prijmu a navic mimco dost penez stoji…
  Co mam delat? Znama navrhovala prestat brat prasky a priteli o tom nerict… To ale ja nemuzu – prijde mi to jako svinarna nejhrubsiho zrna… Domluvit se na urcitem datu, kdy se zacnem o dite pokouset? To zase milacek vyrukuje s tou svo financni nejistotou – ze nevi, co bude za pul roku atd… Takze tudy cesta si nevede…. Cekat na zasah prirody a doufat, ze se jednou něco prihodi…?
  Co vy na to?

  superkarma: 0 09.04.2003, 08:51:18
 28. avatar
  [7] Mersi [*]

  Tak nejako to u mňa s tými pocitmi začínalo a do roka sme si aj spravili.

  superkarma: 0 09.04.2003, 08:34:33
 29. avatar
  [6] Landriel [*]

  Morgan: Skoro každou, pravda.
  A pro Lucku bych chtěla říct, že v 1+kk je to sice drsné, ale já se takhle mé mámě narodila ve svobodárně, kde žili s tátou a stěhovali jsme se do většího, až když máma čekala brášku, tj asi v mých dvou letech. Jde to, a v něčem je to možná i snazší - dokud je dítě malé, stejně spí s vámi v ložnici, stejně si vedle nepustíš telku nahlas ze strachu, že se vzbudí nebo ho neuslyšíš a až je malinko větší - hračky a roztahané věci jsou VŠUDE, bez ohledu na to, jestli máš jednu místnost nebo 5. Víc místa na uklízení, víc oken na mytí... já vím, kdo by chtěl dneska mít dítě ve svobodárně... a že to není jen o tom bytě...

  superkarma: 0 09.04.2003, 08:02:57
 30. avatar
  [3] Léthé [*]

  Znám to období které se v článku popisuje a je to již pěkně dávno .Pak vám vaše děti vyrostou a vy se cítíte doslova přesycená všemi "uřvanými spratky".Takže děti opět pro vás přestanou existovat.Na ulici opět začnete vyhledávat spíš pohledy mužů,než dětské kočárky.Pak mávnutím proutku,když vaše dospělé děti vám ukáží ten jejich uzlíček ,se měníte v několika málo okamžicích.Na ulicích zase vidíte plno dětských kočárků a cupitajících dětí,které se vám již vůbec nezdají až tak uřvané a vy jste na 100% přesvědčena,že ten váš vnouček,vnučka je ta nejkrásnější a nejchytřejší na celém světě.

  superkarma: 0 09.04.2003, 02:57:54

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme