Bulvár

Distanční studium – nový trend?

 

Hledáte nějakou možnost vzdělávání a nemáte času nazbyt? Touha po vzdělání může přijít v každém věku, a dokonce i v každé životní situaci. Sedět každý den ve školní lavici je však nemožné, zvláště, když chodíte každý den do práce nebo se staráte o malé dítě.

 

Doposud bylo řešením dálkové studium, při kterém ale bylo nutné například celou sobotu či jedno odpoledne v týdnu strávit ve školní lavici. Nová doba však přináší i nové možnosti.

 

Korespondenční kurzy

Řešením mohou být i korespondenční kurzy, kterých je také velmi široká nabídka. Běžné jsou jazykové kurzy, kde je psaný materiál doplněn i zvukovými nahrávkami. Oblíbené jsou rekvalifikační kurzy na různé profese jako jsou manikérky, kosmetičky, manažerské kurzy, sekretářské kurzy a velmi užitečné jsou pak kurzy účetnictví či mzdové agendy.

 

Nemusíte se však jen vzdělávat, touto formou probíhají i kurzy spíše zájmové, aranžování květin, hra na kytaru, psaní všemi deseti na PC či kurzy šití nebo vaření. Svého času byly oblíbené kurzy hubnutí, které se vzděláváním mají opravdu pramálo společného.

 

Závěrečné zkoušky se pak vykonávají v sídle firmy, která tyto kurzy provozuje. Výhodou je, že se můžete přihlásit kdykoliv chcete a začít studovat naprosto individuálně.

 

Distanční studium

Zahrnuje stejné výhody jako studium korespondenční, závěrečná zkouška se buď nevykonává, lektor hodnotí vypracované úkoly z každé lekce, anebo se vykonává stejně jako předchozí studium – tedy komunikací po e-mailu.

V tomto případě se nemusíte z domova hýbat vůbec, tedy vyjma třeba časté cesty do knihovny, protože v řadě lekcí máte odvolání na různou literaturu nebo doporučenou četbu.

Tato forma studia však vyžaduje velkou sebekázeň, pečlivost a cílevědomost, protože vám chybí veškerý výklad či laicky řečeno „ruka učitele nad vámi“ a vše si musíte zařídit a naučit se sami. Veškerý plán učení je na vás. Na konci studia získáváte certifikát, který je dokladem o úspěšném absolvování studia.

 

Potřebujete čas a soustředění

Ať se již rozhodnete pro jakoukoliv formu toho domácího studování, musíte si určitě vyhradit dostatek času, ve kterém se budete věnovat jen svému studiu a nenecháte se nikým vyrušovat.

Zvažte tedy svoje možnosti a schopnosti k samostudiu. Pokud jste ve školních lavicích nebyli příliš pilní a domácí příprava vám moc neříkala, raději o těchto kurzech neuvažujte. Nebo ano, ale jen v případě, že vaše motivace je nejsilnější z nejsilnějších.

Soutěž: Osuška

Vybírejte poskytovatele kurzu

Nabídka kurzů a studijních programů se stále rozšiřuje, dalo by se říci, že distanční formy studia zažívají nebývalý boom a budoucnost této formy studia je velmi nadějná.

 

Než si vyberete poskytovatele kurzu, je třeba si zjistit, zda má vzdělávací instituce potřebné akreditace a zda její certifikát má nějakou váhu. Zjistěte si konkrétní podmínky studia, máte-li možnost studium přerušit, jak bude probíhat organizace studia a vaše komunikace s učitelem a také si pohlídejte, aby s vámi byla uzavřena smlouva o studiu. Někde vám též nabídnou ukázkovou lekci k nahlédnutí.

 

Máte s distančními či korespondenčními kurzy nějakou zkušenost?

   
30.07.2007 - Společnost - autor: Renata Petříčková

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Irad [*]

  Můžete mí někdo doporučit nějakou ne aaž tak obtížnou vysokou školu, kde by se dalo studovat dálkově/distančně/kombinovaně? Moje maminka si má dodělat titul a je prý úplně jedna, na kterém oboru.

  superkarma: 0 16.08.2007, 19:21:08
 2. avatar
  [12] gerta [*]

  Je to velká výhoda.

  superkarma: 0 31.07.2007, 08:48:41
 3. avatar
  [11] reditelka [*]

  Mám za sebou pětiletou VŠ tzv. dálkově a 6 semestrů rozšiřujícího studia distančně. Makat se musí v obou stejně s tím rozdílem, že v distančním je to o samostatnosti se sháněním studijních materiálů atd. Zkoušky byly stejné s denním studiem v obou případech. Úlevy žádné, ohledy na další povinnosti studujících na vysoké škole od nikoho nečekejte. Je to jen a jen vaše rozhodnutí, že navíc studujete. Ovšem makat sám na sobě je jen ku prospěchu.

  superkarma: 0 31.07.2007, 06:54:38
 4. avatar
  [10] RenataP [*]

  distanční studium je čistě e-mailové, je ale pravda, že tento název někde využívají i pro dálková studia.

  Jinak sama jsem si distanční kurz už vyzkoušela a mohu jen doporučit chce to jen ten čas a soustředění, což s je těžký, ale jde to.

  superkarma: 0 30.07.2007, 12:25:14
 5. [9] Laurynka [*]

  Studuji CZU na kombinovane studium, jednou cca za mesic travime ve skole patek, sobotu na tzv. konzultacich, kde se nam snazi profesori odprednaset alespon ve zkratce pozadovanou latku. Zkousky jsou uplne stejne jako pro "denaky", takze zadne ulevy. Kazdopadne cekala jsem to trosku lehci, jelikoz kdyz clovek chodi domu z prace v 8, 9 hodin vecer na uceni casu nezbyva. Ale "zadarmo" titul clovek normalne nedostane, takze se s tim kazdy pere jak to jen jde:-)

  superkarma: 0 30.07.2007, 12:05:56
 6. [8] Lollitaaa [*]

  teď budu studovat kombinovaně, ještě neznám rozvrh, a tudíž se pořádně bojím toho, že na přednášky nebudu moct dojíždět..pokud rozvrh nestanoví tak, aby mi jakžtakž vyhovoval

  superkarma: 0 30.07.2007, 11:15:19
 7. avatar
  [7] cmelda [*]

  barkl2: jj, je to skola od skoly. Filda na Masarne to ma jinak nez FSS atd....

  superkarma: 0 30.07.2007, 09:46:23
 8. avatar
  [6] barkl2 [*]

  je možné, že na jiných školách tato studia nazývají různě, já mám tuto zkušenost s Palackého univerzitou v Olomouci a Ostravskou univerzitou..

  superkarma: 0 30.07.2007, 09:08:37
 9. avatar
  [5] barkl2 [*]

  studuji další vysokou školou, distanční formou už druhou,komunikace(někdy bohužel nekomunikace) probíhá pomocí e-mailu, mohu přijít na konzultace pokud potřebuji,a zkoušky jezdím dělat osobně, kontrolují si i občanku,takže zas tak velká legrace to není. Distanční formu jsem zvolila právě proto, že na dálkovou nemám čas, - ten jeden den v týdnu. Kombinovaná forma probíhá tak, že začátkem semestru bývá vstupní tutoriál,kde se vyučující předmětů představí a něco odpřednáší,a pak jsou ještě tak dva podobné tutoriály za semestr.

  superkarma: 0 30.07.2007, 09:04:52
 10. avatar
  [3] cmelda [*]

  gentiana: taky se tomu rika i tzv. kombinovane a my museli ve skole travit bohuzel 2 patky v mesici, aby se usetrilo za prednasejici

  superkarma: 0 30.07.2007, 08:38:59
 11. [2] gentiana [*]

  Jenom snad že dálkové studium se tomu žíkalo v dávných barbarschých dobách, dneska jsme světoví, dnes menéme vzdálenost, ale distanci.
  Provozuje to kamarádka, každý druhý pátek tráví v Brně na přednáškách, takže se z domova hnout musí. Do knihovny chodí denně, páč v jedné pracuje:P

  superkarma: 0 30.07.2007, 08:33:49
 12. avatar
  [1] liva99 [*]

  jj, mám! http://www.edoceo.cz/

  superkarma: 0 30.07.2007, 07:21:27

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme