Na broucích, sarančatech a podobné havěti jsem si nikdy nepochutnávala. Ani současná krize mě snad nikdy nedonutí něco podobného kdy pozřít. I když je pravda, že pořádně nevím, co je hlad.

V takovém případě by asi i to saranče bylo dobré. Určitě však takové speciality dobrovolně vyhledávat nikdy nebudu. Ale když to někomu chutná, tak proč ne? Jediné, co jsem  z takové sorty,,dobrůtek“ jedla byly řízky z žabích stehýnek. Nebylo to teda nic moc.

Chutnalo to něco jako kuře, ale byly to jen kůstky potažené kůží a masa na nich bylo opravdu jen poskrovnu. Co bych taky chtěla po žabích stehýnkách, že?

Na té akci to bylo podáváno jako vrchol všech specialit, ale já jsem jen malinko ochutnala a nakonec jsem si raději vzala z vedlejšího tácu vepřový řízek s chlebem a okurkem.

Pořád jsem totiž viděla tu malou zelenou žabku, jak tam někde smutně kuňká u rybníka a nějak jsem to prostě jíst nemohla.
Zdraví dispečerka


Já žabí stehýnka miluji. Jsou výtečná. A morální problém. Víš, spíš mám problém si nad svíčkovou představit krásný pohled, jakým se umí dívat kráva. U žabky mi to tak nepřijde.. :-) M. 

Napište mi dnes na redakce@zena-in.cz, co jste kdy odvážného ochutnali a jestli byste šli s námi do výživného hmyzu, který máme dnes v redakci k obědu. Zvolili jsme cvrčky pražené s mandlemi, v sýrovém těstíčku a jako zákusek s banánem a čokoládou.

Těším se na vaše názory a příběhy, hezký den!

Reklama