Ať se mě nikdo nezlobí, ale já jsem na ty všudypřítomné výběrčí na charitu už úplně alergická. Kdekoliv se člověk hne, už se za ním řítí nějaký pikolík s kasičkou. Když mě takhle osloví osm ,,prosebníčků“  během půl hodiny, mám co dělat, abych na ně nevyjela.

Do krajského města si já vyjíždím něco vyřídit, popřípadě koupit a ne abych rozdávala své těžce vydělané prachy nějakých pochybným individuím, které mě houfně oslovují s žádostí, ať přispěji na potřebné. Jsem si jistá, že devadesát procent z nich obsah  kasičky nejpozději za pár hodin roztočí v místní krčmě.

Neříkám, že bych občas také na něco nepřispěla. Ale tam, kde je ověřené, že se ty peníze dostanou do správných rukou, např. na povodně, Světluška, Kapka naděje apod. Tak to jo. Ale ne nějakým maskovaným bezdomovcům z ostravského nádraží, ze kterých táhne alkohol na sto honů. 

Zdraví dispečerka

Text nebyl redakcí upraven.

Pokud jsou kasičky řádně zapečetěné a orazítkované, rozhodně peníze v krčmě neskončí, nemějte strach. :-) Ale máte pravdu, charita dnes číhá na každé rohu.

Dnes si povídáme na téma charita. Jaký je váš názor?

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu zítřka zveřejňovat a na konci dne vybereme jeden, jehož autorku odměníme stylingovými přípravky od Avonu.

Reklama