Zastávám názor, že by výchova neměla být moc přísná ani příliš benevolentní. Když se někde moc tlačí na pilu, nic dobrého to nepřinese. My doma máme se syny vztah  spíše kamarádský. Snažíme se je vychovávat vlastním příkladem.

Nekouříme, nepoužíváme v hojné míře alkoholické nápoje, celý život řádně pracujeme, staráme se o své děti, rodiče i svůj majetek, sportujeme a celkem preferujeme zdravý životní styl. Nechci aby mé si děti  z dětství pamatovaly jen to, jak je rodiče buzerovali. Ale abych vychovala nějaké rozmazlené spratky, kteří si myslí že si mohou všechno dovolit a ničeho neváží, to taky nechci. Preferuji tak něco mezi tím.

Doma jim dopřáváme jakous takous svobodu, zázemí, podporu, klidný domov. Musí sice doma dost pomáhat s domkem a zahradou, ale nijak je nijak nedřeme z kůže. Za to ale od nich očekáváme, že se budou chovat slušně, sportovat, připravovat se do školy a taky si hledět něco málo přivydělat po brigádách. Jen ať se trošku otrkají. Jen ať se chlapci učí, že zadarmo v životě nic nedostanou a nikomu nelítají pečení holubi, bez přičinění, přímo do huby.

Samozřejmě, že už mají taky za sebou pár průserů, jsou to taky jen kluci, že? Ale na polepšovnu to není. No, alespoň zatím! Snad se mi to nikdy někde ,,nežvejkne“ …

Zdraví dispečerka

Pozn. red.: Text nebyla redakčně upraven

Zdravý přístup k výchově, to se mi líbí! :)


Liberální nebo přísná výchova?

  • Jaký přístup je vám bližší?
  • Jak jste byly vychovávány vy?
  • Jak se snažíte přistupovat k výchově svých dětí?
  • Jaké pozitiva a negativa nacházíte v liberální a přísné výchově?
  • S jakými výchovnými „chybami“ jste se setkaly?
  • Jaké výchovné „chyby“ svých rodičů byste nerady opakovaly?

Pište mi své příspěvky na redakční mail redakce@zena-in.cz

předmět: výchova

Budu se těšit!

Na jednu z vás tu čeká pěkná cena! Vybraná čtenářka získá čisticí gel a tonikum 2 v 1 se zeleným čajem a olivovými lístky a vyhlazující tužku na rty!

gel

Reklama