Jsem nejstarší ze tří dětí a naše maminka celý život pracovala od rána do večera, pak ještě dopoledne v sobotu a v prosinci i neděli v obchodě.

Náš tatínek nic moc hlídací nebyl, ale my jsme měli jednou velkou výhodu, že vedle nás bydlela naše babička. To byla taková naše chůva.

Starala se o nás, vodila nás do školky, povídala nám pohádky, učila nás písničky, říkanky ale i ,,mastit“ mariáš. Maminka chodila unavená po celodenní šichtě domů až v 7 večer a tak nám sotva dala večeři a uložila nás do postýlek.

Děti prodavaček byly a asi ještě pořád jsou chudáci. Jak já jsem záviděla kamarádkám, které šly třeba odpoledne s maminkou do knihovny, na nákupy nebo třeba jenom na procházku! U nás byla volná jenom neděle a to maminka nevěděla, kde dřív skočit. Jestli prát , uklízet nebo obstarávat zahradu.
Dodnes nechápu, jak to všechno stíhala.

Vzpomínám si, že jsme měli doma vždycky uklizeno, navařeno, vypráno, vyžehleno. Ale žádnou komornou či uklízečku jsme doma nikdy neměli, to patrně obstarávala maminka po nocích. Já doma takto čisto a naklizeno nemám nikdy.

No, možná před Vánocemi, Velikonocemi či před poutí. Nějak se mi doma s těmi mými třemi nepořádnými chlapy pořádek udržet nedaří. Ale, že bych si vzala domů nějakou paní na úklid? To ne.

Jednak bych na to neměla peníze a  taky nemám ráda, když mi někdo cizí chodí po bytě.  Ale nikdy neříkej nikdy. Možná někdy, až vyhraju ve sportce …

Zdraví dispečerka


Až já vyhraju ve sportce, zakoupím dům v Tróji s velikou zahradou, kam najmu chůvu květin a nechám si vyrobit něco takového, co má paní Eva ….takže nikdy. :-)) Díky moc za milý příspěvek a přeji Ti krásný den. Míša

Na vaše zkušenosti s pomocnicemi v domácnosti, ať už před lety, nebo ze současnosti, se těším právě dnes na redakce@zena-in.cz

Hrajeme o značkovou kosmetiku, tak by se vám cena mohla hodit.

Reklama