Proč pokládá oslavu některých narozenin čtenářka Dispečerka spíše za trest, to si přečtěte v jejím tematickém příspěvku. Jo, jo, není nad ženský kolektiv ))

Narozeniny spíše za trest
V minulosti jsem vždy pracovala v ženských kolektivech a tak mi přišlo normální, když mi mé kolegyně k svátku či narozeninám pogratulovaly, já jim koupila chlebíček, něco dobrého jsem upekla, uvařila kafe a  třeba jsme chvilku poseděly. Kupovaly jsme si takové mini dárky, většinou jsme se složily po nějaké malé částce a koupily nějakou pozornost. Žádné velké oslavy, ale bylo to hezké. Hlavně, že si vzpomněly. 

O to mě víc udivilo, že když jsem pak přišla do mužského kolektivu, bylo tam zvykem koupit na narozeniny čtyři flašky alkoholu (do každé party jednu) a nic. Nikdo Ti nepogratuloval a nějaký dáreček – tak to ani omylem! Žádné oslavy či posezení se nekonalo. Flašky chlapi příležitostně vypili a já jako diabetička alkohol nepiju, takže jsem z toho nikdy neměla nic. Ostatní kolegyně na tom byly podobně.

Takové narozeniny mi připadaly pak jako za trest! Párkrát jsem ty flašky dala, pak mě to naštvalo, řekla jsem jim, že s tím končím. A měla jsem pokoj. Mohla jsem si za ty peníze koupit něco pro sebe. Nakonec jsem litovala, že jsem to neudělala už dávno.

Zdraví Dispečerka

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

___________________________

To se mi taky nelíbí, tyhle „flaškové“ oslavy. Ještě, že tady v redakci jsme převaha žen, takže oslavy jsou pěkné. Bůhví, jak by to dopadlo, kdyby převládal mužský kolektiv )))
Pěkný den a děkuji za příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne 23. 7. 2012 : Oslavy na pracovišti

  • Jste zastánkyní oslav na pracovišti?
  • Vzpomeňte na oslavy, kterých jste se zúčastnily
  • Popište nám tamní atmosféru, ať už dávnou nebo současnou
  • Při jaké příležitosti se u vás v práci slaví nejčastěji?
  • Odpadají na vašich firemních oslavách bariéry mezi šéfy a zaměstnanci?
  • A jaké je to na druhý den?

Pište kladně i záporně, příběhy veselé, vážné i na pováženou, těším se na vaše příspěvky.

redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Čtenářky, jejichž příspěvky k tomuto tématu budou zveřejněny, získají každá 1 000 bodů ve věrnostní soutěži. viz.http://zena-in.cz/vs2012

A jedna vylosovaná navíc obdrží láhev Campari

campari

Reklama