Jako každé mladé normální holce se líbili kluci a já se líbila jim.  Ale hezké umí být každé mladé tele, a já tele byla. A pořádné.

Bylo mi tenkrát asi 16 let a dvořil se mi  jeden hoch z nedaleké vesnice. Nosil mi kytky, dárečky, byl velice milý, zábavný, společenský, měl partu veselých kamarádů a mi tenkrát imponovalo, že je tak oblíbený. 

Mělo to však jednu vadu na kráse. On totiž s těmi kamarády, dost často a taky dost hodně, popíjel. 

Ale láska bývá slepá a mi to tenkrát nějak nedocházelo. Ale naštěstí oči na stopkách měl můj starostlivý táta. Tomu se ten hoch pranic nelíbil. Domlouval mi po dobrém, nakonec i po zlém. Nikam mě nepouštěl.

Na našich  vzácných, tajných mikro schůzkách jsme se museli skrývat. Byly stále řidší a kratší. No, a můj hoch se postupně začínal rozhlížet po jiných děvčatech.  Mi to vadilo a začali jsme se hádat. A tak naše randění skončilo. 

Bylo mi to moc líto a dost jsem to otci zazlívala. Později přišly další lásky, rozchody a nakonec  ten vysněný princ na bílém koni, se kterým mi to již 25 let (samozřejmě hlavně mojí zásluhou) celkem klape.

Svou bývalou lásku jsem celou tu dobu neviděla, asi se někde vypařil. Až nedávno.

Pracuji totiž u bezpečnostní složky a tak se běžně setkávám s různými lidmi i na místech, kde slušný člověk moc nechodí. A tam jsem ho také uviděla. V té nejhorší ,,knajpě“ jakou si dovedete představit. Oteklý, opilý, špinavý, přibral snad 50 kilo. No děs! Lidská troska.

V duchu jsem děkovala otci (osobně už to nejde), že tenkrát udělal mé mladické nerozvážnosti přítrž. Kdybych svůj život spojila s takovým člověkem, mohla jsem dopadnout bledě.
Zdraví dispečerka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Ta to by bylo vskutku terno! Ono se říká, že kladný vztah k alkoholu léty spíš nabude. Taťkovi poděkuj, věděl to nejspíš už tenkrát. Děkuji Ti za první ranní příspěvek a přeji krásný den. Míša

Stalo se i vám někdy v životě, že byste si například nechaly vymluvit muže, například rodiči, na kterého jste pak nikdy nezapomněly?

Nebo jste to byly třeba vy samy, kdo ho vymluvil sobě?

Daly jste někdy přednost někomu, kdo se později ukázal jako hrubý omyl, ale už nebyla cesta zpátky?

Litujete, že jste někoho opustily, nebo nechaly dojít k něčemu, co byste dnes hodnotily zcela jinak?

Nebo máte ve vzpomínce naopak zakódováno: „Ještě že jsem zavčasu dostala rozum?“

To je téma pro vaše příběhy, které mi pište na redakce@zena-in.cz

Hrajeme o kvalitní rtěnku a voňavou aviváž.

Reklama