Jako malé děvče jsem věřila, že dobro zvítězí nad zlem. Že boží mlýny melou pomalu, ale jistě a že  zlé skutky budou po zásluze potrestány. Že když budu hodná, budu se dobře učit a tvrdě pracovat, budu se mít v životě dobře.

Nedivte se, rodiče mě v tom duchu vychovávali a taky celé dětství pro mě byly modlou pohádky O Popelce, Pyšná princezna či Princezna se zlatou hvězdou. A tak jsem tomu bláhově uvěřila.  A když pak hlásal ještě náš oblíbený president, že pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí, byla jsem si tím už naprosto jistá.

Smutné bylo ale mé vystřízlivění.

Realita je totiž, alespoň já to tak vidím, úplně jiná.  V našem státě je slušný člověk, který nemá známosti, není vyčuraný vypočítavec a nemá ostré lokty, bit hlava nehlava. Mám dojem, že dnes všude vítězí jen úlisní lobbisti a  grázli, kteří v tom umí chodit. V práci dnes mají zelenou jen ,,prdelkáři“ a nosiči švestiček z vlastní zahrádky. 

Lidem, kteří chodí do práce stát sebere daně a strčí je do chřtánu nemakančenkům, kterým se pracovat nechce, nikdy taky pracovat nebudou a když jim dojdou dávky z mých daní, tak si ještě půjdou něco nakrást (třeba moje kolo by se jim mohlo hodit). Člověk, který poctivě pracuje, nekrade  a nenatahuje dnes a denně ruku pro nějaké sociální dávky,  je dnes pomalu pro srandu. Bohužel. A že máme demokracii? Tak se zkuste v zaměstnání někde ohradit, že se vám něco nelíbí, vyjádřit svůj názor. Poletíte ani nemrknete! ,,A přitom, já jsem vždycky tak chtěla žít v království krále Miroslava!“

Zdraví dispečerka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.


Hele, já mám nápad. Pošleme na ně na všechny kokonty a bibi (kokonti budou cvičení na určitý, specifický druh nemakačenků, které budou požírat ve vytipovaných lokalitách) a budeš vidět, jak se společnost změní. :-)) Hlavu vzhůru, taky mám růžové brýle a rozhodně se nechystám je odkládat! Míša

A vy ostatní a strašidla? Měli jste své vymyšlené? Nebo naopak nějakou hodnou bytost? Pište od této chvíle na redakce@zena-in.cz . Dnes jsme zavítali do světa dětské fantazie a tam je moc hezky.

Hrajeme o luxusní čisticí emulzi značky Marionnaud.

Reklama