A proč si to čtenářka s nickem Dispečerka myslí? To se dozvíte, když si přečtete následující příspěvek. I když já si myslím, že zas taková marnost to u ní není, vždyť i snaha se cení.

Mám občas pocit, že je to marnost nad marnost
Asi si všichni řeknou, že jsem úplně blbá, ale už  přes 13 let, s občasnými přestávkami,  se učím angličtinu a čím víc se ji učím, tím víc zjišťuji, že nic neumím. Jsem takový věčný student.  Na začátku manželství, to byl do mě ještě zamilovaný, jsem dokonce zlákala k tomuto studiu i manžela. Vydržel , světe div se, celých pět let.  Dodnes mi říká, že to byl jeho největší důkaz lásky.  Manžel s angličtinou skončil, ale používá ji občas v práci, na služebních cestách, na dovolené apod.  Já v návštěvách kursů pokračuji dál. Momentálně navštěvuji již čtvrtým rokem kurs, který mi platí můj zaměstnavatel. Což je při dnešních cenách, úžasné, ale mi se zdá, že nijak nepostupuji vpřed. Mluvnice mi jde, testy odkroužkuji celkem dobře, ale to není až tak důležité. Já potřebuji mluvit a hlavně rozumět mluvenému slovu. 

Mám taky velký problém s tím, že když jsem v cizině, tak se bojím mluvit s tím, abych to neřekla špatně.  A taky neumím pohotově reagovat. Letos jsem byla třeba na Krétě, všichni tam mluvili jen anglicky nebo německy a já jsem měla dost problém. Jezdili jsme na výlety, kde výklad probíhal v angličtině a já chytala sem tam slovo.  Strašně se tak stydím, že i když se angličtinu tak dlouho učím, a když pak na mě někdo anglicky spustí, tak neumím pořádně reagovat. Ale nevzdávám to, budu bojovat dál! Mým životním snem je podívat se do New Yorku a to by bylo abych se tam nedomluvila.  A když bude nejhůř, snad pomůžou nohy, ruce a úsměv na rtech.

Zdraví Dispečerka

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

________________

Určitě bojujte, já myslím, že našlápnuto máte dobře! Chce to jen překonat ten první počáteční ostych, ono se to rozmluví. A když ne, máte ještě ty ženské přednosti. :)
Mějte se moc hezky a děkuji za milý příspěvek
Saša

Téma dnešního dne zní: Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem

  • Dokážete se domluvit v zahraničí?
  • Jdou vám cizí jazyky?
  • Jak vnímáte cizince v naší zemi? Měli by stejně jako my u nich i oni u nás znát alespoň pár základních slov česky?
  • Máte nějako veselou historku s dorozumíváním?
  • Vzala byste si cizince?
  • Dokázala byste žít v cizí zemi?
  • Využila jste znalost jazyků ve svém povolání?
  • Učíte se cizí jazyky snadno nebo těžce?
  • Jaká řeč se vám líbí nejvíc a jaká naopak vůbec?

Opět se nabízí celá řada otázek, které možná i samy vyplynou z vašich příspěvků a komentářů. A tak už nechám prostor jim.

Piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jak říkají cizinci, čeština je jeden z nejtěžších jazyků světa, pokud si přečtete knihy Aleše Cibulky – O češtině 1. a 2. díl, určitě už chybičku nikdy neuděláte. Čekají na jednu z vás.

knihy

Reklama