Bulvár

Dispečerka: Mám občas pocit, že je to marnost nad marnost

A proč si to čtenářka s nickem Dispečerka myslí? To se dozvíte, když si přečtete následující příspěvek. I když já si myslím, že zas taková marnost to u ní není, vždyť i snaha se cení.

Mám občas pocit, že je to marnost nad marnost
Asi si všichni řeknou, že jsem úplně blbá, ale už  přes 13 let, s občasnými přestávkami,  se učím angličtinu a čím víc se ji učím, tím víc zjišťuji, že nic neumím. Jsem takový věčný student.  Na začátku manželství, to byl do mě ještě zamilovaný, jsem dokonce zlákala k tomuto studiu i manžela. Vydržel , světe div se, celých pět let.  Dodnes mi říká, že to byl jeho největší důkaz lásky.  Manžel s angličtinou skončil, ale používá ji občas v práci, na služebních cestách, na dovolené apod.  Já v návštěvách kursů pokračuji dál. Momentálně navštěvuji již čtvrtým rokem kurs, který mi platí můj zaměstnavatel. Což je při dnešních cenách, úžasné, ale mi se zdá, že nijak nepostupuji vpřed. Mluvnice mi jde, testy odkroužkuji celkem dobře, ale to není až tak důležité. Já potřebuji mluvit a hlavně rozumět mluvenému slovu. 

Mám taky velký problém s tím, že když jsem v cizině, tak se bojím mluvit s tím, abych to neřekla špatně.  A taky neumím pohotově reagovat. Letos jsem byla třeba na Krétě, všichni tam mluvili jen anglicky nebo německy a já jsem měla dost problém. Jezdili jsme na výlety, kde výklad probíhal v angličtině a já chytala sem tam slovo.  Strašně se tak stydím, že i když se angličtinu tak dlouho učím, a když pak na mě někdo anglicky spustí, tak neumím pořádně reagovat. Ale nevzdávám to, budu bojovat dál! Mým životním snem je podívat se do New Yorku a to by bylo abych se tam nedomluvila.  A když bude nejhůř, snad pomůžou nohy, ruce a úsměv na rtech.

Zdraví Dispečerka

Pozn. red. Text nebyl redakčně upraven

________________

Určitě bojujte, já myslím, že našlápnuto máte dobře! Chce to jen překonat ten první počáteční ostych, ono se to rozmluví. A když ne, máte ještě ty ženské přednosti. :)
Mějte se moc hezky a děkuji za milý příspěvek
Saša

Téma dnešního dne zní: Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem

 • Dokážete se domluvit v zahraničí?
 • Jdou vám cizí jazyky?
 • Jak vnímáte cizince v naší zemi? Měli by stejně jako my u nich i oni u nás znát alespoň pár základních slov česky?
 • Máte nějako veselou historku s dorozumíváním?
 • Vzala byste si cizince?
 • Dokázala byste žít v cizí zemi?
 • Využila jste znalost jazyků ve svém povolání?
 • Učíte se cizí jazyky snadno nebo těžce?
 • Jaká řeč se vám líbí nejvíc a jaká naopak vůbec?

Opět se nabízí celá řada otázek, které možná i samy vyplynou z vašich příspěvků a komentářů. A tak už nechám prostor jim.

Piště na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jak říkají cizinci, čeština je jeden z nejtěžších jazyků světa, pokud si přečtete knihy Aleše Cibulky – O češtině 1. a 2. díl, určitě už chybičku nikdy neuděláte. Čekají na jednu z vás.

knihy

   
12.10.2011 - Příběhy - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [8] Rikina [*]

  Plně chápu. Já bych měla jednomu ze svých zaměstnavatelů asi vrátit školné, co za mě platil tři roky v kurzech angličtiny. Sml80 A ty, které jsem si platila sama, dopadly stejně. Tučná kulatá nula je výsledek, anglicky nerozumím a nepromluvím. Ty filmy a i jiné různé metody už jsem taky zkusila, ale je to marné. Jakmile se hovoří anglicky, zní mi to jako shluk zvuků, ne řeč. Voda hučí po lučinách srozumitelněji, alespoň pro mne. Ani CD, kde byly poslechové lekce angličtiny zpomaleně, to nechápu, kdo měl ty nervy to nahrávat, nepomohlo. Prostě nerozeznám slova, natož abych poznala, jaké tvoří věty. Nevím, co je toho příčinou, ale angličtina mi zřejmě zůstane navždy utajena a do anglicky mluvících zemí se tudíž neodvážím.

  superkarma: 0 12.10.2011, 22:39:26
 2. avatar
  [7] Blueberry [*]

  dispecerka — #6 Musis mluvit, mluvit, mluvit. Nevim, odkud jsi, ale nejlepsi by bylo najit nejakeho Anglana, Amerikana nebo Australana a doprat si hodiny konverzace. I kdyz Australana asi ne, to by ti pak v New Yorku nerozumeli Sml30

  superkarma: 0 12.10.2011, 17:03:01
 3. [6] dispecerka [*]

  Altamora — #5 Zkusím to. Díky za radu.Sml58

  1. na komentář reaguje Blueberry — #7
  superkarma: 0 12.10.2011, 15:25:21
 4. avatar
  [5] Altamora [*]

  Hlavně si pouštěj filmy v původním znění, ať se ti to dostane do ucha. Pro začátek si najdi jeden, který se ti bude líbit, zkoukni ho s titulky a pak si ho pusť bez titulků a snaž se pozorně poslouchat, klidně na chvilku zastavit a pustit si znovu, co jsi nestačila zachytit. Úplně nejlepší je mít anglický film s anglickými titulky pro neslyšící. Mám stejný problém, jako většina lidí mé generace, ale tímto způsobem jsem se aspoň naučila ten jazyk slyšet, průvodcům už docela rozumím. S mluvením je to bohužel horší.

  1. na komentář reaguje dispecerka — #6
  superkarma: 0 12.10.2011, 15:20:16
 5. [4] lucano [*]

  Ti amíci tam na nějaké ruce, nohy asi moc zvědaví nebudou. Raději s tou angličtinou přidej. A jinak přeji hezký výlet.

  superkarma: 0 12.10.2011, 15:05:56
 6. [3] ValinkaCigi [*]

  Sml16Taky jsem věčný student, věčný začátečník. Těm dětem to jde tak nějak líp. Ach, jo.Sml16

  superkarma: 0 12.10.2011, 15:03:27
 7. [2] Markyza695 [*]

  Jednou ta snaha přece bude muset přinést nějaké výsledky. Zkus nějakou novou metodu. Jinou jazykovku...

  superkarma: 0 12.10.2011, 15:00:37
 8. [1] Marta61 [*]

  Až budeš opravdu muset, tak se budeš divit, jak Ti ta anglina začne v hlavě šrotovat!

  superkarma: 0 12.10.2011, 14:57:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme