Můj starší  kuchyňský robot, který jsem dostala  věnem, tak ten tam leží uložený v komoře v krabici, na kterou se už dvacet pět let jenom práší. Používám z něj jenom mixer. Než bych ty všechny součástky měla vytahovat, skládat, pak rozkládat, umýt, usušit a zase schovat do krabice, tak to si těch pár brambor nastrouhám na struhadle sama.  Je to pro mě rychlejší.  Mám však doma ještě jeden.

Moje maminka,  jela jednou na nějaký ten důchodcovský zájezd, kde vyškolení profíci balamutí chudáky důchodce a vnucují jim  předražené a  v normálním obchodě jinak neprodejné křápy (deky, masážní přístroje, hrnce, roboty apod.). Ti nezkušení nebožáci jsou tam tak psychicky deptáni, že nakonec uvěří těm jejich blábolům, že ty jejich předražené výrobky jsou opravdu to, co jediné jim ještě ke štěstí v životě chybí a někteří si je dokonce i koupí.

Z jednoho takového výletu přijela jednou i rozradostněná moje maminka s tím, že mi koupila  ,,úžasný“ kuchyňský robot. Byl prý to kup století. Ještě k němu prý dostala hrnce, deku a nevím co ještě (všechno to byly šunty). Ten robot prý umí naprosto všechno. Spráskla jsem ruce a jala se robot vybalovat. 

Byla to děs, který bych si nikdy nekoupila. Nevzhledný, neznačkový bakeliťák, bez českého návodu za 12 000,-!!!  Za tu cenu bych takových  ,,kousků“ měla v obchodě nejmíň pět. Pracoval celkem slušně, ale po pár použitích se nám  ulomila plastová krytka a já chtěla robot reklamovat, ale výrobce byl neznámý, prodejce mě odpálkoval, že co ho otravuju, že on jenom prodává. Psali jsme, volali, kde se dalo, ale odezva žádná. Prostě tak to asi při obchodování s takovými podvodníky bývá. No, nakonec to musel opravit všeuměl manžel. Takže takovou zkušenost mám s roboty, v mém případě kuchyňskými, já.

Zdraví dispečerka

Text nebyl redakcí upraven.

Dnešek se nese v technickém duchu. Povídáme si o robotech.

  • Na co všechno máte doma robota?
  • Máte elektrického pomocníka na vaření, mytí nádobí, vysávání, nebo si všechno děláte raději ručně?
  • Na co byste robota chtěla doma mít a teď ho nemáte?
  • Vzpomínáte si na svého prvního robota?
  • Máte v zásobě nějakou pěknou robotickou historku?

Napište nám. Vaše příspěvky budeme v průběhu dneška zveřejňovat a jednu z pisatelek také odměníme.

A protože naše téma je poněkud technické, stejně technická bude i odměna. Speciální sada k počítači na dlouhé zimní dny a noci. Speciální hrneček a k němu USB ohřívač. Vaše káva ani čaj už nikdy nevychladne.

Adresa pro vaše příspěvky je redakce@zena-in.cz

Reklama