O svém taťkovi a jeho kutilském umu nám napsala čtenářka Gabi. Zvlášť na jeden moment si dodneška pamatuje.

To muselo být zajímavé, milá Gabi, jak reagovala maminka? Holt každý nemá talent na kutilství... Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju hezký den.


Dobrý den,

nedá mi to se nepodělit o své zážitky (zejména z dětství) ohledně kutilství mého taťky. Bydleli jsme v panelákovém bytě, tudíž nebylo nutné kutit každý den. Ale jakmile se vyskytla nějaká oprava v podobě vypadlého šuplíku, utrženého úchytu u dvířek kuchyňské linky a podobných drobných „nehod“ scénář pokaždé vypadal následovně. Po oznámení mamky taťkovi co je třeba opravit, co se rozbilo začal lamentovat: „V téhle domácnosti by se uživil údržbář na celý úvazek“ a nebo „To zase budu sedřený jako v.l, tolik práce“ :-)) Pak se odebral ke skříni kde měl uložené potřebné náčiní včetně vrtačky, jelikož je bordelář a nevrací věci na své místo, dlouho hledal šroubováky, vrtáky atd. a pak když už toto všechno měl přichystané, šlo se na věc. My se sestrou jsme musely asistovat, přidržovat, podávat a být posluchačky neuvěřitelného slovního doprovodu, který ale nen Pomyslný hřeb taťkova kutilství byla vyvrtaná díra, původně myšlená v ložnici na pověšení zrcadla, ve finále díra skrz naskrz zdí, až do obývacího pokoje, velikosti ... jak to jen napsat.... dospělý člověk tudy prostrčil ruku :-) Od té doby už uplynulo téměř 20 let, rodiče zůstali doma bez nás dcer a v současnosti je situace taková, že pokud se něco k opravě vyskytne, mamka volá buď jednomu ze zeťů a nebo přímo odborníkům z oboru. A taťka?... ten je v klídku a nerušeně užívá důchodu bez stresů z oprav v bytě :-)

Děkuji za přečtení příspěvku, snad jsem trošku pobavila rodinnou historkou :-)

Gabi

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne zní: Máte doma kutila?

  • Jaký je váš partner?
  • Je šikovný, spraví všechno, nebo naopak neumí ani vyměnit žárovku?
  • Donutila vás manželova nešikovnost dělat doma všelicos? A co umíte?
  • Jak to u vás doma funguje, když se něco rozbije?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu spojenou s kutilstvím?

Pište, těším se na vaše příspěvky. A taky na fotky, jak partner něco kutí, můžete třeba tajně vyfotit jeho dílnu. :-) Jedna z vás dostane dárek: osušku, žabky a házecí míč od firmy Wüstenrot. Na vaše povídání čekám do dnešních 14.30 hodin, adresa je redakce@zena-in.cz, heslo KUTIL.

obrz

Reklama