A trochu na odlehčenou tu máme příspěvek od čtenářky Diplopety. Týká se kamarádské šarvátky, které se dnes už jen zasměje, ale tehdy šlo o velmi vážnou věc.

Krásny predvianočný deň všetkým žienkam.

O rodinnom odpúšťaní písať nebudem....odpúšťame stále...a na niektoré veci nezabúdame. A je to ťažké. Dnes sa vrátim do svojho detstva. 

Stalo sa to o takomto čase...pred Vianocami. Chodili sme na základku a pripravovali sa na vianočné vystúpenie o Ježiškovom narodení.

Moja najlepšia kamarátka, nazvime ju Zuzka (mimochodom sme sa narodili v rovnaký deň, v rovnaký rok - hovoríme si dodnes vesmírne dvojčatá :)) mala hrať Pannu Máriu, ja obyčajného pastiera. Mne sa to moc nepozdávalo a Zuzke som závidela. Keď sme to potom neskôr po škole rozoberali, povedala mi, že ona nechce hrať Pannu Máriu, že budú na ňu všetci pozerať. Ja som samozrejme neváhala, utekala za učiteľkou, povedala jej, že Zuzka Pannu Máriu hrať nechce, a že sme sa dohodli, že si role vymeníme.
Keď sme potom začali skúšať, len chúďa pozerala. 

Na druhý deň prišiel za mnou jej brat, že čo som jej spravila, že celý deň doma preplakala. Vedela som, ktorá bije. A vtej chvíli som pochopila, že to Zuzka hovorila len kvôli mne, chcela ma povzbudiť...ale ona Pannu Máriu hrať chcela. Tešila sa na tú rolu, krásne spievala, mala dlhé vlasy.....

Samozrejme, že mi to bolo ľúto, a tak som znovu utekala za pani učiteľkou, všetko jej vysvetlila a Zuzke som rolu „vrátila“.

Zuzke som sa potom ospravedlnila....a nebolo to jednoduché. Veľmi sa na mňa hnevala. Hlavne za to, že som hneď utekala za učiteľkou. Ale ako rýchlo hnev prišiel, tak rýchlo aj odišiel a o ďalšej prestávke už sme si ako vždy delili desiaty :)

Dnes sa tomu už len smejeme a spomíname, aké to detstvo bolo krásne...a v podstate bezstarostné.

Diplopeta

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

___________________

Jedno z nejčastěji používaných odpouštění je právě to kamarádské, křivda vykonaná v dětství. Vy jste si odpustily, zasmály se. Znám však i takové „kamarádky“, které na sebe do smrti nepromluví.
Milý příspěvek, děkuji, že jste ho poslala.
Pěkný den
Saša

Téma dnešního dne: Dokážete odpouštět?

Přidejte se společně se mnou k tomuto tématu.
Svěřte se v tento předvánoční čas, zda dokážete odpouštět.

  • Co ano a co ne.
  • Máte nějakou hranici odpuštění?
  • Co největšího jste komu v životě odpustila?
  • Stálo vás to hodně přemáhání?
  • Co je pro vás s prominutím prkotina a co si myslíte, že byste nikdy neodpustila.
  • Vzpomeňte také třeba na křivdy z dětství. Jestli už jsou dávno zapomenuté - a odpuštěné.
  • A pro trochu rozpýlení napište klidně i něco veselého.
    Třeba jestli jste odpustila kamarádce, že vám nevrátila památník :)

Téma je to široké, nechám už na vás, jak ho pojmete.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Prvních pět, nejrychlejších pisatelek obdrží 1 000 bodů do Vánoční věrnostní soutěže, a jedna z vás všech pak bude ještě vylosována a dostane pěkný dárek.
Malou sportovní tašku přes rameno.

taska

Reklama