Novinky

Dimsy: Páni stěhováci

To „páni“ berte opravdu v vozovkách, protože až si přečtete v úsměvném příspěvku od čtenářky Dimsy, kdo je vlastně přijel přestěhovat, samy posoudíte, zda to byli páni a nebo jen nahodilá parta Hic :)

Stěhovat, či vyhořet, to je oč tu běží… Nevyhořeli jsme naštěstí nikdy a doufám, že to tak zůstane. V hořícím domě jsem byla jednou a tudíž mám lezení ze sedmého patra po požárním žebříku natrénované, ale opakovat bych to nechtěla. Také jsem byla o nějaký ten pátek mladší, tak mně nedělalo skotačení s panem požárníkem na okenním parapetu žádný problém. Dnes by to asi bylo horší.

První stěhování si příliš nepamatuju, protože jsem byla ráno s bratrem vyslána do školy a z ní už jsem se vracela do nového bytu. Byl stejně daleko od školy, jen na druhou stranu. Dnes nechápu, jak se naši mohli přestěhovat z bytu s ústředním topením do bytu s kamny na uhlí v každé místnosti. Asi to v šedesátých letech nebylo neobvyklé.

Další stěhování jsem prodělala po svatbě. Bydleli jsme u mého otce, ale to jaksi nebylo ono, tak jsme si upravili 1+1. Už jsem tu o tom kdysi psala. Bylo to nedaleko a vlastně jsme nic neměli. Těch pár kousků nového nábytku nám přivezli rovnou do nového bytu. Ostatní majetek jsem postupně odvozila v kočárku.

Velké stěhování nastalo po pěti letech. Nějak jsme se rozrostli a ono 1+1 pro pět lidí bylo trochu malé. Manžel konečně dostal od podniku byt. Měli jsme se stěhovat v září, už byl konec listopadu vánoce na krku, ale dům pořád nebyl zkolaudován. Čekali jsme a ono pořád nic… Elektrika tam šla, voda tekla, kotelna topila a tak chlapi (byli všichni z jednoho podniku) rozhodli: „Stěhujem se!“

A tak to vypuklo! Vyklidila jsem kuchyň, zabalila nádobí, sundali jsme skříňky, rozebrali dvě vestavné skříně, dětské postele, za sedačky jsem sundala přehoz, hračky a oblečení nacpala do pytlů, děti odvezla k babičce. Manžel sehnal přes známého od známého jakési stěhováky, a že to udělají jako melouch v sobotu. Jenže jim to jaksi nikdo neoznámil. Měli přijet ráno v osm. Ještě v deset jsem seděla na škatulích a nikde nikdo. Kolem jedenácté přijeli. Zřejmě rovnou z tahu.

Skvadra to byla nesourodá, jeden malý hubený s deseti dioptriemi, druhý dlouhán, třetí zavalitý, výšky přiměřené. A já přestávala doufat, že nás na tu druhou stranu Prahy někdy dostanou.

Poseděli v kuchyni, dali vlašák z papíru, pár rohlíků kávu a pivko. Pak dělali rozvahu, co jako nejdřív. Libovali si přitom, že je to první patro a dole to bude hned. Neměla jsem odvahu jim prozradit, že nový byt je v sedmém patře a ještě nejezdí výtah. Jeden navrhoval nejdřív kuchyň, druhý byl proti, že nejdřív nábytek. Když se konečně dohodli na nábytku, vešel jeden do pokoje a začal se smát: „Oni žádný nábytek nemají!“  Situaci přehodnotili a začali tou kuchyní.

Konečně jsme vyjeli a já se celou cestu modlila, aby nás někde cestou nezastavili příslušníci, protože kdyby dali řidiči dýchnout, zůstal by náš majetek tam na tom místě nejméně týden, ne-li navždy.

Tímto jim chci ještě jednou i po těch pětadvaceti letech poděkovat, že ač jim nebylo zrovna nejlíp, všechno nakonec do toho sedmého patra vynosili a ušetřili mě tak nervového zhroucení.

A co teď? Děti už odešly a my hledáme něco menšího, kam bychom na stáří hlavu složili. A až seženeme, tak doufám, že přijedou páni stěhovaví včas a střízliví. Už přeci jen nemám ty nervy jako zamlada.

Přeju hezký den

Dimsy

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________

Fakt jsem se nasmála… jeden malý hubený s deseti dioptriemi, druhý dlouhán, třetí zavalitý, výšky přiměřené. :) No, hlavně, že vás nějakým zázrakem nakonec přestěhovali ))
Mimochodem u čtení vašeho příspěvku jsem dostala takovou chuť na ten pravý vlašák z papíru, to si ani neumíte představit.
Děkuji, že jste napsala a ať se vám tam, kde bydlíte, daří.
Saša

Téma dnešního dne 6. srpna: Stěhování

 • Kolikrát za svůj život jste se stěhovaly?
 • A z jakých důvodů?
 • Napište, i kdyby jenom jednou.
 • Co považujete u stěhování za nejhorší?
 • Ztratilo se vám někdy něco?
 • Myslíte, že je lepší vyhořet než se stěhovat?
 • A co chudáci lidé ze zaplavených oblastí, kteří se stěhovat musí?
  Znáte nějaké?
 • Pokud máte, napište i nějakou veselou stěhovací historku.
 • A můžete posílat i fotografie, třeba se stěhováky :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním dárkovou kazetou přírodní bylinné kosmetiky Ryor.

kosmetika

   
06.08.2012 - Čtenářské příspěvky - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [13] saruz [*]

  Pěkně napsáno, ale tenkrát to tak zábavné určitě nebylo. Sml16

  superkarma: 0 07.08.2012, 01:35:53
 2. [12] Trefa [*]

  Trefa:dneska uz jsme starsi tak by se hodil byt v prizemi.ty schody na nase nohy nejsou.a ty tri co vas stehovali byli jako dlouhy , siroky a bistrozraky.

  superkarma: 0 06.08.2012, 22:23:19
 3. avatar
  [11] Kytinkak [*]

  z toho by mě asi trefiloSml16

  superkarma: 0 06.08.2012, 22:04:20
 4. avatar
  [10] Jindriska8 [*]

  Pěkná partičkaSml59

  superkarma: 0 06.08.2012, 21:25:10
 5. [9] magic11 [*]

  Sml67 taky jsme jednou čekali na stěhováky půl dne, byl to horor a já zralá na psychiatraSml52Sml52

  superkarma: 0 06.08.2012, 21:17:54
 6. avatar
  [8] hubajda [*]

  ladouch — #7 ja take ne

  superkarma: 0 06.08.2012, 21:08:22
 7. avatar
  [7] ladouch [*]

  Hezky napsané, ale prožít bych to nechtěla.Sml22Sml22Sml23Sml23

  1. na komentář reaguje hubajda — #8
  superkarma: 0 06.08.2012, 19:47:25
 8. [6] Saritka [*]

  Přesně tak, teď by se hodilo zase něco menšího.Sml16

  superkarma: 0 06.08.2012, 18:02:02
 9. avatar
  [5] tajnostii [*]

  Hezké počteníčkoSml22

  superkarma: 0 06.08.2012, 17:14:36
 10. avatar
  [4] denkas [*]

  LudPa — #2 My se jednou (teda dvakrát) stěhovali do vedlejšího domu a za rok zpět.Protože nám byty opravovali.A to bys nevěřila kolik málo oblečení na ramínkách unesešSml30 To sme se nalítali sem a tam.Věci pro 5 lidí ,to už je věcí!

  superkarma: 0 06.08.2012, 16:56:38
 11. avatar
  [3] denkas [*]

  Jo a ještě bych řekla ,naše poslední stěhování ,tak to sme měli super stěhováky.Dva kluci a jak ti kmitali!My jen zírali.Oni málem utíkali.Když sme chtěli pomáhat,tak prej seďte .Co nebylo zabalený,to bez řečí zabalili.Pár drobností sem chtěla v bytě nechat a než sem se naděla,tak byly zabalený v autěSml30

  superkarma: 0 06.08.2012, 16:53:49
 12. avatar
  [2] LudPa [*]

  Taky jsem při stěhování vozila věci v kočárku, nevěřili byste, kolik se do něj vejde.

  1. na komentář reaguje denkas — #4
  superkarma: 0 06.08.2012, 16:50:18
 13. avatar
  [1] denkas [*]

  My sme kdysi se měli stěhovat do pohraničí-v Praze byla náborová kancelář.Tenkrát sme měli jen dceru asi rok a půl.Vše zbaleno ,a čekali sme ,čekali a nikdo nejel.Tak sme volali a volali ,až po jaký době sme se dověděli,že jim kleklo auto a že teda přijedou až po víkendu.Tak sme řekli ne a nestěhovali sme se Sml80.Takže vlastně tak dopadlo naše první stěhování,nestěhováníSml30

  superkarma: 0 06.08.2012, 16:49:41

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme