Dobrý den. K dnešnímu tématu nemám naštěstí žádnou historku prožitou na vlastní kůži.

Avšak u nás v rodině se tradovalo několik historek o napadení. Jednoho předka prý kdosi napadl a pobodal, tak si nechal zhotovit hůlku s nožem uvnitř. Lituji, že se mi ji nepodařilo získat.

Moc se mi jako dítěti líbila. Ovšem pikantnější je příběh jedné mé pratety. Ta k odvrácení útoku na její čest použila tradiční ženskou zbraň.

A to deštník.

Bylo to někdy za Císaře Josefa, či za První republiky. Milá teta se zdržela v sousední vesnici a domů se vracela na kole až za tmy.

Protože pršelo, balancovala nad hlavou deštníkem. Tenkrát se většinou nočními cestami nikdo nepohyboval, protože všichni chodili spát se slepicemi, aby ráno mohli ve čtyři vstávat ke kravám.

Jak tak jede setmělou cestou, nikde nikdo, až náhle na jejím okraji uvidí mužskou postavu. To by nebylo nic divného, občas někdo přeci jen musel někam za tmy, ale onen muž tam byl v podezřelém podřepu.

Nevím, z čeho usoudila, že v této pozici číhá právě na ni. Muž sice nejevil žádné známky, že by chtěl kohokoli napadnout, ale teta zpitomělá hrůzou se rozhodla jednat.

Dojela až k nic netušícímu muži, zastavila, slezla z kola, zavřela deštník a několikrát jím uhodila nebožáka po hlavě. Zase ho otevřela, nasedla na kolo a pokračovala v jízdě.

Nutno dodat, že to vše bez jediného slova, jak ze strany tety, tak ze strany „číhajícího úchyla“.  Ten chudák jen stále setrvával v podřepu. Inu, asi voják.

Neustoupil ze své pozice při útoku ani o píď. Nebo že by ten den jen něco špatného snědl, co mu nedovolilo vstát?
A teta už nikdy nikam nešla bez deštníku.
Dimsy


Já tomu říkám trojí pech a „den blbec“. Za jedno měl patrně průjem a za druhé později ještě bouli a šok. Možná tam sedí ještě teď. :-))) Míša

  • Stalo se vám, nebo někomu z vašeho okolí, že byl přepaden?
  • Ovládáte nějaký styl sebeobrany?
  •  Pomohl vám někdy v reálu?
  • Nebo jste se snad rozhodli právě na nějaký začít chodit?

To je téma pro dnešní den, ke kterému mi prosím pište své příběhy, názory a komentáře naredakce@zena-in.cz

Vylosovaný autor příspěvku k  tématu, tentokrát obdrží sadu různých čajíků pro studené večery a rána.

Reklama