Vánoční čas je již v plném proudu, přiznám se, že letos mi ta vánoční atmosféra zatím ještě uniká… I když tento čas miluji od dětství. To tajemství, které jakoby visí ve vzduchu a vznáší se nad všemi lidmi dobré vůle (upřímně věřím, že i nad těmi druhými). To nepopsatelné cosi, co má pro mě podobu poletujících barevných světýlek, jako by z hlavy každého z nás tryskaly sváteční myšlenky na svatou noc, kdy oslavujeme příchod Ježíška na Zem.

Je škoda, že Vánoce na nás útočí ze všech obchodů již dlouhou dobu, přijde mi, že se tím to krásné rozmělňuje a ztrácí na síle. Dodnes si vzpomínám, když nám tetička z Rakouska poslala první adventní kalendáře, může to být tak pětatřicet let zpět i víc… To nadšení, když v každém okénku byl nějaký vánoční obrázek! A posvátné nadšení, když na Štědrý den ráno velké okénko ukrývalo kresbu Marie, Josefa a Jezulátka a všichni byli jakoby posypáni hvězdným práškem, který se třpytil. :-) Pro mě to tehdy byl jednoduše zázrak a nikdy na ten vjem nezapomenu.

hvězda

K Vánocům neodmyslitelně patří i výzdoba, jedním z typických atributů tohoto času je i vánoční hvězda. Výjimečná to květina, která má své místo v mnoha domácnostech. Podle Květové terapie Doreen Virtue a Roberta Reevese je příroda léčitelka, a jeden z nejmocnějších darů přichází právě ve formě květin. Každý druh má svou osobnost, která přispívá k fyzickému a emočnímu zdraví. Jako nebeská mistrovská díla jsou květiny božskými nádobami léčení a květová terapie je metoda práce s různými květy, založená na jejich vzhledu, vůni, barvách a energiích, zaměřená na určité potřeby a přání. Květová terapie zahrnuje úzkou spolupráci s přírodou, včetně víl a andělů. Víly jsou skvělými spojenci, protože vám mohou pomoci vyjádřit přání, která máte ve vašem srdci. Když pracujete s květinami, automaticky vstupujete do energie víl.

Vánoční hvězda (Euphorbia pulcherrima) má podle květové terapie tyto energetické vlastnosti: pomáhá při nalezení vašeho životního cíle a práce na něm, inspirování druhých a oslavy. Je ve spojení s archanděly Hanielem, Jofielem a Razielem.

Podle tohoto učení je vánoční hvězda tradiční vánoční květinou, což vás nepřekvapí, když ucítíte její energii. Povede vás na vaší cestě za životním cílem a s každým krokem, který uděláte, budete díky ní šťastnější. Když na vaší cestě zabloudíte, energie léčivé květinové přítelkyně vám váš úkol připomene. Tuto květinu je dobré používat na konci roku, abyste se znovu vrátili do svého středu. Přicházející rok pak bude plný skvělých příležitostí. 

Poselstvím vánoční hvězdy je myšlenka, že na této planetě máte úžasné možnosti. Andělé a Doreen Virtue s jejím posláním k nám byli posláni, aby nás vedli, Doreen nás ve své knize nabádá, abychom následovali svou intuici a pokračovali ve své cestě za životním cílem. Když tak budeme činit, objeví se u nás podle její vize zcela přirozeně stav pohody, což bude vytvářet úžasný řetězový efekt. Když budeme žít takový život, jaký si přejeme, jsme schopni inspirovat druhé a povedeme je na  jejich vlastní Boží cestě. 

Vánoční hvězda celou svou bytostí hlásá do celého světa (mimo jiné): jsem také květina oslav! Je čas si odpočinout, užít si zábavu a hrát si. 

Tuto rostlinnou krásku jsem nikdy moc neprožívala, líbila se mi, to ano, přišla mi taková tajuplná a sváteční, ovšem poté, co jsem se na ní mohla podívat z pohledu Doreen a Roberta, zatoužila jsem po její blízkosti. Takže pokud to půjde, jednu si zítra koupím a pozvu ji k nám domů na Vánoce. :-)         

Čtěte také:

Reklama