Jo děti, to je věčné i vděčné téma... A těch historek! Posílám jednu ani ne tak veselou, jako spíš fajn pro dušičku...

Díky vám, ledviny!

Moje první ledvinová kolika. A mám to za sebou. Ostatně - není se čemu divit. Před nějakým rokem třiatřicet, Kristus byl v tomto věku ukřižován.

Lepší už to nebude. Čekají mne snad jen další vyšetření, možná lékařské zákroky s bůhví jakým efektem. Ale protože jsem ve své podstatě optimistka, tak si říkám: nějak bylo, nějak bude. A na něco člověk umřít musí. Do práce jezdím autem, proto teoreticky nebyl problém sbalit svých pár švestek a odejet se domů a stočit do klubíčka. Prakticky byla jízda autem jednou z nejhorších chvilek tohoto dne. Naštěstí to nemám daleko.

Děti byly překvapené, čímže se to zasloužily, že je maminka tak brzy z práce doma. Když pochopily, že s maminkou není pro dnešek kloudné řeči, odešly raději k babičce. Maminka se zatím poflakovala v posteli. Po jejich opětovném návratu jsem se nestačila divit. Babička zřejmě provedla osvětu. Starší dcera mi uvařila čaj. Urologický. A přinesla Algifen. Mladší mi podala teploměr a deku. Ležela jsem jak lazar, popíjela horký čaj a čas od času jsem se plíživými pohyby přemísťovala na toaletu. Nevím, proč právě teď musím mít takové nutkání navštěvovat neustále dokola onu místnůstku, když sotva chodím! A taky nevím, proč nemám záchod u postele!

Ovšem jeden klad tato moje dočasná indispozice přece jen měla. Totiž zjistila jsem, jaké mám děti. Jaké jsou ve skutečnosti. Běžně se neustále hádají a zlobí jedna druhou, ale teď, v poněkud atypické situaci, se o mě staraly zcela jednotně a svorně vycházely též spolu. Ba co víc! Ta starší převzala dokonce moji povinnost učení se s mladší na svá bedra! Když jsem z ložnice slyšela, jak si spolu promrskávají malou násobilku, fyzickou bolest na chvíli přehlušil pocit pýchy a štěstí. Vždyť ony se při tom vůbec nehádaly! Ta mladší se vůbec neurážela ani nevykřikovala, že ona se s tou krávou (rozumějte se svojí starší sestrou) učit nebude! Ta starší se nepovyšovala a nedávala malé najevo svoji nadřazenost! Jaká idylka! V jednu chvíli mne dokonce napadla hříšná myšlenka: jen víc takovýchto mých záchvatů. Vzápětí jsem však za to byla potrestaná dalším rýpancem v zádech.

S okamžitou platností jsem vše odvolala.

Jitulenka


Jak se říká, vše zlé je pro něco dobré. A protože máš moc milé holčičky, posílám každé z nich jednu kabelku. Ať ti dělají radost i nadále...

A hlavně, i když se teď rvou jako koně, neznamená to, že se nemají rády. My s bráchou jsme byli na sebe jak na cizího a dnes jsme dobrý kámoši...

Reklama