píše naše čtenářka s nickem Gerda. Je hrdá a o pomoc žáfá, ale když šlo o zdraví jejího manžela, neváhala se obrátit na kamaráda, lékaře, který ho zachránildolova za pět minut dvanáct

Jsem typ, který o pomoc nerad žádá a je mu nejlíp, když se se vším popere sám. Dokonce mě to i baví. Když mi síly stačí, postavím se ke všemu čelem a nebojím se. Zároveň i já sama ráda pomáhám a když se mi povede někoho zbavit starostí a trápení, je mi fajn. Kdyby bylo nejhůř, mám rodinu. Ale zatím stačím a pomoc nepotřebuju, vím ovšem, že kdybych třeba onemocněla, je pomocná ruka na dosah.

V poslední době nám ale výrazně pomohl kamarád, se kterým se vidíme párkrát do roka. Šlo o mého manžela. Viděla jsem na něm, že mu už delší dobu není dobře. O návštěvě lékaře ale nechtěl ani slyšet. Po dobrém, po zlém - nic jsem s ním nesvedla. Došlo to tak daleko, že strašně zhubl a pár týdnů (až na nějaké drobnosti) vůbec nejedl. Bylo mi úzko. Zavolat na něj sanitku se mi zdálo přece jen příliš. Zároveň mi bylo jasné, že to spěje ke zkáze.

A tak jsem napsala sms našemu kamarádovi, který pracuje v nemocnici, že je zle a nevím, co mám dělat, ať přijde jenom jako „na návštěvu“ a podívá se na něj. Podotýkám, že jsme se viděli naposledy asi před půl rokem! Obratem přišla sms „stavím se odpoledne“.

Pak už to nabralo prudký obrat. Kamarád - lékař - zařídil všechna vyšetření, manžel se nechal přemluvit a přesvědčit. Přišel tam na poslední chvíli. Odhalili vážnou nemoc, hospitalizace, kapačky...po týdnu byl ale zpátky doma a kamarád pravidelně docházel, dodával mu i mně odvahu.

Díky němu mám manžela. Musí prodělávat náročnou a dlouhodobou léčbu, ale už se cítí mnohem líp a může s určitými omezeními dělat to, co ho baví, věnovat se koníčkům a hlavně: chutná mu všechno, co uvařím a má z jídla i ze života radost. Není nutné mít přátele stále kolem sebe.

Stačí vědomí, že jsou a je na ně spolehnutí.

Gerda

Milá Gerdo, díky za tento příběh s dobrým koncem. Takový přítel je určitě k nezaplacení, ale poděkování zasloužíte především vy. Njelepšího přítele má váš manžel ve vás

Text nebyl redakčně upraven

Napíšete nám také svůj příběh o přítelství, milé ženy-in? Na vaše příspěvky se těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

Reklama