Většina lidí vždy nadává na práci policistů, já osobně s nimi žádný problém nikdy neměla, ba naopak. Teď o víkendu mi strážci zákona neskutečně pomohli a já jim za to jsem nesmírně vděčná. Jejich ochota mě až neskutečně překvapila.

Vždy jsem byla přesvědčena, že když si koupím nové auto, vydrží několik let bez nějaké závady, jenže chyba lávky. V sobotu jsem byla na mejdánku, a když jsem se kolem druhé hodiny dostavila k autu, byla jsem celkem překvapená, protože mi nešlo odemknout. Po chvilce jsem si všimla, že mám odemčený kufr, takže jsem dovnitř lezla přes kufr a doufala, že se třeba jen nespároval klíč s vozem. Když auto nešlo ani nastartovat, pochopila jsem, že je něco hodně špatně. Jenže, co teď? Auto nešlo zamknout, stála jsem na celkem frekventovaném místě a nevěděla, co dělat. Takže jsem vůz nechala odemčený a šla shánět startovací kabely, jelikož jsem si říkala, že je to nejspíše baterkou. Nikdo v baru samozřejmě kabely neměl, a tak jsem opět vyběhla ven, kde zrovna projížděli policajti.

Řekla jsem si, že oni je mít musí. Zastavila jsem je a optala se, jestli nemají kabely. Neměli, ale byli tak hodní, že mi pro ně sjeli na služebnu a za deset minut přijeli. Další dvě hodiny se mi snažili natočit auto, které absolutně nereagovalo, vyměňovali mi baterku v klíči a zkoušeli další věci, aby vůz zprovoznili. Celou tu dobu byli venku, mrzli a mě a mé přátelé nechali ohřát v jejich autě. Ač se nakonec nezdařilo auto nastartovat, i tak jim jsem neskutečně vděčná, jelikož se zachovali naprosto fantasticky. Když jsem se jich ptala na kontakt, abych jim poslala třeba nějaký dárkový koš za snahu, řekli mi, že nic nechtějí, že to je samozřejmost, musíme si prý pomáhat.

Musím říct, že to byli vážně „frajeři“, to už se jen tak nevidí.

yxc

Mě by však zajímalo, zdali i vy máte nějaké zkušenosti s policisty, např. při pomoci s nepojízdným vozidlem?

Reklama