Novinky

Díky moc, páni policisti

Většina lidí vždy nadává na práci policistů, já osobně s nimi žádný problém nikdy neměla, ba naopak. Teď o víkendu mi strážci zákona neskutečně pomohli a já jim za to jsem nesmírně vděčná. Jejich ochota mě až neskutečně překvapila.

Vždy jsem byla přesvědčena, že když si koupím nové auto, vydrží několik let bez nějaké závady, jenže chyba lávky. V sobotu jsem byla na mejdánku, a když jsem se kolem druhé hodiny dostavila k autu, byla jsem celkem překvapená, protože mi nešlo odemknout. Po chvilce jsem si všimla, že mám odemčený kufr, takže jsem dovnitř lezla přes kufr a doufala, že se třeba jen nespároval klíč s vozem. Když auto nešlo ani nastartovat, pochopila jsem, že je něco hodně špatně. Jenže, co teď? Auto nešlo zamknout, stála jsem na celkem frekventovaném místě a nevěděla, co dělat. Takže jsem vůz nechala odemčený a šla shánět startovací kabely, jelikož jsem si říkala, že je to nejspíše baterkou. Nikdo v baru samozřejmě kabely neměl, a tak jsem opět vyběhla ven, kde zrovna projížděli policajti.

Řekla jsem si, že oni je mít musí. Zastavila jsem je a optala se, jestli nemají kabely. Neměli, ale byli tak hodní, že mi pro ně sjeli na služebnu a za deset minut přijeli. Další dvě hodiny se mi snažili natočit auto, které absolutně nereagovalo, vyměňovali mi baterku v klíči a zkoušeli další věci, aby vůz zprovoznili. Celou tu dobu byli venku, mrzli a mě a mé přátelé nechali ohřát v jejich autě. Ač se nakonec nezdařilo auto nastartovat, i tak jim jsem neskutečně vděčná, jelikož se zachovali naprosto fantasticky. Když jsem se jich ptala na kontakt, abych jim poslala třeba nějaký dárkový koš za snahu, řekli mi, že nic nechtějí, že to je samozřejmost, musíme si prý pomáhat.

Musím říct, že to byli vážně „frajeři“, to už se jen tak nevidí.

yxc

Mě by však zajímalo, zdali i vy máte nějaké zkušenosti s policisty, např. při pomoci s nepojízdným vozidlem?

   
01.12.2014 - Redakční novinky - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. [7] cilani [*]

  Mám dobrou i špatnou zkušenost. Většinou jsou v pohodě, ale někdy to stojí za to. Podala si mě jedna policistka, neb jsme se s bývalým přítelem jednou lehce štěkali u auta, každý na své straně a já prostě máchala rukama a ukazovala za barák, už nevím proč a jelo policejní auto, no policistka měla asi blbý den. Zastavila a seřvala mě na dvě doby, co si to dovoluji na ní takhle zuřivě gestikulovat, jestli chci mít problémy a podobné kecy.. Paní se chovala jak vystresovanej čoklík a já na ní jen čučela jak puk.. Na stejné služebně jsem však měla tu čest s několika zodpovědnými, ochotnými a velice milými policisty, kteří vždy pomohli, poradili, byli prostě lidmi..

  superkarma: 0 01.12.2014, 13:38:23
 2. avatar
  [6] gerda [*]

  Se strážníky moc dobré zkušenosti nemám, ale na policisty nemůžu říct jediné křivé slovo.

  superkarma: 0 01.12.2014, 12:54:26
 3. avatar
  [5] Eliana [*]

  já mám taky vesměs dobré zkušenosti a taky přátelé mezi nimi, hodní kluciSml16

  superkarma: 0 01.12.2014, 12:41:40
 4. [4] Nikar [*]

  No, jak ráda to slyším, jelikož jsem jednou z nich Sml16. Ale ne, opravdu, potěší slyšet na policisty chválu, hlavně když se probírají na veřejnosti jen její špatné stránky a špatné zkušenosti s policisty. Ale i oni, tedy my, jsme jenom lidé.

  superkarma: 2 01.12.2014, 12:17:56
 5. avatar
  [3] Věrulinka [*]

  Vše je v lidech, v každém jedinci, jsou lidi, bez ohledu na povolání slušní a bohužel i neslušní.

  superkarma: 0 01.12.2014, 11:54:46
 6. avatar
  [2] rusalka2008 [*]

  Taky nemám žádné špatné zkušenosti, při nehodě mi ještě i poradili, abych nemusela platit pokutu, když byla ta nehoda beze svědků...

  superkarma: 0 01.12.2014, 11:54:45
 7. avatar
  [1] streamline [*]

  Já mám také dobré zkušenosti:-)

  Jednou jsem bohužel velmi ošklivě bourala s autem a protože jsem z toho byla úplně na mrtvici - dostala jsem smyk v zatáčce - vjela do protisměru, kde bohudík nic nejelo a nabrala tři stromy, takže mi vyletěli airbagy a pak jsem si uvědomila, že jsem v protisměru a stočila volant na druhou stranu, takže jsem napálila do svodidel, které jsem ohnula a když se auto konečně zastavilo, tak bylo naprosto nepojízdné a já byla cca 200 km od bydliště sama a nevěděla si vůbec rady - projeli kolem mě policisti - zastavili, zeptali se, co se stalo, udělali dechovou zkoušku a pak mi pomohli zavolat odtahovou službu a čekali se mnou 3 hodiny na příjezd odtahovky - ohnutá svodidla se mnou neřešili...

  Také jsem se jednou ztratila v Praze a bloudila tam strašně dlouho a když už jsem z toho bloudění byla úplně bezradná, všimla jsem si, že v jedné uličce stojí policejní vůz, a tak jsem vjela přímo k nim (aniž bych si všimla, že jsem v jednosměrce) a žádala je o pomoc...nejdřív nechápavě zírali, ale když viděli mou bezradnost, vjezd do jednosměrky neřešili a ještě nasedli do svého auta a vyvezli mě, kam jsem potřebovala (jela jsem za nimi).

  Takže za mě - jen dobré zkušenosti:-)

  superkarma: 0 01.12.2014, 11:39:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme